Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Eko-mat


PALACZ69

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Jestem nowy na tym forum i mam pytanie czy ktoś wie coś o kotłach HEF typoszeregu MAT-18 KW.Od kilku lat obsługuję hefa eko 25KW[czyszczę- itp u sąsiada]i jedynym zastrzeżeniem do tych kotłów jest uciążliwość czyszczenia okresowego demontaż pokrywy z ociepleniem i pokrywy stalowej do czyszczenia na rozgrzanym kotle i późniejsze czyszczenie nie jest przyjemne W nowo wybudowanym swoim domu pow. do ogrzania ok. 140 m2 posiadam obecnie kocioł ''NESKOP'' HAJNÓWKA 21KW palę w nim od dwóch lat i jestem pewny że ten kocioł jest przewymiarowany dymi się,. komora spalania jest wiecznie ''zasmolona''częste czyszczenie pieca i komina jest normą dlatego muszę wymienić kociołek na inny-w tym sezonie spaliłem 2 tony węgla i ok. 5m3 drzewa [gałęziówki], HEF EKO-MAT posiada inny sposób czyszczenia niż HEF-EKO oraz mniejszą moc, dodatkowe wodne ruszta awaryjne oraz sterownik pid.

Proszę o opinie na temat HEF-EKO MAT 18 KW

 

pozdrawiam palacz 69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia kotłów Hef typu plus( płomiennice do czyszczenia od góry) zalecają czyścić najpóźniej raz w miesiącu i przynajmniej 30 min, przed czyszczeniem wyłączyć kocioł żeby komin wyciągnął zalegający dym w piecu .Ze względu na osadzanie się sadzy na ściankach i przez to zmniejsza sie sprawność cieplna kotła.Jeśli czyści sie kocioł regularnie i płomiennice są czyszczone dokładnie fi rury 50 to wycior też powiniem być fi 50,nie ma problemów z czyszczeniem,chyba że wysokośc kotłowni jest niska do gabarytów kotła,to może być uciążliwe.

Co do kotłów Hef typoszeregu MAT, są to nowe kotły,które nie zaliczyły jeszcze zimy,więc to może się ktoś wypowiedzieć dopiero po okresie zimowym jak się zachowują nowe kotły.Ja mam kocioł plus 25kw i jestem z niego zadowolony,budynek 50 lat więc piwnice niskie,musiałem zastosować wycior na giętkim pręcie, i problemów z czyszczeniem nie mam.kocioł uzytkuje przez cały rok do ogrzewania CWU.POzdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły tez "zaliczyły" już pierwszy sezon. Tylko, że zainteresowanie nimi jest znikome. Ja tutaj widzę tylko fajny "chłyt", że niby możesz kupić kocioł mat i kiedyś zrobić z niego ekomat albo multimat. W praktyce to się w żaden sposób nie kalkuluje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hef Eko - Mat nie występuje już jako 18 kW tylko 19kW. Był to kocioł zasypowy Mat i został przerobiony na automatyczny. Jeżeli chcesz palić często na dodatkowym palenisku to jest on idealny gdyż posiada dużą komorę spalania. Jeżeli dodatkowego paleniska będziesz używać sporadycznie bardziej polecił bym Hef Eko - Plus Uniwersalny 18 kW. W zeszłym roku go wycofali ale było tak duże zainteresowanie ze strony instalatorów że przywrócono produkcję i odnowiono trochę obudowę. Idealny wymiennik według mnie lepszy niż w Eko - Mat. Jeżeli chcesz zobaczyć jego realne zdjęcia tu masz linka

 

Admin: Usunięto treść niezgodną z regulaminem.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie sprzedawco taka reklama nie jest na tym forum mile widziana, trochę klasy ...

 

Użytkownik PALACZ69 nie potrzebował reklamy. Wie co chce więc reklama jest tu nie potrzebna. Na tym forum bardzo często ktoś daje link z allegro więc czemu dodany przeze mnie ma być niemile widziany.

 

Jeszcze mam pytanie kolego Neo skąd wiesz ,że zainteresowanie kotłami Eko-Mat jest znikome??

W roku 2009 Firma Hef sprzedała 562 sztuki z czego sam zamontowałem 29 ,a w tym roku już 62 sztuki ?

 

Jak klient przychodzi i chce Eko - Mata to montuję ale osobiście polecam sprawdzoną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziękuję za podpowiedzi w sprawie kotłów ''hefa'' MAT .Jeśli chodzi o reklamę to nie chciałem wprowadzić zamieszania na forum ale i to na forum jest bardzo dużo nazw kotłów co można by było potraktować jako reklama .Wybierając HEF-A MAT wziąłem pod uwagę fakt że mieszkam w terenie górzystym gdzie często jest brak prądu w okresie zimowym a i dostęp do drewna opałowego jest większy .MIASTO TG piszesz że poleciłbyś eko plus to w jakim stopniu'' maty'' są gorsze więcej palą co za tym idzie mniejsza sprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udział drewna ma być spory odradzam kocioł stalowy bo po prostu skoroduje ze kilka lat. Chyba, że masz drewno sezonowane o wilgotności do 15 %.

 

W przeciwnym wypadku pozostają dwa kotły do wyboru:

Klimosz Ling Combi

Cichewicz Futura S Dual

 

Oba mają bardzo dużą, żeliwna komorę spalania ręcznego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej polecił bym Eko-Plusa Uniwersalnego ze względu na czas jaki jest produkowany. Eko-Mat jest od zeszłego roku i nigdy do końca nie wiadomo czy nowość będzie dopracowana. Nie mniej jednak zamontowałem już kilkadziesiąt Eko-Matów i z żadnym nie ma problemów. Co do sprawności to dzięki zastosowaniu ostatnich ruszt wodnych kocioł ma jeszcze wyższą sprawność niż Eko-PLus Uniwersalny. Jeżeli był byś zainteresowany kupnem Eko-Mata to jego cena jest taka sama jak Eko-Plusa Uniwersalnego a dowóz w każde miejsce w Polsce 40 zł :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
WITAM

Jestem nowy na tym forum i mam pytanie czy ktoś wie coś o kotłach HEF typoszeregu MAT-18 KW.Od kilku lat obsługuję hefa eko 25KW[czyszczę- itp u sąsiada]i jedynym zastrzeżeniem do tych kotłów jest uciążliwość czyszczenia okresowego demontaż pokrywy z ociepleniem i pokrywy stalowej do czyszczenia na rozgrzanym kotle i późniejsze czyszczenie nie jest przyjemne W nowo wybudowanym swoim domu pow. do ogrzania ok. 140 m2 posiadam obecnie kocioł ''NESKOP'' HAJNÓWKA 21KW palę w nim od dwóch lat i jestem pewny że ten kocioł jest przewymiarowany dymi się,. komora spalania jest wiecznie ''zasmolona''częste czyszczenie pieca i komina jest normą dlatego muszę wymienić kociołek na inny-w tym sezonie spaliłem 2 tony węgla i ok. 5m3 drzewa [gałęziówki], HEF EKO-MAT posiada inny sposób czyszczenia niż HEF-EKO oraz mniejszą moc, dodatkowe wodne ruszta awaryjne oraz sterownik pid.

Proszę o opinie na temat HEF-EKO MAT 18 KW

 

pozdrawiam palacz 69

Odnośnie pieca Neskop-Hajnówka; Kupl Pan zbyt dużej mocy, w zupełności wystarczyło zamontować H-14 Kw. H-21Kw swobodnie ogrzewa 200 m2. Sprzedawca w sklepie lub hydraulik poprostu chcieli na Panu zarobć:lol:(((( pozdrawiam doberman67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.