Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec KWM - SGR Pleszew


bodzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów posiada lub zna opinie na temat pieca KWM - SGR 25 kW z podajnikiem firmy

Stalkot z Pleszewa. Przymierzam się do zakupu tego pieca między innymi z powodu niższej ceny

w porównaniu z innymi tego typu kotłami. Ale czy z tym równa się też jakośc?. Posiada on niedawno

wprowadzony na rynek sterownik LIDER.

Bardzo proszę o opinie o tym piecu.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie pieca KMW-SG z Pleszewa. W piecu tym proces spalania miału następuje od góry do dołu, natomiast chciałbym się dowiedzieć czy w tym piecu można palić w sposób "tradycyjny" od doły go góry, np: zwykły węgiel. W sytuacji gdy np. wracam z pracy i chciałby sobie zagrzać wodę i trochę grzejniki, czy coś takiego w tym piecu jest możliwe?

Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam dodatkowe otwory do nadmuchu powietrza nad miał, które do zwyczajnego palenia są raczej zbedne, tak jak zresztą nadmuch. Musiałbyś je jakoś zasłonić (zaślepić). Zrobilbyś z tego piec górnego spalania i tak jak w każdym tego typu piecu, nie wolno dokładać zbyt dużych porcji paliwa. Lepiej częściej i mało, tak żeby nie dochodzilo do stłumienia płomieni, bo to strata energii i wydzielanie się smoły oblepiającej ścinki kotła.

 

To moja ocena, ale może ktoś ma doświadczenia praktyczne z takiego innego użytkowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów posiada lub zna opinie na temat pieca KWM - SGR 25 kW z podajnikiem firmy

Stalkot z Pleszewa. Przymierzam się do zakupu tego pieca między innymi z powodu niższej ceny

w porównaniu z innymi tego typu kotłami. Ale czy z tym równa się też jakośc?. Posiada on niedawno

wprowadzony na rynek sterownik LIDER.

Bardzo proszę o opinie o tym piecu.

 

Sprawdź czy ten kocioł to produkcja firmy Kotlarz bo ogólnie mówi się Pleszew a to jest zagłębie piecowe i jest tam masa prywatnych przedsiębiorstw. Ja miałem piec z prywatnego przedsiębiorstwa z Pleszewa KWM-S 38KW przez 5lat i zaczął cieknąć na spawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam dodatkowe otwory do nadmuchu powietrza nad miał, które do zwyczajnego palenia są raczej zbedne, tak jak zresztą nadmuch. Musiałbyś je jakoś zasłonić (zaślepić). Zrobilbyś z tego piec górnego spalania i tak jak w każdym tego typu piecu, nie wolno dokładać zbyt dużych porcji paliwa. Lepiej częściej i mało, tak żeby nie dochodzilo do stłumienia płomieni, bo to strata energii i wydzielanie się smoły oblepiającej ścinki kotła.

 

To moja ocena, ale może ktoś ma doświadczenia praktyczne z takiego innego użytkowania ?

 

Witam. Ja pale w moim piecu górnego spalania głównie drewnem za pomocą miarkownika ciągu. Po rozpaleniu i osiągnięciu temp ok. 65 stopni nakładam drewna do pełna (drzewo dębowe lub akacjowe wysezonowane) i ustawiam przerwę na górnych drzwiczkach podając w ten sposób powietrze od góry. Smoła praktycznie nie występuje a stałopalność wzrosła u mnie do 8-10 godz co jak na palenie drewnem jest bardzo dobrym wynikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem piec z prywatnego przedsiębiorstwa z Pleszewa KWM-S 38KW przez 5lat i zaczął cieknąć na spawach.

 

Czyli średnia pleszeweska :D

 

Kiedyś zadzwoniłem do kilku producentów z tamtych okolic. Prawie każdy z nich twierdził, że to ON robi kotły pleszewskie a reszta nie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Stałem się posiadaczem kotła typu KWM-SGr 25kw ze sterownikiem LIDER.

 

Powierzchnia ogrzewana to jakieś 160-180 m2. Budynek ocieplony, kaloryfery i instalacja mają kilka lat, więc żadnych żeliwnych itp. Do tej pory ogrzewaliśmy (+C.W.U. w zasobniku) gazowym Buderusem 24kw. Zapadła decyzja zakupu pieca na eko-groszek jako alternatywy, szczególnie na zimę.

