Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Zbiornika


TomekIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na samym poczatku przepraszam jesli temat zamieszczam w nieodpowiednim dziale. W miare mozliwosci prosze moderatora o przeniesienie tematu.

 

Jestem studentem Inzynierii Srodowiska i dostalem projekt zbiornika do opisania. Mam wymienic i opisac poszczegolne elementy, krotko opisac co to za zbiornik, jego przeznaczenie, zasade dzialania i parametry. Jako iz rysunek dostalem bez zadnych dodatkowych informacji jest to dla mnie spory problem. Szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze na pierwszym roku malo jest rzeczy praktycznych. Uprzedzajac wszystkie pytania, bylem na wszystkich mozliwych kosnultacjach u prowadzacych, ale niechetnie sluza w tej sprawie pomoca, argumentujac to faktem, ze wlasnie na tym polega projekt - abysmy wszystko znalezli sami. Ponizej zalaczam zdjecie zbiornika i naprawde bede bardzo wdzieczny za pomoc w krotkim opisaniu powyzszych rzeczy tj. przeznaczenia i zasady dzialania. Naprawde chodzi o 3-4 zdania. Jesli to za duzo, to prosze przynajmniej o nakierowanie jak ten zbiornik sie nazywa. Z gory dziekuje.

 

zbiornik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chodzi o 3-4 zdania. Jesli to za duzo, to prosze przynajmniej o nakierowanie jak ten zbiornik sie nazywa. Z gory dziekuje.

Witaj kolego inżynierze in spe - swoją drogą to ciekawe 'problemata' teraz ci asystenci zadają biednym studentom pierwszorocznym! Opisać do czego ten zbiornik; może być do różnych cieczy, ale z pewnością pod ciśnieniem, bo liczne kołnierzowe przyłącza I-VI o tym świadczą. Jest to typowy walczak 1 zakończony obustronnie dennicami 2. Zbiornik posiada dwa ucha wieszarowe 15, 16 do przenoszenia i posadawiana go dźwigiem z trawersem, oraz 4 stopy wsporcze 13 z podkładkami 11. Stopy mocowane są do zbiornika poprzez łaty 12, które rozkładają równomiernie obciążenia robocze na płaszcz (zbiornik samonośny bez ramy wsporczej). Poza tym posiada dwie wyczystki-rewizje VIII z owalnymi pokrywami 17 uszczelniane śrubami dociskowymi poprzez jarzma 10 (brak przekroju ze szczegółem) oraz ciśnieniem wew. Opróżnianie zbiornika wykonuje się bliźniaczymi króćcami spustowymi 8.

Wystarczy tego blablania fachowo-podręcznikowego?

inż. mgr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje za pomoc. Mam dwa pytania.

 

Czy element VIII to nie jest po prostu wlaz, natomiast 17 wzmocnienie wlazu (z profilu chyba zaznaczone jako C)? Oczywiscie nie podwazam powyzszych informacji, tylko sie upewniam, bo akurat tego bylem w miare pewien. :)

 

Pytanie nr 2: w miedzyczasie natknalem sie na zbiornik na sprezone powietrze i wyglada niemal identycznie (m.in. liczne kolnierze i wlasnie ten wlaz} z tym, ze ma jedna komore i jest pionowy. Jesli jest taka mozliwosc, ze to wlasnie na sprezone powietrze, to jaka funkcje ma druga komora? Ponizej zalaczam zdjecie tego zbiornika.

 

zbiornik2v.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje za pomoc. Mam dwa pytania.

Czy element VIII to nie jest po prostu wlaz,

ma jedna komore i jest pionowy. Jesli jest taka mozliwosc, ze to wlasnie na sprezone powietrze, to jaka funkcje ma druga komora? Ponizej zalaczam zdjecie tego zbiornika.

 

Włazem bym tego nie nazwał (wleźć się nie da B) - za ciasno no i po co?) a raczej rewizją-wyczystką! A podwójny zbiornik ma zastosowanie przy sprężaniu kaskadowym, gdy ciśnienie końcowe osiągane jest 'na raty' - w ten sposób Panowie Wróblewski z Olszewskim skroplili kiedyś powietrze i to jako pierwsi na świecie! Sprężarki mają lepszą sprawność gdy sprężają kolejno do ciśnień coraz większych, z ochładzaniem pośrednim medium sprężanego i osuszaniem go z kondensatu.

Wówczas zbiornik musi być podzielony wew przegrodą, a spusty 8 służą do odprowadzania skroplin z kolejnych stopni sprężania :)

Lewa część zbiornika na rys obsługuje zapewne niższe ciśnienie (większe fi przyłączy), a prawa - wyższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.