Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

marcin03

ja mam tak samo jak czopuch za bardzo przymkne to za bardzo zdlawiony jest przeplyw powietrza a kociol nie wyjdzie ponad 50stopni. Dlatego teraz czopuch przymykam tak ze cieglo wystaje max 4cm. Jak za duzo dlawikow wstawilem to tez sie kociol nie mogl rozbujac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin03 masz super foty :) właśnie dorobiłem dławiki z tego co miałem pod ręką ale rano wrzuce zdjęcia .... :P ..... jesli chodzi o blaszki/dysze to zostawie je tak jak są czyli nie będę je niczym zatykał/przytykał aby był cug, Rano jak wróce do domku to przeszczotkuje wymiennik i wsune nowe dławiki zastepując L-ki i będę obserwował między porannym spaniem co się dzieje ;) a węgiel mam ze składu niby kwk piast ....

 

wracam do pracy, Pozdr

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moje foty sa na 18stronie

Pamiętam. Oglądałem z zainteresowaniem!

Nie wiem czy widziałeś moje fotki na których pokazywałem eksperyment z założeniem blachy wymuszającej dłuższy obieg spalin? (tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=msg&attach_id=17828 Byłoby gites, tylko stwierdziłem, że za szybko gromadzi się sadza :/ i wywaliłem. Sadza gromadziła się chyba dlatego, że płomienie sięgaly do blachy jak to LastRico opisywał na forum Muratora http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=2822266&viewfull=1#post2822266 ?

Po wywaleniu blaszanej półki w kotle jest dużo czyściej (jak na fotkach z poprzedniej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam. Oglądałem z zainteresowaniem!

Nie wiem czy widziałeś moje fotki na których pokazywałem eksperyment z założeniem blachy wymuszającej dłuższy obieg spalin? (tutaj: http://forum.info-og...attach_id=17828 Byłoby gites, tylko stwierdziłem, że za szybko gromadzi się sadza :/ i wywaliłem. Sadza gromadziła się chyba dlatego, że płomienie sięgaly do blachy jak to LastRico opisywał na forum Muratora http://forum.murator...l=1#post2822266 ?

Po wywaleniu blaszanej półki w kotle jest dużo czyściej (jak na fotkach z poprzedniej strony).

 

 

Zamiast tego daszku to masz teraz tą blache nad tym otworem PW ??

 

Zauważyłem że też masz pęknięte drzwiczki tak jak u mnie.

 

Też muszę zrobić te dławiki bo ja mam prościutką drogę aby spaliny szły w komin. Z tym że ja zrobię z rur bo mam na zbyciu jedynie końce sklepie aby nie było przelotu.

 

Panowie a pytanie tak na marginesie:

 

Jade w sobotę po węgiel i zastanawiam się jaki wziąć Orzech z Piasta kat 31 , min 24 Mj ; Orzech Chwałowice kat 32 , min 28 Mj i Orzech z Marcela kat 33, min 30 Mj Zastanawiam się mocno nad tym z Chwałowic bo ma słaba spiekalność w porównaniu z Marcelem i popiołu nie dużo rzekomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego daszku to masz teraz tą blache nad tym otworem PW ??

Tak. Była zrobiona na próbę i tak została;) Palnuję przedłużyć tą blachę nad otworem PW tak z 5 cm, żeby głębiej wchodziła do środka. Zobaczymy co wtedy będzie. Może w sobotę to zrobię ;)

 

Jade w sobotę po węgiel i zastanawiam się jaki wziąć Orzech z Piasta kat 31 , min 24 Mj ; Orzech Chwałowice kat 32 , min 28 Mj i Orzech z Marcela kat 33, min 30 Mj Zastanawiam się mocno nad tym z Chwałowic bo ma słaba spiekalność w porównaniu z Marcelem i popiołu nie dużo rzekomo.

