Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją CO


Punia100

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje groszku!Uchroniłeś mnie od popełnienia błędu.Do pompy zainstaluję czujnik temperatury,bo kiedy spadnie poniżej(np35stopni)albo wygaśnie w piecu to pompa się wyłączy.Nie będzie mi też ochładzała wody w bojlerze.Tylko co zrobić kiedy wyłączą prąd?Może do 1-go grzejnika pociągnąć rury 1cal,żeby włączyła się grawitacja?Co ty na to? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcąc mieć możliwość działania układu na grawitacji musisz zachować odpowiednie spadki i średnice rur, począwszy od dużych średnic na wyjściu z kotła i stopniowo zmniejszając do ostatniego grzejnika. Gdy zachowasz te podstawowe zasady, to w przypadku braku prądu, ciepła woda z kotła otworzy zawór różnicowy i popłynie do bojlera i grzejników, czyli zadziała grawitacja.

Nie wiem ile będziesz miał grzejników, ale wydaje mi się, że 1 cal wystarczy. U mnie do pierwszych grzejników dochodzi grubsza rura, ale są duże odległości do pokonania, więc i rura musi być początkowo odpowiednio gruba. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z pieca wychodzą 2 nitki.Jedna ma 8m i 5 grzejników,druga 22m i 4 grzejniki.Połączone są alupex 20.Zamierzam poprowadzić do pierwszych grzejników stal 1cal.Nie wiem czy dalsze połączenia mogą zostać na alupexach?Na tej krótszej nitce muszą zostać bo ruki idą w podłodze pod drzwiami,gdzieś 10cm poniżej poziomu.Piec gdzieś 20 cm poniżej poziomu,i chyba nie zadziała grawitacja?A można zrobić grawitację na tej dłuższej nitce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy w bojlerze dwu płaszczowym,można włączyć grzałkę(ogrzać wodę),gdy nie ma wody w płaszczu do co(centralne jest w przeróbce ,a potrzebna mi ciepła woda)?Drugie pytanie:Czy na rurce wychodzącej z pieca zasilającej bojler może być zawór zwrotny?Proszę o odpowiedz .Pilne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.O.jest jak na 1-zdjęciu,na jednej pompce do c.o i do cwu.Z większą siłą widocznie wyciąga wodę z bojlera,niż go zasila.Tak się dzieje gdy pompka jest na 3 i 2 biegu,na 1 biegu jest okej,ale znowu 1-wszy bieg nie zasila mi ostatniego grzejnika(jest za słaby).Zkryzować już bardziej nie można.Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????

witam wszystkich wiaze sie z takim problemem , mianowicie centralne do tej pory smigało całkiem ok , ale juz od jakis 2 tyg jest problem tzn w całym domu kaloryfery swietnie grzeja natomiast 2 skrajne, mam na mysli ostatnie ktore wchodza do naczynia wyrownawczego grzeja max do połowy badz czasami wcale, probowałem odpowietrzac ale to nie daje rezultatu , ma ktos jakies pomysły , tylko prosze o szybka odp bo zimno <brrrrrrrrrrrr>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wcześniejsze grzejniki, powinny być mocniej skryzowane. Można zacząć o d przekręcenia o 1 działkę. Wtedy trzeba odczekać ok. godz. i sprawdzić wszystkie grzejniki. Jeśli dalej nie będą grzały (a pozostałe będą grzały jak przedtem ) to czynność trzeba powtórzyć, obniżając nastawę o 1 przy najbliższych grzejnikach od kotła. powinno to pomóc. Trzeba też pamiętać aby nie ustawiać zaworów poza obszarem cyfr. Grzejniki mogą przestać grzać całkowicie. jest to obszar zabroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.