Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Caleffi 544


slawekkulbacki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zawór 544 służy do termicznego zabezpieczenia instalacji CO i kotła , ma jednak wysoką temperaturę otwarcia bo 100 C.

Do zabezpieczeń kotłów pracujących w układach zamkniętych gdzie wraz z weżownicą schładzającą stanowi układu odprowadzania nadmiaru ciepła i kotłów z wbudowanym zasobnikiem cwu stosuje się zawór 543 który zaczyna działać przy 95 C.

I teraz zależy do czego chcecie zawór 544 wykorzystać. Napewno może być dodatkowym zabezpieczeniem CO i kotła pracujących w układach otwartych lub jak to pisze producent do stosowania w "... instalacjach grzewczych zasilanych wkładami grzewczymi z pieców kuchennych lub kominków na paliwa stałe...". Raczej nie nadaje się do instalacji zamkniętej w której wymagane jest zabezpieczenie samego kotła (wężownica schładzająca + zawór 543).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś montował zawór w instalacji zamkniętej z kotłem na paliwo stałe.Prosze o wymianę doswiadczeń

witam

przymierzam sie do tego ale niewiem co z tego wyjdzie, moj kociol ma podlaczenie na takie cos.

Z tego co sie dowiedzialem to mozna ale musi byc dobrze zrobione a koszt zaworu termicznego bezp. to od 150zl, ale sa tez takie zawory co napaszczaja i wypuszczaja wode czyli 2w1 Caleffi ale koszt jest 450zl.

Sam niewiem co mam robic bo do inst. otwartej musze rury ciagnac a tj. klopot.

jak to zamontujesz to sie pochwal i jakies foto wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 544 służy do termicznego zabezpieczenia instalacji CO i kotła , ma jednak wysoką temperaturę otwarcia bo 100 C.

Do zabezpieczeń kotłów pracujących w układach zamkniętych gdzie wraz z weżownicą schładzającą stanowi układu odprowadzania nadmiaru ciepła i kotłów z wbudowanym zasobnikiem cwu stosuje się zawór 543 który zaczyna działać przy 95 C.

I teraz zależy do czego chcecie zawór 544 wykorzystać. Napewno może być dodatkowym zabezpieczeniem CO i kotła pracujących w układach otwartych lub jak to pisze producent do stosowania w "... instalacjach grzewczych zasilanych wkładami grzewczymi z pieców kuchennych lub kominków na paliwa stałe...". Raczej nie nadaje się do instalacji zamkniętej w której wymagane jest zabezpieczenie samego kotła (wężownica schładzająca + zawór 543).

 

zawór 544 jest substytutem zaworu 543 + wężownica, i ma zastosowanie w zamkniętych instalacjach do schładzania kotła np instrukcja nowego Ling Duo.

Cena jest wysoka, ale jak ma to oznaczać zachowanie gwarancji na grzejniki płytowe i gwarancji na piec to może warto.

Po tel do Lazara dowiedziałem się, że za niedługi czas zamierzają na zamówienie montować wężownice schładzające i stosować zawór 543. Zawór zalewowy 544 jak się wyraził może doprowadzić do uszkodzenia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam sie do tego ale niewiem co z tego wyjdzie, moj kociol ma podlaczenie na takie cos.

Z tego co sie dowiedzialem to mozna ale musi byc dobrze zrobione a koszt zaworu termicznego bezp. to od 150zl, ale sa tez takie zawory co napaszczaja i wypuszczaja wode czyli 2w1 Caleffi ale koszt jest 450zl.

Sam niewiem co mam robic bo do inst. otwartej musze rury ciagnac a tj. klopot.

jak to zamontujesz to sie pochwal i jakies foto wstaw.

tu masz zamontowany zawór 544 na kotle na pelet owies eko-groszek. Kotłownia Austria drugie zdjęcie od lewej

http://www.kotly-pulawy.pl/realizacje/p/4

wiecej zdjęc moge wysłać na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z kotłem HEATMATIX BURNER (zresztą bardzo mi się podoba ten kocioł), ale przejrzałem dostępną stronę internetową i wyczytałem że max temperatura wody grzewczej wynosi 85 C. I mam pytanie: Zawór 544 otwiera się przy temperaturze 100 C a max temp. czynnika wynosi 85 C, w prezentowanej kotłowni 544 jest tylko dodatkowym zabezpieczeniem, co jest głównym zabezpieczeniem kotła ( jak w gazówkach przez STB i sterownik kotłowy)? I jaki jest sens stosowania zaworu o temperaturze otwarcia 100 C jeżeli max temperatura wody w kotle wynosi 85 C, czyli w instalacji CO temperatury 100 C być nie powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle masz termostat STB który rozłącza wentylator przy temp 90-95 st a sterownik przy 85 st załacza pompy i otwiera mieszacze aby nie dopuścić do zagotowania wody w kotle. Ale jest jeszcze zabezpieczenie czyli zawór 544 no i zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe chyba 35 litrów dokładnie już nie pamietam. Zawory tego typu bardzo czesto stosuje w kotłach z automatycznym podawaniem paliwa takie zabezpieczenie zadziałało mi tylko raz dzieki temu zobaczyłem jak to pracuje całkiem fajnie. Acha temp max to temperatura jaka możesz ustawić na sterowniku kotła ale nikt nie zagwarantuje ci tego ze z jakiś przyczyn ta temperatura gwałtownie nie wzrośnie. Elektronika bywa zawodna wiec jakieś dodatkowe zabezpieczenia sa uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Także rozważam zamontowanie takiego zaworu w swojej kotłowni tj caleffi 544. Mam takie pytanie. Oczywiście tak uważam zadziałanie takiego zaworu to ostateczność , wiadomo piec ma swoje zabezpieczenia które nie powinny doprowadzić do zagotowania wody ale różnie bywa. Zastanawiałem się nad taką rzeczą a mianowicie jeżeli na piecu będzie temperatura 100st C i zawór dopóści do pieca zimnej wody z sieci to pewnie ten piec rozwali. A gdyby nie dopuszczac wody z sieci tylko z boilera? Mam boiler 140L woda standardowo nagrzana od 50 do 55 st C i gdyby taką wode dopuszczać do pieca na schłodzenie? A wody w piecu jest 120 l więć praktycznie przepompował by tą wodę do szamba. Dodatkowo schłodzony boiler w którym będzie zimna woda jest znowu dobrym odbiornikiem ciepła z pieca.Co myślicie o tym pomyśle. A jeszcze jedno producent podał przy caleffi 544 że zadziała przy 100 stopniach ale też jest +0stopni -5stopni. także od 95 powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.