Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura W Podlogówce


kuba7603

Rekomendowane odpowiedzi

post-10060-1262985620_thumb.jpg

post-10060-1262985762_thumb.jpg

Witam, jestem nowy na tym forum. Mam problem z podłogówką. Na załączonych zdjęciach widac rozdzielacze.Od prawej są rozdzielacze do grzejników,z lewej podłogówka. Prosze o rade, co jest żle zrobione, co mógłbym ulepszyc,co przerobic, aby ten układ działał prawidłowo. Pierwsza petla podłogówki od prawej jak patrzymy ma 86m, druga 65m, trzecia 49m, czwarta 29m, piąta 24m. Przy 50 stopniach na wejściu i ustawieniu głowicy na full mam na podłodze 21 stopni i zimno w domu. Układ jest odpowietrzony. Były rotametry na górnym rozdzilaczu, ale usunąłem aby polepszyc przepływ. Pompa przy podłogówce jest na 3 biegu i pompa przy piecu na 2. Myśle ze wszystkie ważne dane napisałem. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa narysuj inst.jak wyglada to moze fachowcy pomoga :huh: bo tu na forum musisz wiele umiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowice widac ale do czego mają słuzyc i czy tez były w zakupionym zestawie ?

gdzie sa zawory regulacyjne ?

post-10060-1262991689_thumb.jpg

Samych głowic nie było w zestawie, sam założyłem, aby regulowac przepływem,akurat miałem. Na górnej belce były przepływomierze, ale je zdemontowałem,Myślałem że ograniczały przepływ.

post-10060-1262991849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez schematu ciężko zgadnąć, jak to ma działać. Sądząc tylko po fotkach, pompka przegania wodę z rury zasilającej, rurą powrotną z powrotem do pieca, zamiast przeganiać przez pętle podłogi.

 

Pierwszy ruch - wyłącz na chwilę pompkę i zamknij zawór przed albo za pompką i pomacaj rurki, czy zrobią się cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa narysuj inst.jak wyglada to moze fachowcy pomoga :huh: bo tu na forum musisz wiele umiec

 

Rysowac schematy troche mi cieżko,moge zrobic zdjęcia i je opisac.

Mam piec Dakon DOR32, dom 220m,ale na razie zrobione jest jedno pietro na którym mam grzejniki i podłogówke. Na piętrze jest 5 pomieszczeń.Zdjęcia rozdzielaczy podałem wcześniej.Przy piecu nie mam żadnych zaworów trzy lub cztero-drożnych Wychodzi na góre jeden pion fi 32miedz,od którego wychodzi fi22 na rozdzielacze jak na zdjęciach.To chyba wszystko.Aha, Podłogówka jest zrobiona z pex/alu/pex.Dzieki za chec pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez schematu ciężko zgadnąć, jak to ma działać. Sądząc tylko po fotkach, pompka przegania wodę z rury zasilającej, rurą powrotną z powrotem do pieca, zamiast przeganiać przez pętle podłogi.

 

Pierwszy ruch - wyłącz na chwilę pompkę i zamknij zawór przed albo za pompką i pomacaj rurki, czy zrobią się cieplejsze.

 

Z tego co zaobserwowałem moge powiedziec że pompa pracując wyciąga wode z dolnej belki łącząc ciepłą wode z zasilania (zasilanie je do dolnej belki)i zimną wode z rurek,wypycha ją do góry pomieszaną i wtłacza do rurek na górnej belce.To moja hipoteza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po pierwsze wywal te głowice na dolnej belce to głowice grzejnikowe one badają temperaturę otoczenia dolna belka jest belką zasilającą i od razu one się zamykają tam zakłada sie siłowniki elektro magnetyczne podpięte np, pod regulator pokojowy , po drugie błędem było wyrzucenie rotametrów nie masz teraz możliwości regulacji hydraulicznej układu , może teraz występować sytuacja niedogrzewania dłuższych obwodów , no i po trzecie układ jest ok tylko wymaga regulacji , i jeszcze jedno kapilara od głowicy w twoim przypadku na dolną belkę a działa on tak do dolnej belki dochodzi zasilanie z pieca, (sprawdź czy tak jest) pompa (strzałką do góry ) tłoczy wodę w górną belkę która zasila pętle grzewcze ,drugi koniec pętli wchodzi do dolnej belki i tam następuje zmieszanie ,