Zazdroszczę wyboru. U mnie jest jedno wielkie oszustwo na składach. Tona węgla średni orzech i groszka 850 zł :/ Zgroza! Kupują miał na kopalni, przepuszczają przez sita i piach sprzedają jako miał a reszta idzie do groszka. Polewają to wszystko jeszcze wodą żeby było cięższe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę węglem z kwk budryk jako że mam swój transport i odległość od kopalni niecałe 5km to biorę tam ale ten węgiel strasznie smołowaty jest, raz za czas palę węglem od góry a zazwyczaj tradycyjnie flotem. Przy każdej próbie palenia od góry piec jest masakrycznie oblepiony sadzą już kombinowałem z rozetką i ta sadza się nie wypala, paliłem także u dziadka w ogniwie tym węglem i tam jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Była zrobiona na próbę i tak została;) Palnuję przedłużyć tą blachę nad otworem PW tak z 5 cm, żeby głębiej wchodziła do środka. Zobaczymy co wtedy będzie. Może w sobotę to zrobię ;)

 

 

Zazdroszczę wyboru. U mnie jest jedno wielkie oszustwo na składach. Tona węgla średni orzech i groszka 850 zł :/ Zgroza! Kupują miał na kopalni, przepuszczają przez sita i piach sprzedają jako miał a reszta idzie do groszka. Polewają to wszystko jeszcze wodą żeby było cięższe!

 

No jest akurat gościu co jest autoryzowanym przedstawicielem Kompani Węglowej. To u niego kosztuje Piast 720 a Marcel 740 albo 760 coś koło tego

 

 

A ta blacha to ma za zadanie kierowanie powietrza nad palenisko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę węglem z kwk budryk jako że mam swój transport i odległość od kopalni niecałe 5km to biorę tam ale ten węgiel strasznie smołowaty jest, raz za czas palę węglem od góry a zazwyczaj tradycyjnie flotem. Przy każdej próbie palenia od góry piec jest masakrycznie oblepiony sadzą już kombinowałem z rozetką i ta sadza się nie wypala, paliłem także u dziadka w ogniwie tym węglem i tam jest to samo.

 

Witam

 

Czy szanowny kolego może opisać dokładnie jak rozpala kociołek który jest zasypany flotem

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego daszku to masz teraz tą blache nad tym otworem PW ??

 

Zauważyłem że też masz pęknięte drzwiczki tak jak u mnie.

 

Też muszę zrobić te dławiki bo ja mam prościutką drogę aby spaliny szły w komin. Z tym że ja zrobię z rur bo mam na zbyciu jedynie końce sklepie aby nie było przelotu.

 

Panowie a pytanie tak na marginesie:

 

Jade w sobotę po węgiel i zastanawiam się jaki wziąć Orzech z Piasta kat 31 , min 24 Mj ; Orzech Chwałowice kat 32 , min 28 Mj i Orzech z Marcela kat 33, min 30 Mj Zastanawiam się mocno nad tym z Chwałowic bo ma słaba spiekalność w porównaniu z Marcelem i popiołu nie dużo rzekomo.

 

 

WEŹ MARCELA !! Z OPINI KOPALNIANEJ WIEM ZE TO W TEJ CHWILI NAJLEPSZY WUNGIEL :)

A ZE AUTORYZOWANY KWSA TO NIE PATRZ I TAK CU*LA*JĄ I TAK !!

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiejszy poranny widok ...

 

post-26933-0-93038600-1359025979_thumb.jpg

 

 

piec przeładowałem o 7:00, miarkownik na 60, ok godz 11 miałem wymiennik czorny, zesmolony, temp 52 na piecu, pewnie sie dławiło powietrze wiec ustawiłem łańcuszek na 70 teraz o godz 12:15 temp na piecu 69, sterownik pokazuje 59 .... miarkownik na 70, widok w piecu taki jak na powyzszej fotce :)

 

 

 

.... myśląc o patentach marcina03 skleciłem cosik takiego w pracy .... musze tylko zmniejszyć grubość bo robiłem na oko ;) a ma problem wleźć ....

 

post-26933-0-71929000-1359026469_thumb.jpg

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle to jeszcze. Może wezmę 0,5 t Marcela 0,5 z Chwałowic.

 

 

 

A tak z ciekawości zapytam jakie u Was sa temperatury na piecu i w domu oraz na zewnątrz. bo u mnie teraz na piecu stoi 60 na dworze -5 i w domu mam prawie 23 i mi za gorąco. Pale 24/h temp w nocy na kotle 50 a w dzien miedzy 55-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piecu 68, sterownik wylotu wody z pieca 58, miarkownik 70, w domciu 23, na zewnątrz -2, tak jak pisałem powyżej przy takich ustawieniach mam biały wymiennik w piecu .... a jak za ciepło to przykręcam kaloryferki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zamiast zawory 3d lub 4d to można byłoby zamontować przy grzejnikach zawory termostatyczne czy nie bardzo by to pasowało ?

