Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z traconym połączeniem internetowym przez router tp-link i emodul


akon81

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie instalacji kotła SAS Bio Compact Plus 12kw. 

Mam problem z połączeniem internetowym kotła do aplikacji emodul. Jako że w kotłowni nie mam możliwości przeciągnięcia kabla z routera głównego, chciałem wykorzystać stary router TP-Link MR3420 jako bridge aby łączył się przez wifi z routerem głównym i po kablu przesyłał net do kotła. I wszystko w zasadzie się udało. Tp-link skonfigurowałem wg. filmu youtube.com/watch?v=7XAGXfZFqF8, daje internet przez kabel. Podłączyłem do kotła, zarejestrowałem w aplikacji, wygenerowałem kod, wszystko się powiodło. Ukazały się kafelki więc niby wszystko ok. Zmieniłem kilka ustawień np. temp. zadana C.O czy CWU. i myślałem że jest wszystko ok. Jednak po chwili przestało wszystko działać jakby zrywało połączenie. Przestawiłem ustawienia z DHCP i ustawiłem ręcznie IP na 192.168.1.100 i zaczęło znów działać ale tylko znów na chwilę i to samo. Po ponownym włączeniu DHCP znów ok tylko na chwilę. Coś blokuje połączenie? Czy ktoś ma pomysł co to może być? Może lepiej kupić zwykły wzmacniacz sygnału zamiast tego routera? Sam już nie wiem o co chodzi.

c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nowym użytkownikiem kotła Kołton ze sterownikiem Tech, dlatego często zaglądam do aplikacji/strony eModul, pomimo podłączenia kotła przewodem RJ45 zauważyłem że dość często aplikacja/strona jest niedostępna (w dniu 09.10.2024 około 12 miałem taki problem przez około 1h).

Zauważyłem także że często nie zgadzają się informacje o stanie niektórych urządzeń z rzeczywistością, np.:

  • mam inforację że grzałka ciągle grzeje/rozpala a piec pracuje już od dłuższego czasu na 100%
  • pompka obiegowa pracuje (animacja pracy) pomimo tego że tak naprawdę nie pracuje
Edytowane przez brav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do TECH-a i tylko tyle się dowiedziałem, że w ten sposób nie będzie to działało i skoro zrywa połączenie to tylko stałe łącze pomoże... Jakoś nie jestem przekonany bo widziałem w necie że mają ludzie takie połączenia i im działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszcze raz do TECH-a i zapytał w jakiej sieci mam internet. Jak powiedziałem, że światłowód w Play to powiedział, że mają problemy z play, coś pozmieniali, pozabezpieczali i nie będzie działało. Czy ma ktoś działający emodul w połączeniu przez PLAY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.