Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały Jubileusz


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie zauważyłem (pisząc odpowiedź na post), że przekroczyłem 2500 postów, nie licząc odpowiedzi w prywatnym komunikatorze. 2502 posty od 12.12.2008roku. Ponieważ pracuję zawodowo w ciepłownictwie postanowiłem podzielić się swoją wiedzą na tym forum, na które trafiłem przy rozwiązywaniu jakiegoś, dziś już nie pamiętam, problemu. Ale nie tylko dzieliłem się wiedzą , również wiele skorzystałem z wiedzy innych czy też ciekawych rozwiązań. Zawodowo posiadam uprawnienia budowlane oraz energetyczne w zakresie inżynieryjno- budowlanej. Oprócz ciepłownictwa poruszam się również w innych dziedzinach instalacyjnych m.in. wentylacji i klimatyzacji. Tu jednak skupiłem się na forum o ogrzewaniu, pomimo, że nadzoruję czy tez prowadzę wiele inwestycji i remontów z wentylacji i klimatyzacji na dość dużej połaci kraju, przeważnie instalacje przemysłowe rozbudowane. Aby udzielać się w na obydwu forach niestety brak czasu. W jednym z tematów opisałem swoje boje z modernizacją kupnego kotła Junkers na paliwo stałe. Obecny sezon był zadowalający pod względem użytkowym, co nie przeszkadzało w drobnych korektach. Zresztą cały czas rodzą się nowe pomysły, niektóre z nich zostały zrealizowane w czasie sezonu zimowego.

Wracając jednak do tematu, forum bardzo dobrze prowadzone przez administratorów, ciekawi ludzie uczestniczący w dyskusjach, jedno z najlepszych jakie udało się odnaleźć w sieci. Myślę ,że udało mi się pomóc paru osobom które zadając pytania oczekiwały odpowiedzi na swoje wątpliwości. Jednak nie na wszystko można odpowiedzieć jednoznacznie i podać jedyną słuszną odpowiedź. Jednak analizując rady od kilku osób można wybrać najwłaściwszą, co też nie jest takie proste. Dla osoby nieznającej się na ogrzewaniu, wybór najwłaściwszej odpowiedzi nie jest łatwy. Tym bardziej, że radzący często spierają się czyja rada jest właściwa, doprowadzając nawet do sporych sporów. Często zdezorientowani poszukujący odpowiedzi zwracali się do mnie poprzez prywatny komunikator, tak samo zresztą jak do innych. Wiele razy odpowiedź na jeden problem rodziła nowe zapytania.

Dużo pytań powtarza się. Administratorzy próbowali jakoś to usystematyzować. Jednak nie jest to takie proste. Porady są porozrzucane a ich ilość nie pozwala ich wyłuskać z tego gąszczu i ponownie te same pytania zostają zadane w nowych tematach.

Co do mojego nick'a. Wzięło się ono z zainteresowania muzyką a w szczególności gitarą klasyczną i flamenco. Swego czasu amatorsko objechałem kraj wzdłuż i wszerz, prezentując piosenkę poetycką z towarzyszeniem gitary i mojej drugiej połowy. Niestety czas dla takiej muzyki odchodzi w zapomnienie.

Aby jednak nie przedłużać - Życzę Administratorom www. INFO-OGRZEWANIE.pl, oraz Wszystkim Forumowiczom - Wszystkiego Najlepszego, oraz aby forum jak najdłużej służyło wymianie informacji, oraz dalej utrzymywało wysoki poziom merytoryczny.

Z pozdrowieniami GUITAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guitar dzięki za aktywność i pomoc. Teraz lepiej rozumiem, dlaczego pisanie i kontakt z ludźmi przychodzą Ci z taką łatwością :-)

 

To forum dzięki zaangażowaniu wszystkich stron pomaga zwykłym ludziom rozwiązać poważne problemy i chyba o to chodzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego nick'a. Wzięło się ono z zainteresowania muzyką a w szczególności gitarą klasyczną i flamenco. Swego czasu amatorsko objechałem kraj wzdłuż i wszerz, prezentując piosenkę poetycką z towarzyszeniem gitary i mojej drugiej połowy. Niestety czas dla takiej muzyki odchodzi w zapomnienie.

