Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzeje Podłogówka Pomimo "skręcenia Na Min


joker71

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam taki problem ... załączam schemat <hehehe> instalacji narysowany mam nadzieję zrozumiale

pomimo zmian na termostacie mam ciepłą podłogę < znaczy grzeje podłogówka.>

czy coś tu nie powinno być inaczej ?

thx za pomoc ...

jeszcze może dodam że mam kocioł na groszek ze sterownikiem ognik plus cuw i tam jest możliwość podłączenia termostatu , ale czy tego ? czy dodać np drugi termostat ?

 

post-19607-1285524481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam taki problem ... załączam schemat <hehehe> instalacji narysowany mam nadzieję zrozumiale

pomimo zmian na termostacie mam ciepłą podłogę < znaczy grzeje podłogówka.>

czy coś tu nie powinno być inaczej ?

thx za pomoc ...

jeszcze może dodam że mam kocioł na groszek ze sterownikiem ognik plus cuw i tam jest możliwość podłączenia termostatu , ale czy tego ? czy dodać np drugi termostat ?

 

post-19607-1285524481_thumb.jpg

 

Do ognika termostatu nie zapinaj - chyba ze do sterowania temperaturą grzejników (ale i tak nie polecam).

A tutaj jest pytanie - czy pompa się kręci przy wyłączonym termostacie czy nie. Pompę możesz wyłączyć z prądu i zobaczyć czy podłoga dalej grzeje.

Weź pod uwagę to, że po odłączeniu grzania podłoga i tak grzeje przez jakiś czas, bo jest po prostu rozgrzana. Dlatego ten termostat powinien mieć włączoną funkcję "wyprzedzania zmian temperatury otoczenia na podstawie historii" (np. PI).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat to Honeywell CM707 , rozdzielacz kan-therm 71A , mieszacz to http://www.esbe.pl/subpage.php?id=2&x=1 ESBE Seria VTA 330 / VTA 360

no i teraz tak , termostat honeywell był ustawiony na 14st C a podłoga przez 5 dni była wyrażnie ciepła - powrót spod podłogówki również

a teraz może laickie pytanie ale czy ta pompa przy piecu mogła "przepchnąć " wodę przez tę pompę od podłogówki ?

bo jest jeszcze opcja że dokupię te cewki do rozdzielacza i tam będę odcinał ogrzewanie ?

bo mogę tak podłączyć że :

1 zamyka rozdzielacze , pompa stoi

2. otwiera rozdzielacze - pompa rusza

tylko czy ja dobrze kombinuję ?

 

a jak mogę wyregulować te rozdzielacze kan-a ? są tam podobno śruby regulacyjne tylko jak , tak na czuja ?

aaa no i ten ESBE , też ma regulację ale poprzedni właściciel powiedział że tego to lepiej nie ruszać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co widać to w Twoim przypadku do regulacji zasilania podłogówki służy zawór termostatyczny esbe , aby nim regulować należy zdjąć z góry kapturek pod którym znajduje się pokrętło , pokaż jeszcze zdjęcie tego termostatu H..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo usilnych starań, kręcenia w każdą stronę - mi zaworu esbe nie udało się ustawić - na szczęście jest na "awaryjnej" instalacji, więc przestałem się czepiać ;) nie jestem tylko przekonany, czy rysuneczki na nim są adekwatne do budowy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.