Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga!


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas wejścia na Forum otrzymałem z Norton Internet Security taki oto komunikat:

 

Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.

Witryna pod adresem forum.info-ogrzewanie.pl zawiera elementy pochodzące z witryny sanitsystem.pl prawdopodobnie zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może zaszkodzić komputerowi lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie może spowodować zainfekowanie komputera.

Więcej informacji na temat problemów występujących we wskazanych elementach znajduje się na stronie Strona diagnostyczna Safe Browsing dla domeny sanitsystem.pl.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem w internecie.

 

Co na to ADMIN ?

 

Ostrzegam

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

 

Sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wita firefox na stronie :

 

sanitsystem.pl

 

Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!

 

Strona sanitsystem.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

 

Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.

 

Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.

 

Na tym forum jest chyba sanitsystem - dlaczego nie reaguje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas wejścia na Forum otrzymałem z Norton Internet Security taki oto komunikat:

 

Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.

Witam,

Nie przejmuj się tym.

Po prostu nie wchodź na tę stronę.

 

Przy czym jest jeszcze jedna ważna rzecz.

 

Używanie programu Norton Internet Security jest niebezpieczne dla Twojego komputera, może spowodować jego uszkodzenie oraz wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne (serio!).

 

Zastanawiam się, czemu NIS o tym nie ostrzega.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przejmujcie się za bardzo tym komunikatem. Od jakiegoś czasu Google wprowadziło pewną filtrację, która uznaje strony za niebezpieczne, które w kodzie mają skrypty umożliwiające utworzenie tunelu (np. skrypty java z licznikami itp.) Nawet darmowe strony na serwerach republiki mają z tą filtracją problem. Żona zajmuje się tym tematem i nie taki diabeł straszny... Na Onecie czy Interii tego komunikatu przy domenie nie ma. Google chyba zaczyna przesadzać ze „szczelnością”, choć prawdę mówiąc wojnę rozpętali hakerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie przejmuj się tym.

Po prostu nie wchodź na tę stronę.

 

Przy czym jest jeszcze jedna ważna rzecz.

 

Używanie programu Norton Internet Security jest niebezpieczne dla Twojego komputera, może spowodować jego uszkodzenie oraz wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne (serio!).

 

Zastanawiam się, czemu NIS o tym nie ostrzega.

 

Pozdrawiam.

 

Witam

Ale ostrzeżenie pojawiło się na głównej stronie naszego Forum, czyli coś nie tak ze stroną główną forum.

 

Czy mam ją nie odwiedzać?

 

Jako firma zawodowo interesuję się sieciami i ich bezpieczeństwem.

 

Admin powinien sprawdzić i zabezpieczyć strony Forum aby nie dochodziło do ew. zainfekowania.

 

P.S. Nortona używam rozsądnie od 14 lat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale ostrzeżenie pojawiło się na głównej stronie naszego Forum, czyli coś nie tak ze stroną główną forum.

 

Czy mam ją nie odwiedzać?

 

Jako firma zawodowo interesuję się sieciami i ich bezpieczeństwem.

Nasze forum w domenie, której to dotyczy (komunikat podaje), się nie znajduje. Możesz je póki co odwiedzać spokojnie.

 

A z tym nortonem to rozumiem.

Ja go używam żeby pokazać różnym niedowiarkom, co sami sobie zrobili z komputera.

Przydaje się B)

 

P.S. Do tych celów można też użyć Window$ 6 (66)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja miałem kilka dni temu właśnie problem z komputerem złapałem jakiegoś wirusa. Wpisywałem jakiś link w google i wyświetlił mi się link z tego forum wchodząc na jeden z nich komputer został zainfekowany ratował mnie tylko format. Znacie jakiś dobry bezpłatny antywirus bo niestety awast który kilka lat był niezawodny zawiódł mnie ostatnimi czasy 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nasze forum znajduje się na renomowanym serwerze, także sam kod strony nigdy nie zawierał i nie zawiera żadnego (instalowanego bez wiedzy użytkownika) oprogramowania.

 

Komunikat o którym mowa najprawdopodobniej wziął się z "nadgorliwości" niektórych programów i proponuję go ignorować. Podejrzewam, że użytkownik sanitsystem zamieścił gdzieś na forum np. obrazek ze swojego serwera i stąd program antywirusowy skojarzył naszą witrynę z witryną sanit system (edit: były 2 takie przypadki).

 

Swoją drogą polecam sanitsystem przyjrzeć się swojej witrynie i poprawić ją w tym względzie. Być może wystarczy zgłosić w google, że tam nie ma wirusów (przetestowałem przed chwilą 2 skanerami).

 

Tutaj informacja o naszej stronie google:

http://safebrowsing.clients.google.com/saf...o-ogrzewanie.pl

 

Liczba stron przetestowanych w witrynie w ciągu ostatnich 90 dni: 9. Testy wykazały, że niektóre (0) z nich powodowały pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Robot Google po raz ostatni odwiedził tę witrynę 2011-01-02, a w ciągu ostatnich 90 dni podejrzana treść nie została w niej wykryta.

 

Dość dziwna to informacja bo niby testy wykazały, że niektóre (a dokładnie 0) z przetestowanych na naszej witrynie stron powodowały pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. A mimo to w ciągu ostatnich 90 dni podejrzana treść nie została w niej wykryta.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pracujemy nad tym tematem. Komunikat pojawia się tylko w googlach ale otwierając normalnie naszą stronę program AV nie zgłasza żadnych zastrzeżeń. W tej chwili trwają prace aby rozwiązać ten problem raz a dobrze ale spokojnie można korzystać z naszej drugiej strony www.kotly-pulawy.pl. A swoją drogą to ciekawe że na tej drugiej taki komunikat się nie pojawia a one są powiązane i do tego wszystkiego na jednym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ten pojawia się także w firefoxie i chrome po wejściu na stronę. Także około 60% użytkowników internetu zamiast zobaczyć stronę widzi tekst w stylu: "Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!". Osobiście polecam zarejestrować się w narzędziach google dla webmasterów i wykonać podane kroki - z tego co pamiętam (bo kiedyś dawno temu miałem podobny problem na innej stronie) dość szybko sprawa jest rozwiązywana.

 

Dodatkowo polecam zobaczyć jak strona wygląda na firefoxie - tekst jest czarny przez co nieczytelny.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.