 

ja mam narazie zwykłe pokrętła i po okresie grzewczym bede zmieniał na termostaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiejszy poranny widok ...

post-26933-0-93038600-1359025979_thumb.jpg

 

.... myśląc o patentach marcina03 skleciłem cosik takiego w pracy .... musze tylko zmniejszyć grubość bo robiłem na oko ;) a ma problem wleźć ....

 

post-26933-0-71929000-1359026469_thumb.jpg

Musisz poeksperymentować bo możesz mieć kłopot z ich włożeniem. U mnie nie ma problemu bo nie mam trójkąta z przodu. U Ciebie jest i będzie trudniej je założyć. Nie rób za ciężkich bo to dodatkowa kupa metalu, który będzie zabierał ciepło ze spalin i będzie się na nim bardzo odkładała sadza. Moim zdaniem im lżejsze tym lepsze.

Mam uwagę jeszcze do Twoich L-ek. Zaznaczyłem na różowo miejsce gdzie występuje bardzo ograniczony przepływ spalin. Ciąg wymusza przepływ spalin po śladzie żółtym. Różowe miejsce jest niedogrzane. Spaliny nie zawrócą same po to żeby przelecieć przez to miejsce.

 

 

Niepotrzebnie robisz te nacięcia w dławikach bo nic nie dadzą. Dławiki zrób długie na tyle, żebyś mógł je wyjąć bez grzebania w czeluściach kotła. Moim zdaniem mogą być długie praktycznie do samych drzwiczek.

Pozdrawiam!

post-39744-0-74401200-1359030282_thumb.jpg

Edytowane przez marcin03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin03 Dzięki juz poprawiłem układ :)

 

post-26933-0-09499900-1359031146_thumb.jpg

 

 

a jesli chodzi o te dławiki to wykorzystałem uchwyty na rozdzielacze wiec dlatego takie wyciecia ;) ... to tak w ramach "luzu" w pracy ...

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj L-ki na żyletki, zrób dławiki odpowiednie i będziesz zadowolony :) Na zdjęciu widać, że są krótkie i tak naprawdę nic nie dają bo spaliny gnają w komin jak po autostradzie:) Musisz zrobić tak, żeby wymusić opływ spalin po żeberkach. To co masz w tej chwili ogranicza dostęp do przedniej części wymiennika i nic pozatym. Zaznaczam, że to tylko moja opinia :rolleyes:

Edytowane przez marcin03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy szanowny kolego może opisać dokładnie jak rozpala kociołek który jest zasypany flotem

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Ja palę cały miesiąc bez wygaszania po czym wygaszam piec czyszczę i dalej palę cały miesiąc w sumie węgla używam sporadycznie tylko dla zrobienia żaru po rozpałce później tylko sam flot który kładę na żar do pełna zazwyczaj idę do kotłowni 3 X w dzień, przeważnie spalam 1 taczkę flotu na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj L-ki na żyletki, zrób dławiki odpowiednie i będziesz zadowolony :) Na zdjęciu widać, że są krótkie i tak naprawdę nic nie dają bo spaliny gnają w komin jak po autostradzie:) Musisz zrobić tak, żeby wymusić opływ spalin po żeberkach. To co masz w tej chwili ogranicza dostęp do przedniej części wymiennika i nic pozatym. Zaznaczam, że to tylko moja opinia :rolleyes:

 

no, no tylko porządne żyletki ... muszę dokładnie poszukać ale z takimi małymi kantówkami czy rurkami to u mnie w pracy cieżko, raczej bede musiał zajechać na skład budowlany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę cały miesiąc bez wygaszania po czym wygaszam piec czyszczę i dalej palę cały miesiąc w sumie węgla używam sporadycznie tylko dla zrobienia żaru po rozpałce później tylko sam flot który kładę na żar do pełna zazwyczaj idę do kotłowni 3 X w dzień, przeważnie spalam 1 taczkę flotu na dwa dni.

 

kolega tez tak robi ze orzecha zasypuje flotem i jest zadowolony ..... a taczka to ok 50 kg na 2 dni to daje 25kg/dzień ;)

Edytowane przez damdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to daje ton na sezon? i jaki jest koszt u Ciebie?

 

Spalam 5ton czasem 6ton zależy od zimy + węgiel na rozpałkę tej zimy kupiłem 6t flotu co dało około 2tyś/zł z przywozem, wiadomo suchy flot jest go więcej a tym razem mam taki tłusty i ciężki jest. Do ogrzania ponad 200m2

Edytowane przez lukas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.