 

Wczoraj rozpaliliśmy kocioł na standardowych ustawieniach, i przez dobę zużył ok 50-70kg eko-groszku.

Chyba trochę sporo??!!!! Oczywiście w całym domu sauna. :)

 

Zaczynam kombinować z ustawieniami. Producent podaje (Biadała), że nie zaleca ustawiania temperatury kotła niższej niż 60 stopni.

Zalecane ustawienia:

- czas podawania paliwa - 20 sek

- czas przerwy pomiędzy podawaniami - 99 sek.

- prędkość obr. dmuchawy - 40% do 70% obrotów max.

- podawanie paliwa co 2 przedmuch

 

 

Może ktoś ma taki kocioł i jakieś doświadczenia z optymalizacją ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ten kocioł to produkcja firmy Kotlarz bo ogólnie mówi się Pleszew a to jest zagłębie piecowe i jest tam masa prywatnych przedsiębiorstw. Ja miałem piec z prywatnego przedsiębiorstwa z Pleszewa KWM-S 38KW przez 5lat i zaczął cieknąć na spawach.

 

I znów to samo.. . Kotlarz jest to spółdzielnia prywatnych przedsiębiorców, która powstała jeszcze za komuny kiedy inaczej nie było można sprzedawać. Jak się kupuje kocioł tańszy o 600 - 800 zł od średniej to trzeba się zastanawiać dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy wszystko bedzie dobrze czytelne, gdyż jestem tu pierwszy raz.

Mam piec ze Staklkotu ze sterownikiem Lider i podłączonym sterownikiem pokojowym.

Piec pracuje od czerwca i na chwilę obecną wszystko jest ok. Sporo eksperymentowałem z ustawieniami sterownika ale i efekty są zadawalające. W związku z powyższym mogę zaproponować Tommass - owi zmianę ustawień na następujące:

podawanie co 3 przedmuchy,

czas podawania 14 s.

czas przerwy 120 s.

Przesłonę na wentylatorze ustaw w połowie.

Temperatura zadana powinna być powyżej punktu rosy, ale nie koniecznie 60 st. Ja ustawiłem na 55 st.

Sterownik w trybie pracy dzień - noc. Korekcja nocna 6 st.

Proponuje sprawdzić i myślę że będzie znacznie lepiej.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Jak mój poprzednik "zaljanusz" też jestem nowy a może i najnowszy bo dopiera jutro 1-szy raz rozpalę w piecu i też jak kolega mam piec ze stalkotu z Liderem. Bardzo byłbym wdzięczny szczególnie koledze o możliwość konsultacji i wrażeń jak piecyk ten pracuje, jaką powierzchnię ma do ogrzania i w późniejszym czasie jaki jest "łapczywy". Tymczasem pozdrawiam "palaczy" miłej nocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie co 3 przedmuchy,

czas podawania 14 s.

czas przerwy 120 s.

Przesłonę na wentylatorze ustaw w połowie.

Temperatura zadana powinna być powyżej punktu rosy, ale nie koniecznie 60 st. Ja ustawiłem na 55 st.

Sterownik w trybie pracy dzień - noc. Korekcja nocna 6 st.

Dzięki! O dziwo, ja po kilku kombinacjach, doszedłem do podobnego zestawu.

Ale mam kilka pytań:

 

1. Skoro osłona na wentylatorze w połowie, to jakie prędkości obrotowe (%) wentylatora w nadzorze i w regulacji? Ja mam obecnie odpowiednio 55% i 65%. Przy takich prędkościach, z palnika idą straszne snopy iskier jak mocno otworzę przysłonę.

 

2. Pisząc czas przerwy, masz na myśli czas pomiędzy podawaniami paliwa w trybie regulacji?

 

3. Jak masz ustawiony czas przerwy i czas przedmuchu w nadzorze? Ja mam obecnie:

czas przerwy - 5 min,

krotność podawania - 4

czas przedmuchu - 55 sekund.

Martwi mnie to, że piec nie potrafi w nadzorze efektywnie podtrzymać temperatury i co jakiś czas przechodzi w regulację.

