Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecomax 800r I Pogodówka


reniu12

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem piec ekoperfekt który ma sterownik ecoMAX 800R i ma w zestawie czujnik pogodowy wiec chciałem założyć pogodówke do niego mam w instalacji Zawór mieszajacy HONEYWELL 4 -drogowy i dokupiłem Siłownik do zaworów mieszajacych Honeywell i do tego jeszcze zakupiłem termostat pokojowy EUROSTER 2026TX bezprzewodowy podłączyłem te urządzenia według instrukcj

KONTEKST Z INSTRUKCJI Sterowanie pogodowe można włączyć

zarówno dla obiegu kotła jak i obiegu mieszacza

 

Lecz nie wiem który sposób wybrać, który będzie bardziej precyzyjny czy

obiegu kotła czy dla obiegu mieszacza

i co tam mam ustawić i czy w ustawieniach ecoMAX 800R ma tez coś pozmieniać zęby termostatu pokojowego działał z pogodówka

użytkowników tego sterownika którzy maja podłączona pogodówke proszę o rade i o instrukcje ustawień będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego jeszcze zakupiłem termostat pogodowy EUROSTER 2026TX bezprzewodowy podłączyłem te urządzenia według instrukcj

KONTEKST Z INSTRUKCJI Sterowanie pogodowe można włączyć

zarówno dla obiegu kotła jak i obiegu mieszacza

 

Lecz nie wiem który sposób wybrać, który będzie bardziej precyzyjny czy

obiegu kotła czy dla obiegu mieszacza

Witam,

 

Kolego musisz to trochę wolniej przemysleć i uporzadkować.

Po pierwsze termostat 2026TX jest pokojowy a nie pogodowy - duża różnica.

Sterowanie pogodowe ma dotyczyć obwodu grzejnikowego - obieg mieszacza to jakaś dziwna nazwa zupełnie nieadekwatna do zaworu 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zaszła lekka pomyłka z tym termostatem 2026TX już poprawiłem a jesli chodzi o mieszacz tak jest w instrukcji oto link do instrukcji

http://www.hkslazar.pl/pliki/instrukcja_st...00_r_dtr_74.pdf

Chodzi mi o to, żeby się spokojnie zastanowić nad tym co się robi (każdy się pomylić może).

Oczywiście obwód mieszczowy bym pogodówką obdarzył.

Myślę, że dasz radę. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za podpowiedz w środę potestuje tak jak podaliście ustawie sterowanie pogodowe dla mieszacza ,a skad mam wiedziec jakie podac nastawy do kotła i sterownika pokojowego.

 

/// a dla kotła i sterownika pokojowego ustaw odpowiednią wartość podwyższania i obniżania temp zadanej kotła.///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.