- regulacja

odkręć chwilowo z zaworu dolnego głowicę z kapilarą (hertz)(strzałka na zaworze powinna być w lewo )

na piecu ustaw ok 55 st

i teraz najważniejsze , górnym zaworem na górnej belce na końcu ( na klucz imbusowy ) kręć tak aby termometr na mieszaczu pokazał ok 40 st (regulacja może potrwać nawet parę godzin więc się nie spiesz )

następnie nakręć z powrotem głowicę i powtórz to samo za dwa dni

w obecnej chwili co mi się wydaje zawór powrotny jest otwarty na maxa i woda zamiast wchodzić do pętli leci do sobie do pieca , po tej regulacji powinno zacząć działać może jeszcze nie dogrzewać większych obiegów i wtedy bedziesz musiał wkręcić z powrotem te przepływomierze lub zastosować jakieś zawory nastawne na każdą pętle

-

 

- szybka regulacja (mało precyzyjna )

zawór nastawny na górnej belce (ten na imbus ) zakręć na maxa i odkęć 3 obroty ,

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór nastawny na górnej belce (ten na imbus ) zakręć na maxa i odkęć 3 obroty ,

 

Tomek zgadzam sie z Tobą co do głowic rotametrów itp

ale nie widze na górnej belce zaworu na imbus , sa 2 kulowe przy pompie i tyle a powinien byc na koncu belki górnej przy powrocie zawór regulacyjny chyba ze pod izolacja

jeszcze umieszczenie kapilary na dolnej czy górnej ?

jej zadaniem jest utrzymanie żądanej temp. na belce zsilającej

woda jest dokładnie zmieszana jak pompa przetłoczy ją na górna belke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,na zdjęciu widać na samym końcu belki jest zawór nastawny ,trzeba odkręcić zaślepkę a pod nią już tylko imbus . A co do kapilary będę się upierał, że powinna być na belce dolnej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-10060-1262985620_thumb.jpg

post-10060-1262985762_thumb.jpg

Witam, jestem nowy na tym forum. Mam problem z podłogówką. Na załączonych zdjęciach widac rozdzielacze.Od prawej są rozdzielacze do grzejników,z lewej podłogówka. Prosze o rade, co jest żle zrobione, co mógłbym ulepszyc,co przerobic, aby ten układ działał prawidłowo. Pierwsza petla podłogówki od prawej jak patrzymy ma 86m, druga 65m, trzecia 49m, czwarta 29m, piąta 24m. Przy 50 stopniach na wejściu i ustawieniu głowicy na full mam na podłodze 21 stopni i zimno w domu. Układ jest odpowietrzony. Były rotametry na górnym rozdzilaczu, ale usunąłem aby polepszyc przepływ. Pompa przy podłogówce jest na 3 biegu i pompa przy piecu na 2. Myśle ze wszystkie ważne dane napisałem. Prosze o pomoc.

 

jak bedziesz miał dobrze zrobiony rozdzielacz to wtedy bedzie grzac .... narazie to jest jaki mieszcz wody ale napewno nie rozdzielacz do podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i dziekuje za odzew z waszej strony na mój problem.

Teraz zamknąłem te 2 zaworki przy pompie i wyłączyłem pompe oraz zdjąłem głowice termostatyczne z dolnej belki.

Dałem pompe przy piecu na 3 bieg .Rurki wydają sie cieplejsze .Zastanawiam sie cały czas nad przerobieniem tego układu. Narysowałem na zdjęciu jak chciałbym przerobic. Prosze was o opinie na ten temat. Czy warto to robic?

post-10060-1263078302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.