Zapewniam Cię, że wielu docenia kulturę i sztukę. Ja jako były mim trochę o tym wiem. I tak ostatnio nawiązałem kontakt z moim kolegą z teatru pantomimy, a obecnie znanym architektem w Jeleniej G. który ostro gra blusa, występuje w grupie artystycznej Kopaniec, jeździ na nartach itd.

Ja trochę zajmuje się obecnie analizą polityczną i publicystyką, a na dodatek mam ogród dendrologiczny.

A ponieważ moja zona jest plastykiem o kulturze często debatujemy.

Jednak nasza cywilizacja jest w stadium schyłkowym i wszystkie elementy kultury w tym muzyka upada.

Dlatego ważne jest by trwać pielęgnując to co najlepsze i nie wstydzić się tego, bo obecnie panujące lewactwo chce upaprać wszystko, począwszy od moralności, na sztuce kończąc.

Jak powiedział zwycięzca wyborów prezydenckich " zwyciężyła demokracja" czyli znowu zrobili nas w jajco. Bo Jarek i Bronek to trockiści jednacy i mają nas głęboko gdzieś. Nawet JKM okazał się śmieciem i wyszedł z niego mason jak się patrzy.

Gitarze! jesteś z naszego grono najbardziej grzeczny i tego Ci zazdroszczę.

Pozdrawiam ze wsi

Kazik

post-1029-1278945913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie również wszystkiego naj...Guitar :D

fajnie,że są jeszcze Tacy ludzie jak Ty i kilku innych na tym forum - Wasze zdania i porady to gwarancja, ze to z czym rzeczywiście mamy problem po waszych wskazówkach zadziała :-)

 

nie migrujcie i nie opuszczajcie NASZEGO Forum :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i dzięki za to, że jesteś i radzisz - choć poziom ogólnej życzliwości na Forum nie zawsze jest OK, to jednak Twoje uwagi są zawsze 'ad meritum&fair' - i zwykle uspakajają brutalne spory sprowadzając je do istoty sprawy, a nie kto tu ma rację :D

 

Budownictwo/instalatorstwo jest sztuką trudną, bo nadal bardziej polega na doświadczeniu niż na encyklopedycznej wiedzy, a biorąc pod uwagę koszty i istotę nieruchomości (nie można jej wyrwać z gruntu i wysłać np. z reklamacją do wykonawcy) - wymaga od nas-inwestorów perspektywicznego spojrzenia na lata...

 

Tym bardziej fajnie więc jest, że możemy się zawsze poradzić fachowca Guitar o dużym doświadczeniu i manierach dżentelmena, co niestety rzadko się już spotyka :D

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę następnych 2500 -

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się.

 

Kawał dobrej roboty zrobiłeś na forum, mnóstwo czasu poświęconego problemom, które nas dotykają i zaskakują na codzień, a przy tym zawsze kulturalnie. A bywało, że gasiłeś... nie nasze kotły czy zapał, ale ogień dyskusji.

 

Dzięki i prosimy o jeszcze.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :D Życzę kolejnych 2500 postów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tu kilka zdjęć z koncertów z róznych okresów

post-4692-0-72239400-1296730245_thumb.jpeg

post-4692-0-64038600-1296730285_thumb.jpg

post-4692-0-68606600-1296730373_thumb.jpg

post-4692-0-89908600-1296730453_thumb.jpg

post-4692-0-96623700-1296730536_thumb.jpg

 

 

Zapewniam Cię, że wielu docenia kulturę i sztukę. Ja jako były mim trochę o tym wiem. I tak ostatnio nawiązałem kontakt z moim kolegą z teatru pantomimy, a obecnie znanym architektem w Jeleniej G. który ostro gra blusa, występuje w grupie artystycznej Kopaniec, jeździ na nartach itd.