Przestawiłem histerezę z 1 stopnia na 2. To trochę zmniejsza częstotliwość przechodzenia w tryb regulacja, ale jeszcze nie jestem zadowolony z wyniku.

 

4. No i ostatnie, to jak wiadomo pytanie ILE PALI?!!! ;)

 

Dzięki z góry i pozdrawiam

Tommass

 

 

p.s. wygasiłem go wczoraj bo jest 18 stopni i włączyliśmy gazowca. "Wungiel" czeka aż się zrobi zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam domek z lat 50-tych,o powierzchni ok.120 m.2., wymienione okna,ocieplony z zewnatrz i zmodernizowana instalacja c.o.

Mam zamiar wymienić piec. W natłoku ofert zainteresowałam się piecem miałowym, wybrałam model KWM-SG o mocy 25 KW z Pleszewa

I moje pytanie czy dobrze wybralam moc pieca? Znajomi namącili mi w glowie że moc pieca jest za duża i 19KW w zupelnosci by wystarczyła..

 

Prosze o opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Tommass,

 

Poprzedni post pisałem w pracy i jest parę błędów

Moje ustawienia wyglądają nieco inaczej

czas podawania 20 s.;

czas między podawaniem 130 s.

krotność podawania 4;

czas przedmuchu 20 s.;

czas przerwy 8 min;

obroty wentylatora max. 48%;

obroty wentylatora w podtrzymaniu 30%;

SERWISOWE:

temp min. 49 st;

temp max 75 st.

histereza 1 st;

min moc dmuchawy 20%;

max. moc dmuch. 70%.

 

Przesłona wentylatora ustawiona na ok 40% otwarcia.

Ogrzewam tym nie najnowszy, ale ocieplony domek 100 mxm z nieocieplonym poddaszem oraz podgrzewam zbiornik CWU 200l.

Całość sprzęgnięta ze sterownikiem pokojowym EUROSTER 2006 - 22 st. w dzień i 19 st. noc. Regulatory na grzejnikach ustawione na 3.

Noc trwa do 14,00 .

W obecnych warunkach pogodowych, a kilka nocy temperatura już spadała poniżej 0 st. pompa CO praktycznie się nie załącza, a uruchamiane co 5 min na 30 s. utrzymują w domku pzyjemne 22 st +- 0,5 st.

 

Jeżeli chodzi o spalanie - zużywam obecnie 8 - 10 kg dziennie, a piec czyszczę 1 raz na 2 tygodnie.

 

Uważam że całość wypada całkiem przyzwoicie.

 

Mam nadzieję, że pomogę i moje ustawienia się sprawdzą, chociaż jestem otwarty na wszelkie poprawki, bo myślę że można uzyskać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim zestawie wentylator nadmuchowy posiada przesłonę wykonaną z blachy która zasłania miejsce wlotu powietrza, a tym samym ogranicza ilość dostarczanego powietrza do pieca.

Ogólnie mówiąc zmiejsza wlot powietrza do wentylatora a tym samym do pieca.

 

Jeszcze jedna uwaga:

 

W wielu postach dotyczących ogrzewania piszą że piec szybko się wychładza i ponownie przechodzi w stan regulacji. Jako środek zaradczy stosują zwiększenie histerezy. Uważam, ze jest to błędne podejście do tematu. Należy szukać przyczyn takiego stanu w izolacji układu, albo w temperaturze ogrzewanych pomieszczeń. Układy CO i ogrzewania CWU mają to do siebie, że oddają ciepło i do pieca powraca woda chłodna.

Należy więc szukać ubytków (strat) ciepła, a napewno piec będzie dłużej w stanie nadzoru.

Zmiejszenie obrotów pompy obiegowj może, przynajmiej w okresie miejszego zapotrzebowania na ciepło, być przyczynkiem do oszczędności.

 

W dniu wczorajszym wydłużyłem czas przerwy do 10 min. O efektach wspomnę w przyszłości

 

Pozdrawiam i życzę owocnych doświadczeń z piecem i ogrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa CO praktycznie się nie załącza, a uruchamiane co 5 min na 30 s. utrzymują w domku pzyjemne 22 st +- 0,5 st.

