Skocz do zawartości

Kropek3

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Kropek3

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom parterowy 100 mkw
 • Kocioł
  Termet Ecocdens Gold Plus 20 2f

Ostatnie wizyty

364 wyświetleń profilu
 1. Dziękuję za informację. Sprawdzę ten zawór i oczywiście napiszę o efektach pracy. Pozdrawiam
 2. Czy w sytuacji o której napisałeś, problemem raczej nie byłoby samo ogrzewanie? Trudności w uzyskaniu temperatury, nie wiem, może głośna instalacja? A ja z tym problemu nie mam żadnego, ani takiego ani innych, podobnych. Kiedy korzysta się tylko i wyłącznie z C.O wszystko jest książkowo do momentu kiedy ktoś skorzysta z ciepłej WU. Co do rur PP, przecież rury PP25 są odpowiednikiem na przykład stalowych 3/4 cala, tak to rozumiem.
 3. Dzięki za informację. Jeżeli pozwolisz chciałbym uzupełnić informacje o których napisałem w temacie. W instalacji WG znajduje się jedna i jedyna tego typu bateria, bateria termostatyczna. Czytałem o wymaganiach jakie powinna spełniać instalacja w której zamierzamy zastosować taką baterię, ale skoro już się u mnie takowa znalazła, pomyślałem, że nie będzie ona stanowiła problemu tym bardziej, że wyposażona jest w zawory zwrotne na wodzie zimnej i ciepłej. Drugie pytanie...jak najprościej sprawdzić taki zawór? Dla ułatwienia dodam, że podczas pracy kotła na potrzeby C.O kiedy NIE ODKRĘCA się ciepłej wody użytkowej, obie rury w kotle, ta zasilająca kocioł zimna jak i wychodząca ciepła są zimne. Natomiast podczas pobierania wody ciepłej, rura która wychodzi na instalacje WU staje się ciepła, ale to chyba normalne, bo w kranie też jest taka. Co do serwisu, to wolałbym się nie wypowiadać, bo o ile serwis fabryczny jeszcze cokolwiek wie, to przynajmniej mój lokalny serwisant….nie, szkoda gadać, sam opisałeś na ich temat już chyba wszystko. Wracając do serwisu fabrycznego, sugerowali uszkodzenie sterownika kotła...
 4. Witam serdecznie Proszę uprzejmie o pomoc w zidentyfikowaniu problemu nad którym nawet ręce rozkłada serwis. Kociołek kondensacyjny Termet Ecocondens Gold Plus 20 kW, dwufunkcyjny zamontowany w pomieszczeniu gospodarczym, poza mieszkaniem. Przewód spalinowy PCV przez ścianę długość 1.5 metra. Instalacja C.O oparta na rozdzielaczach. Ogrzewanie wyłącznie grzejnikowe. Rury Fi25 doprowadzające wodę z kotła do rozdzielaczy materiał PP. Długość zasilającej i powrotu około 70 centymetrów. Woda z rozdzielaczy do kaloryferów rozprowadzana jest rurami PEX 16. Pozostała część instalacji wodnej w domu również wykonana z półcalowych rur PP. Urządzenia w domu - umywalka, prysznic, pralka, zlewozmywak i spłuczka. Problem polega na tym, że pracujący kocioł tylko na potrzeby C.O pracuje w zasadzie normalnie, jednak tylko do momentu odkręcenia ciepłej wody na przykład nad umywalką. Jeżeli przed odkręceniem parametry kotła wynosiły na przykład - temperatura zasilania 45 stopni, powrót 35, to po odkręceniu ciepłej wody, i powrocie kotła do ogrzewania na potrzeby C.O, temperatura zasilania się nie zmieniła natomiast powrotu wzrasta do takiej jak zasilanie czyli 45! Czemu to przeszkadza? Temu, że kocioł natychmiast zmienia parametry pracy. Pompa zaczyna pracować z coraz mniejszą mocą , to samo dotyczy palika. Pół biedy kiedy na zewnątrz było plus 5...7....9 stopni, to parametry zasilania były wystarczające do dogrzania domu i kocioł się po jakimś czasie wyłączał. W nowej sytuacji kiedy wzrasta temperatura na powrocie, a kocioł zmienia parametry, trwa to masakrycznie długo. Długo z tego powodu, że ta temperatura jaka się pojawiła na powrocie spada bardzo, bardzo powoli, a pompa zwalniając doprowadza do sytuacji, że grzejniki nie grzeją całą swoją powierzchnią. Dodam, że temperatura na powrocie wzrasta tylko na WYŚWIETLACZU sterownika, bo fizycznie, wracająca z powrotu od rozdzielacza dalej ma 35 stopni. Dla ułatwienia sprawdziłem, bo miałem taką możliwość czy takie zjawisko ma miejsce przy innych kotłach tego samego producenta i modelu....nie, nie występuje. Jedna z porównywanych instalacji była niemal w 100 procentach wykonana jak moja. Druga również, ale nie była oparta na rozdzielaczach tylko tradycyjnie. W obu przypadkach po odkręceniu wody nad zlewem czy umywalką, kocioł przełączał się na potrzeby WG, natomiast po powrocie do pracy na potrzeby C>o temperatura powrotu obu kotłów w ogóle się nie zmieniła. Ręce mi już opadły, co zrobić i jak zidentyfikować tą sytuację. Z góry dziękuję za zainteresowanie, poświęcony czas i pomoc.
 5. Usterka? Na czym ma polegać wahanie temperatury na wejściu, ja tego nie rozumiem...
 6. Zdecydowanie Gold Plus,posiadam od października 2016 roku. Bardzo nowoczesna konstrukcja, a co bardziej istotne, oszczędna. Różnice pomiędzy Golden,a Silverem znajdziesz w opisach na stronie www Termetu. Istotne widać gołym okiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.