Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval MiGo - radiowy czujnik pokojowy z pogodówką


Moltest

Rekomendowane odpowiedzi

 

Od 09/2021 jestem użytkownikiem kotła Saunier Duval Thelia Condens 18 as ze sterownikiem Saunier Duval MiGo.

To, że kocioł jest średnio udaną konstrukcją, głośną i wybuchowo odpala jak wiatro powieje szybciej, to wszyscy chyba wiedzą.

Natomiast sterownik MiGo jest mniej powszechny. Skłonił mnie do jego zakupu fakt, że jest bezprzewodowy (z poprzednim kotłem używałem Exacontrol i był świetny). Dodatkowo montażysta zachwalał kwestie internetowej pogodówki, że pozwala ona oszczędzić.

Po 1,5 roku użytkowania MiGo zauważam:

plusy

- oszczędność gazu Ok. 10% i to koniec plusow

minusy

- konfiguracja - nieintuicyjne i łatwo o pomylke, bo proces wymaga połączenia z serwerami Sauniera. Jeśli ma się np. Firewall czy inne ograniczenie to nie wiadomo jaki problem jest z połączeniem i nie ma narzędzi diagnostycznych. U mnie nie działa na wifi UPC, musiałem dokupić modem 3G i ustawić osobną sieć, gdzie MiGo może się stabilnie łączyć.

 

- ustawienia - Krzywe grzewcze i ustawienia grzania/przewidywania, są praktycznie nieopisane. Ja szukałem po forach. Finalnie i tak konfigurowałem metodą prób i błędów. W zasadzie wciąż  testuje i zmieniam. To nie jest urządzenie, które po prostu działa - trzeba się doktoryzować w ogrzewaniu.

- resety i zawieszania - modem czasem spontanicznie się resetuje i zawiesza. Niby na ekranie pokazuje zadana temperaturę, ale nie spada ona zgodnie z wychładzania pomieszczenia, tylko trwa na ekranie. Próbując zmienić nastaje na termostacie pokojowym (tak nazywa to Saunier) ekran gaśnie i albo gubi się połączenie albo wchodzi faktyczna temperatura. Wydaje mi się, że może to być efekt aktualizacji, bo najczęściej dzieje się to w niedziele wieczorem, co powoduje, że nocą w pomieszczeniach robi się zimno

- serwis i wsparcie - aplikacja ma opcje kontaktu z serwisem, ale serwis (w centrali) utrzymuje, że nie może zdalnie połączyć się z MiGo i zobaczyć co się dzieje. Z reszta aplikacja w gruncie rzeczy wysyła listę statusów w mailu. Z reszta nie ważne, bo do tej pory i tak w żadnym przypadku centrala nie pomogła  (a było 6 okazji). Lepiej - we wszystkich przypadkach kontakt się po ich stronie urywa i trzeba dzwonić, pytać ustalać. Czasem po kilku tygodniach wracają po szczegóły, kiedy temat najczęściej już albo rozwiązał się sam, albo wymieniono  urządzenie (mam już 3 od 1,5 roku). Urzadzenie ma też wady konstrukcyjne - przy wkładaniu baterii 2 razy pękła obudowa gniazda (w 2 różnych kompletach, 3 chyba ulepszony już przyszedł, bo nie pękło) - słabo jak na urzadzenie za blisko 1,5 tys. zł

 

podsumowując - nie warto, więcej z tym zachodu i problemów np z konfiguracją, potencjalnymi (i realnymi) problemami z czujnikiem pokojowym niż korzyści z wirtualnej pogodówki (która i tak często się myli o nawet 5-7 stopni).

 

 

076EDFDD-5539-4012-9410-275BE483AB71.thumb.jpeg.5af6ac92b913c5b3a15042a757154ef5.jpeg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montażysta mnie „namówił”, a może sam nie wiedział jak to realnie wyglada. 
 

fakt, że przez jakis czas myślałem, że jak w różnych produktach - oprogramowanie będzie poprawiane. Ale tu to nie działa. Zmienił się jedynie wygląd aplikacji, trochę konfiguratory i wykresy zużycia gazu, pracy. Ale nie stabilność, umożliwienie diagnozy problemów itd, te ważne rzeczy zostały po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.