 

Jeżeli chodzi o spalanie - zużywam obecnie 8 - 10 kg dziennie, a piec czyszczę 1 raz na 2 tygodnie.

 

Hmm... Nie bardzo rozumiem, albo ja coś źle podłączyłem ;) Mam wrażenie, że u mnie pompa CO, chodzi w zasadzie nieustannie...

W ustawieniach serwisowych jest opcja, która uruchamia ją powyżej 35 stopni w kotle i wyłącza dopiero jak temperatura spadnie poniżej 35 stopni.

Zmniejszyłem już obroty pompy na najmniejszy bieg, bo wydawało mi się to nieracjonalne ale z drugiej strony, piec cały czas podgrzewa wodę, więc uznałem że to ze względów bezpieczeństwa...

 

 

Edit:

Doczytałem - bez termostatu pompa chodzi w trybie ciągłym. Dlatego zamawiam termostat. Wyjdzie z tego spora oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Za nieścisłości od razu przepraszam ja tylko student ale wiem więcej o tym piecu jak rodzice i dlatego przedstawie moje spostrzerzenia i problemy z piecykiem SGR 25kW+podajnik Stalkot+sterownik LIDER+chyba EKORET(sam ociec kupował i nie wie:))

instalacja

-piecyk ogrzewa jakieś 160m budynek nie ocieplony

-grzejniki z termostatami ustawienie 3

-zbiornik na groch 160+- 10kg

-pompka "WILO" na 1 biegu do podgrzewacza nordic aqua

-2 pompka na 2 biegu pompuje na grzejniki przed pompką jest zawór trójdzielny ustawiony na polowe a potem termometr wskazówkowy i pokazuje temp na grzejniki ok 40-60st C, pomka co chodzi cały czas bo nie ma termostatu (próbuje wymusić jeszcze wydatek ok 190zeta na ekoster 2006)

 

i tak

piec chodzi 9dni 160kg spalił w 7,5 dnia, popiół - 25kg, wydaję mi się ze dużo spalił ale było w tym pierwszym tyg. i rozpalanie i kombinowanie z ustawieniami, myślę że następne 160 kg tak szybko nie pójdzie z dymem, bo matka sobie tak policzyła że w zimę to tona na miesiąc

możliwe ???????

 

---sterownik mam ustawiony

Tz = 46 - dlatego tak nisko bo z obserwacji czujniki chyba źle pokazują bo miejsce na czujnik bimetaliczny i cyfrowy to rurka moim zdaniem za płytko przyspawana i za krótka bo czujki wystają jakieś 3mm na powietrze, zaniża to temp bo przy zadanej 46 i zaworze 3d na połowę mieszającym gorącą z kotła i zimną z grzejników termom wskazówkowy pokazuje 55-60 st trochę pokombinowałem z watą izolacją i blaszkę aluminiową włożyłem między te czujki żeby lepiej dolegały do ścianek rurki

zobaczę co z tego będzie.

 

Na początku jak hydraulik załączył kocioł to ustawił jak zalecane Tz 60 to na grzejniki leciało 80 st

 

bo właśnie nie wiem jak to ustawić żeby było i dla kotła dobrze i oszczędnie

może inny patent ktoś ma

 

---czujnik w wymienniku też chyba nie za dobrze pokazuje bo na sterowniku jest np 35 a sprawdzałem termometrem ze jest 45

jaką optymalną tą temp wody ustawić ???????????? teraz zadana 32

 

---czas podawania 24s

---czas między podawaniem 120s

---krotność podawania 4

---czas przedmuchu 33s

---czas przerwy 6min

---obroty dmuchawy normalna i podtrzymanie 60% przesłona na dmuchawie 50%

---ustawienia serwisowe nic nie zmieniałem

---korekta nocna 5st

przy tych ustawieniach chodził 4 dni w trybie D/N

 

Największe straty ciepła są jak pomka C.w.u sie załączy to temp z kotła spada z ok 55 do 43 nawet jeszcze niżej i wtedy regulacja jest długa ok 20 min

i długo reguluje rano o 6 nadrabiając te 5st trwa to ok 30-40min

a jak tylko CO chodzi to nadzór długo się utrzymuję chyba długo ok 40min do 1h

może można jeszcze dłużej?????

ale jak?????

