Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor straty ciepła plus dołożenie dodatkowej izolacji


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem bufor Galmet 800l , w tej chwili jest na fabrycznym ociepleniu ale dziwi mnie że w ciągu doby gubi 5 - 6 stopni. Stoi w kotłowni gdzie jest 21 st. Cyz to normalne? Rury prawie (pozostały kolanka) otulowe kauczukiem 13 mm. 

I druga sprawa to dołożenie dodatkowego ocieplenia, co możecie zaproponować, zastanawiałem się nad https://www.abud.pl/product-pol-48613-Alufox-mata-termoizolacyjna-Alu-Pianka-Alu-18m2.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9Km3BhDjARIsAGUb4nzeVn93Jym2EwNUEwZlZoOY5jJRPgT1mU_wTfP22KsbvTPwnCZuUUYaAt1JEALw_wcB

Tylko ona ma folie z obydwu stron, nie wiem czy to nie będzie zatrzymywać wilgoci pomiędzy otuliną bufora a Alufox.

Czy może stosować coś co ma folię tylko od zewnątrz? 

Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł od bufora dzieli ok 3 m rur. Teraz dopiero dostawiałem bufor i zawory zwrotne zostawiłem tak jak były dotychczas czyli przed zaworami mieszającymi i pompami . Fakt od bufora są oddalone o te 3 metry, ale dotykając rury nie wyczuwam bardzo ciepła. Czy lepiej by było aby zawóry zawotne były bezpośrednio zaraz przy buforze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ocieplalrm bufor wełna z warstwą aluminium. Z racji że mam ograniczone miejsce zastosowałem tylko 5cm. Po jednym sezonie mogę śmiało stwierdzić że to o 5-10cm za mało. Ale jakiś efekt już dało.
Bojler także ociepliłem i tu mam porównanie.
Bez bufora zagrzana woda do 65* latem do godziny 15 to o 21.00 na górze bufora było o 6* mniej. Po ociepleniu tylko 5cm do okoła + 10 na górze to spadek tym samym czasie jest na poziomie 0.5-0.8*.
Poniżej wykres spadku temp na bojlerze przez 6 dni w czasie wakacji (chciałem sprawdzić jak bardzo temp spadnie).
wasne-wykresy-temperatur20(10).jpg.95e8c0dee88a0fca50ca6ae2dc59b2f5.jpg
Sądzę że bez ocieplanie temp na całości by spadła do okolic 25-30.*.

Jak masz miejsce to ocieplaj min10cm do okoła i ze 20cm na szczyt. Te maty co pokazałeś sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemyslaw85 napisał(a):

Bez bufora zagrzana woda do 65* latem do godziny 15 to o 21.00 na górze bufora było o 6* mniej. Po ociepleniu tylko 5cm do okoła + 10 na górze to spadek tym samym czasie jest na poziomie 0.5-0.8*.

Dziękuje za precyzyjną odpowiedź. Zatem widac że dołożenie tylko 5 cm wełny daje ponad 5-cio krotnie mniejszy spadek temperatury w buforze. 

Czyli taka wełna będzie ok? https://allegro.pl/oferta/welna-izolacja-alu-lamella-mat-50mm-5m2-klimamat-16459731929?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365662&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9Km3BhDjARIsAGUb4nzF7-8fA3oTw27E-3CZDIptdkL6eZjAHwVJe2Fd5XuxZyN2kifVpbIaAqDIEALw_wcB

Z Twojego opisu bardzo ciekawie, bo mamy bardzo podobną charakterystykę domu, u mnie ok 125m reszta hydrauliki bardzo podobna. Tylko Bio compact 10kW + bufor 800 l.

Napisz prosze czy od początku masz bufor czy masz doświadczenie w paleniu też bez niego?

Jaką masz charakterystykę palenia z wygaszaniem od sterownika pokojowego czy 24h?

Edytowane przez pawelsko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.