Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kmg1-problemy


gonzo2

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 0 stopni ok 25 kg na dobę

teraz ok 3o -35 kg

średnia przerwa 60 sek czyli około 30 podań na godzinę tj 1 kg /godz

 

 

 

to umnie srednia przerwa przy temeraturze zadanej to ok 200s, i nawet jak spada poza zakres regulacji to nie jest wieksza niz 50s. I mam nisko kaloryczny ekogroszek ok 23 MJ/kg. Ale rozmawialem z gosciem od sterownika i podsunol mi ciekawe koncepcje na wydluzenie przerwy, co rowna sie z obnizeniem kosztow spalania :D Jak wytestuje to napisze :) A z ta sadza nie jest tak jak mowisz. Sadza to nie spalony wegiel jesli jest go duzo tzn ze na ogien jest podawane zbyt duzo wegla, ktory sie nie spala prawidlowo tylko tlamsi sie w kotle i dymi, ostatnio mialem moznosc sie dowiedziec, ze sa ludzie co swoje tlokowce czysza raz na 2 miesiace, dla mnie to byl szok, moj to max moze tydzien wytrzymac i trza zasuwac ze szczota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłem pod uwagę "nadmocy" Twojego pieca

Prawdopodobnie sa różnice w wymiarach pieca. 35 KW jest dużo szerszy od 25KW /coś do 5 cm/ i tym samym wymiary szuflady ,paleniska i wagi porcji węgla są większe

U mnie 1 porcja groszku w cyklu waży średnio 3 deko , U Ciebie chyba dużo więcej / zakladam 5 dkg/. Jezeli masz średnia przerwę 200sek + ok 60 sek pracy podajnika, to cykli /godz wychodzi 14. Czyli na godz. powinien spalić 14 x5 dkg= 0,70 kg ekogroszku x 24 godz = 17 kg na dobę.

Czyli statystycznie na dobę 1 kg/ 10 m2 powierzchni do ogrzania

To byłby swietny wynik.

Pozdrawiam. Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doczytałem Dodan,że jestes wreszcie zadowolony z kmg.

Jak chcesz to możesz wierzyć lub nie,ale po modyfikacji rusztu mogę powiedzieć ,że to jednak jest kocioł ekologiczny nawet paląc miałem.Dym mam szarawy, dostrzegalny przy nowej dawce paliwa. i to bez deflektora(na razie).

Niestety wiele,a nawet bardzo wiele zależy od opału.Problemem pozostał złóg smolisty opisywany w innym poście przed pierwszym rzędem otworów,który trzeba systematycznie czyścić i zbijać ,bo w przeciwnym razie jedzie jak ze starej lokomotywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gonzo, powiedzmy ze cos tam sie udalo :) powiem tak jest duzo lepiej :) przynajmniej mniej problemow z sadza i dymieniem, ale musialem, jak czytales wylaczyc PId-a. Ale pale tak dopiero drugi dzien, powiem na jak jest na 100%, po tygodniu palenia. Czytalem o twoim ruszcie, wiesz jest jeszcze taka mozlwosc zebys przeszedl na ekogroszek, mi tam sie nic nie przykleja do rusztu przy ekogroszku :) Ale taka moja rada, uzyaj tylko tego typu wegla jaki podaje producent czyli 31,2 lub 31,1 przy innych beda spieki i szlaki sa zbyt koksujace, juz to testowalem....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś w innym wątku o opale na kopalni też czarują i mieszają w ramach holdingu:) Ponoć.

A reklamacja poszła się paść,bo kaloryczność,wilgotność,popiół i siarka w normie , amnie chodziło o spiekalność,ale tego już kopalnia w swoim laboratorium nie robi.Moge prywatnie :)

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja w czerwcu zakupilem eko z Kazimerz Juliusz za posrednictwem netu przez Resover w workach po 20 kg z dziurkami, wiec towar mial czym oddychac. Powiem ci ze lubie u nich brac bo na stronie podaja dokladne parametry wegla min i spiekalnosc. Podali ze dla tego wegla Ri = 0, typ sortu 31.2 kalorycznosc 23MJ/Kg. Wegiel jest malo kaloryczny i akurat do mojego przewymiarowanego KMG, i faktycznie raczej sie nie spieka, czyli reasumujac staraja sie sprzedawc faktycznie to co napisza, maja tez mial z piasta w takich workach, wiec moze sprobuj :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witajcie.

 

Jaka modyfikację rusztu robiliście w KMG-1. Mam ten kocioł i strasznie dymi mi na miale. Proszę o info foto lub cokolwiek.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.