 

Chciałbym jeszcze coś zrobić żeby może na noc wyłączał c.w.u. ale w kalendarzu chyba można tylko np na poniedziałek ustawić jedną godzinę, a ja chcąc np o 22 w niedziele wyłączyć cwu potem w pon o 6 ją włączyć i o 22 w poniedziałek znów ją wyłączyć to się nie da

chyba trzeba ręcznie na ekonomiczny tryb przestawić

 

Czy drewnem da się coś popalić w tym piecu

miał ktoś już jakieś doświadczenia z tym ?????

 

a i jeszcze o sadzę chciałbym sie zapytać bo po 8 dniach palenia warstewka sadzy to jakieś 0.5cm w piecu

to normalne?????? jak często czyścić

 

nie wiem co jeszcze tu pisać , narazie tyle

 

Będę śledził temat i dopisywał, odpisywał.

 

Dziękuję z góry za porady. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz jaką masz w domu temperaturę, bo ja przy takich ustawieniach miałem 25-26 stopni!!!

 

Jeśli chodzi o termostat, to żeby obyć się jakiś czas bez niego, weź załączoną do sterownika wtyczkę, zewrzyj ją na stałe i już masz prowizorkę termostatu. Póki nie ma mrozów to jak znalazł. Zobaczysz wtedy jaka jest kolosalna różnica w spalaniu. :(

 

Daj dużo powietrza - osłona dmuchawy otwarta na min 40%

 

Ustaw długi czas przedmuchu. Ja zaobserwowałem że moja dmuchawa przy przedmuchach, bardzo wolno nabiera obrotów. Dlatego ustawiłem przedmuch na 30-40 sek.

 

Nie dawaj zbyt niskiej Tz. Ja mam 58 stopni, a i tak piec nigdy do niej nie dochodzi ze względu na termostat. Zaobserwowałem, że przy zbyt niskiej Tz, sterowanie lekko wariuje i piec ma kłopoty z wyregulowaniem temperatury.

 

Ustaw pompę C.O. na najniższy bieg. Najwyżej jak przyjdą mrozy i nie będzie wyrabiała, to dasz na dwójkę.

 

Jak znajdę chwilę czasu, to wrzucę swoje ustawienia, choć cały czas jeszcze eksperymentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję :(

 

Przede wszystkim napisz jaką masz w domu temperaturę, bo ja przy takich ustawieniach miałem 25-26 stopni!!!

W domu temp. trzymają termostaty na grzejnikach ustawione na 3 czyli 20 22 st i nawet jak grzeje kocioł mocno na wskazówkowym 60 to termostaty nie puszczają na grzejnik ciepłej wody. Grzejnik jest zimny. To sprawdziłem i mi z tego wynika że przy przepływie przez rurki po cały domu to są straty ciepła bo c.o. pompa chodzi cały czas. nie wiem czy dobrze kombinuje. W domu jest zawsze 19-22 st.

 

Jeśli chodzi o termostat, to żeby obyć się jakiś czas bez niego, weź załączoną do sterownika wtyczkę, zewrzyj ją na stałe i już masz prowizorkę termostatu. Póki nie ma mrozów to jak znalazł. Zobaczysz wtedy jaka jest kolosalna różnica w spalaniu.

Ale to chyba na stałe bedzie c.o. wyłączone czy nie?? jesłi na stałe to nie lepiej wyłączać na sterowniku (a moze nie bo wtedy bedzie podawał po każdym wyłączeniu)????? ALe jakiś pomysł :)

 

Daj dużo powietrza - osłona dmuchawy otwarta na min 40%

Ustaw długi czas przedmuchu. Ja zaobserwowałem że moja dmuchawa przy przedmuchach, bardzo wolno nabiera obrotów. Dlatego ustawiłem przedmuch na 30-40 sek

Przesłonę dmuchawy mam na 50%. Gdzieś przeczytałem żeby duzo nie otwierać bo się te spieki tworzą, a u mnie to się trochę tego tworzy i nie ma także takiego typowego pyłu (sąsiad ma prawie sam proszek) tylko takie kawałki które łatwo się kruszą. Fakt wolnego nabierania szybkości obrotów również zauważyłem i dlatego nastawę fabryczną od razu zwiększyłem.

