Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jeszcze Raz O Zdjęciach


heso

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie admin już to wyjaśniał, ale może nie zaszkodzi z obrazkami.

Jakiekolwiek pliki graficzne (zdjęcia, skany, rysunki) możemy wstawić w czasie pisania postu po kliknięciu 'Przeglądaj"

 

Wybieramy z komputera potrzebny plik i klikamy "Otwórz", następnie pod postem "Prześlij załącznik na serwer"

 

Chwilka przesyłu i mamy go w załącznikach. Jak klikniemy "Zarządzaj aktualnymi załącznikami" to rozwinie sie lista z załącznikami. Po kliknięciu we właściwy plik znajdzie się on już treści postu.

W ten sposób możemy wcześniej wrzucić kilka plików i umieścić je w dowolnym miejscu postu.

Gdybyśmy chcieli usunąć ten plik, jest w "Zarządzaj aktualnymi załącznikami" obok niego mała ikonka z czerwonym krzyżykiem "Usuń załącznik".

Mam nadzieję,że niczego nie pokręciłem.

def, to także porada dla Ciebie ! Pozdrawiam.

 

 

Pamiętajcie o wcześniejszym zmniejszeniu rozmiaru plików !

Nie są potrzebne te o dużej objętości - wystarczy maksymalnie

parę setek kB, a najlepiej parę dziesiątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pamiętajcie o wcześniejszym zmniejszeniu rozmiaru plików !

Nie są potrzebne te o dużej objętości - wystarczy maksymalnie

parę setek kB, a najlepiej parę dziesiątek.

 

Jak widać użytkownicy maja to w "poważaniu", więc proponuję zablokować dołączanie plików graficznych z rozszerzeniem BMP, TIF itp.

Zwykły JPG czy PNG przedstawia tyle samo co ogromnej wielkości plik bitmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem za eliminacją dużych plików pierwotnych z powodu powolnego ich ściągania tudzież zawalania serwera. Ja mam Play'owy HSDPA, ale HighSpeed w skrócie to lipawink.gif- ograniczenie sieci do max1Mb/s (powinien się nazywać LSDPA). Niektórzy znajomi z innych forów biadolą nad problemem z transformacją - większość progamików graficznych (sympatyczny Irfanview choćby) oferuje opcję kompresji do JPG na góry ZADANĄ wielkość, i jakość wyraźnie spada poniżej 100kB dla nawet złożonych szczegółowo fotek!

Podobnie ma się rzecz w PNG. Grafiki najlepiej przechodzą w GIF, ale nie pamiętam, czy jest na forum zalecany...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpg to format dla zdjęć (nie schematów). Jako, że zastosowana w nim kompresja stratna zapisanie w nim schematu może spowodować jego zaciemnienie (przy ustawieniu dużego stopnia kompresji). Natomiast mała kompresja powoduje że wygenerowany plik jest dużych rozmiarów.

 

Do schematów najbardziej optymalny jest png/gif, w którym zastosowana jest (generalnie) kompresja bezstratna a zmiana jakości może polegać co najwyżej na ograniczeniu liczby kolorów.

 

BMP nie zostanie zablokowany z kilku względów jak np: wiele osób nie poradziłoby sobie ze zmianą formatu pliku, zablokowanie tego formatu wcale nie gwarantuje, że nie będą wrzucane jpg'i, gif'y czy png'y o podobnych rozmiarach.

 

Osobom, dla których rozmiar pliku jest problemem pozostaje nie odpowiadać na pytanie z takim załącznikiem lub poprosić o ew. kompresję i ponowne wrzucenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

BMP nie zostanie zablokowany z kilku względów jak np: wiele osób nie poradziłoby sobie ze zmianą formatu pliku, zablokowanie tego formatu wcale nie gwarantuje, że nie będą wrzucane jpg'i, gif'y czy png'y o podobnych rozmiarach.

 

Osobom, dla których rozmiar pliku jest problemem pozostaje nie odpowiadać na pytanie z takim załącznikiem lub poprosić o ew. kompresję i ponowne wrzucenie.

 

Błędne myślenie ! "użyszkodnicy" rysując w paincie zapisują w BMP bo to jest domyślny format zapisu tego programu. Wystarczy, więc, że raz zmienią opcję zapisz jako PNG bądź GIF i zapamiętają na przyszłość jak to się robi.

Wrzutka pliku BMP czy PNG na forum jest identyczna, więc to nie problem.

Kilkukrotnie sugerowałem użytkownikom by dołączali pliki inne niż BMP ale to jak grochem o ścianę ... Jeden zrobi drugi zignoruje.

Jeżeli decyzja Marcina jest ostateczną to nie pozostaje nic innego jak ignorować posty z ogromnymi załącznikami i pozostawić proszących o pomoc samych sobie z problemem ...

 

Jestem na innym forum (modelarskim) i tam administracja dodatkowo zablokowała załączniki linkowane z tymczasowych hostingów zdjęć.

Pliki tam umieszczone są kasowane po czasie gdy jest niska ich oglądalność a wtedy posty na forum pozbawione są załączników i taki post nadaje się jedynie do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co forum to... obyczaj :)

 

Żadna decyzja nie jest ostateczna, jednak jak pisałem na chwilę obecną tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie że jestem zbyt tolerancyjny ale naprawdę dla wielu forumowiczów dołączenie czegokolwiek do postu jest problemem nie mówiąc już o świadomości tego czy plik jest duży czy mały i czy jest w takim lub innym formacie . I tutaj mała sugestia do admina jeżeli przy próbie dołączenia pliku pojawiał by się np. jakiś baner lub inna informacja jak to zrobić lub jak zmienić wielkość pliku można by uniknąć wspomnianych problemów . Niestety nie wszyscy są na tyle obyci z komputerem aby zagłębiać się w takie zagadnienia .

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.