Ja trochę zajmuje się obecnie analizą polityczną i publicystyką, a na dodatek mam ogród dendrologiczny.

A ponieważ moja zona jest plastykiem o kulturze często debatujemy.

Jednak nasza cywilizacja jest w stadium schyłkowym i wszystkie elementy kultury w tym muzyka upada.

Dlatego ważne jest by trwać pielęgnując to co najlepsze i nie wstydzić się tego, bo obecnie panujące lewactwo chce upaprać wszystko, począwszy od moralności, na sztuce kończąc.

Jak powiedział zwycięzca wyborów prezydenckich " zwyciężyła demokracja" czyli znowu zrobili nas w jajco. Bo Jarek i Bronek to trockiści jednacy i mają nas głęboko gdzieś. Nawet JKM okazał się śmieciem i wyszedł z niego mason jak się patrzy.

Gitarze! jesteś z naszego grono najbardziej grzeczny i tego Ci zazdroszczę.

Pozdrawiam ze wsi

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam!

I duże dzięki za podzielenie się pomysłami związanymi z modernizacją piecyka dolniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również tutaj 5 słów dołożę, chociaż raczkuje w "instalacjach", to ja także pragnę podziękować koledze GUITAR. Kilka twoich rad wprowadziłem w życie i efekt był naprawdę bardzo dobry, co do kultury wypowiedzi dobrze że jest z kogo brać przykład, mimo iż poziom twojej wiedzy jest naprawdę imponujący to znalazłem wypowiedź w której normalnie po ludzku napisałeś "nie wiem". Może to śmieszne koledzy, ale nie każdego na to stać. Do tego potrzebna jest pokora, której w dzisiejszych czasach coraz mniej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem z kulturą, że nie ma gdzie jej prezentować. Teraz wszystko musi być opłacalne. No i mamy to co oglądamy. I pomyśleć,ze jeszcze kilka lat temu występowałem co tydzień ,dwa , było nawet stałe miejsce imprezy zamknięte. Zawsze prawie amatorsko z dbałością o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę uciekliśmy z tematu, ale i ja się tutaj chciałem wypowiedzieć.

 

Kolego Guitar, nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale osobiście zauważyłem iż społeczeństwo jest ogłupiane przez kulturę masową a co za tym idzie, niewątpliwie słabej jakości wykonawców, których utwory przemawiają prostymi sloganami, powiem szczerze że gdyby nie moja kobieta, do dzisiaj pewnie słuchał bym rąbanki w samochodzie i nagle poznałem Jazz...wtedy dopiero poczułem co oznacza pojęcie "relaksująca muzyka". Wspomniałem o tym Panowie po to, ponieważ kiedy ulubiona muzyka rozbrzmiewa na budowie, to praca nie dość że idzie znacznie lepiej , to jeszcze umysł w pewnym sensie otwiera się na nowe pomysły, a wszyscy doskonale zdajecie sobie sprawę jak to jest "na planie- papierze" a jak wychodzi w życiu....no..wygadałem się, mądrze, nie mądrze , nie mnie oceniać.

 

p.s. Pamiętajcie że Hobby jest w życiu ważne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie admin chyba pozwoli nam na odejście od tematu o ciepłownictwie. Osobiście kocham prawie wszystkie gatunki muzyczne, od dobrej muzyki pop, poprzez rock, blues, jazz, aż do muzyki klasycznej, w tym muzykę instrumentalną, która w naszym kraju jest całkowicie niszowa. A przez lata, niestety, poziom spada, nawet u wykonawców wydawałoby się dotychczas na poziomie. No cóż sami widzą,że bez wysiłku też można zarobić i zaczynają chałturzyć. A to obniża i tak już niski poziom nadawanych w środkach masowego przekazu utworach. Dotyczy to niestety nie tylko muzyki, ale filmu, teatru,malarstwa, grafiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.