 

Nie dawaj zbyt niskiej Tz. Ja mam 58 stopni, a i tak piec nigdy do niej nie dochodzi ze względu na termostat. Zaobserwowałem, że przy zbyt niskiej Tz, sterowanie lekko wariuje i piec ma kłopoty z wyregulowaniem temperatury.

No właśnie nie wiem jak tu zrobić. A przy zadanej 58 to jaką masz temperaturę na grzejniki??? Bo ja przy 46 mam jak pisałem nawet do 60st przy otworzeniu 3d na 1/2 (wina po sronie czujnika pewnie). Piszesz ze nie dochodzi do tej temperatury bo masz termostat czyli cały czas jest na regulacji ??? czy coś źle zrozumiałem????? Ale wypróbuje to. Wtedy może będzie szybciej niwelował spadki temp w co i cwu i może będzie dłuzej na nadzorze.

 

Ustaw pompę C.O. na najniższy bieg. Najwyżej jak przyjdą mrozy i nie będzie wyrabiała, to dasz na dwójkę.

JUż tak zrobiłem, ale doczytałem w instrukcji ze na 2 biegu ma taką krzywą pracy ze pompuje na 3-4m w górę a u nas są jeszcze 2 grzejniki na 1 piętrze. MOże przełączę i zobacze jak bedzie grzać na górze to zrzucę na 1.

 

No ja chyba jestem już uzależniony od tych eksperymentów i w domu i na polibudzie :)

Dzięki wielkie za pomoc. Czekam na inne patenty :D Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz coś nie tak z czujnikami temperatury.

U mnie sterownik pokazuje co prawda temperaturę 2-4 stopni niższą niż termometr wskazówkowy, ale nie ma takiej różnicy jak u Ciebie. Spróbuj z tym dojść do ładu.

 

Poczytaj instrukcję. Jak załącza się termostat (czyli zwarcie na wejściu), to pompa pracuje przez 30 sekund co 5 min. A więc znacznie oszczędniej... Te czasy można oczywiście modyfikować w ustawieniach serwisowych.

Ja mam pompę na pierwszym biegu a ostatni kaloryfer mam 3 kondygnacje wyżej! I jest gorący jak odkręcę.

 

Analizuj popiół. Popiołu powinno być jakieś 10% masy spalonego węgla. +/- oczywiście ale bez przesady.

 

Ustaw sobie sterownik na początek tak jak proponuje kolega i dalej eksperymentuj:

Poprzedni post pisałem w pracy i jest parę błędów

Moje ustawienia wyglądają nieco inaczej

czas podawania 20 s.;

czas między podawaniem 130 s.

krotność podawania 4;

czas przedmuchu 20 s.;

czas przerwy 8 min;

obroty wentylatora max. 48%;

obroty wentylatora w podtrzymaniu 30%;

SERWISOWE:

temp min. 49 st;

temp max 75 st.

histereza 1 st;

min moc dmuchawy 20%;

max. moc dmuch. 70%.

 

Przesłona wentylatora ustawiona na ok 40% otwarcia.

Ogrzewam tym nie najnowszy, ale ocieplony domek 100 mxm z nieocieplonym poddaszem oraz podgrzewam zbiornik CWU 200l.

Całość sprzęgnięta ze sterownikiem pokojowym EUROSTER 2006 - 22 st. w dzień i 19 st. noc. Regulatory na grzejnikach ustawione na 3.

Noc trwa do 14,00 .

W obecnych warunkach pogodowych, a kilka nocy temperatura już spadała poniżej 0 st. pompa CO praktycznie się nie załącza, a uruchamiane co 5 min na 30 s. utrzymują w domku pzyjemne 22 st +- 0,5 st.

 

Jeżeli chodzi o spalanie - zużywam obecnie 8 - 10 kg dziennie, a piec czyszczę 1 raz na 2 tygodnie.

Zwróć uwagę na minimalną temperaturę. Jak jej nie zmodyfikujesz ze standardowego ustawienia, to piec będzie utrzymywał zbyt niską temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.