Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca na ekogroszek KBO Eco Lux 15KW


LUKIRADZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zakupiłem nowy piec do nowego domu ocieplonego (129m2),  jeszcze tam nie mieszkam ale przepalam co tydzień ,żeby temperatura nie spadła poniżej 8 stopni (tak sobie wymyśliłem). 

Męcze się od listopada i nie mogę ustawić pieca aby nie było spieków ale osiągał temperaturę 60 stopni bo taka jest minimalna na sterowniku. 

Węgiel mam karolinka z PGG powyżej 27 MJ. 

Ustawiłem

Podawanie 6s

przerwa 35s

wentylator 25% (dmuchawa 40W polfans)

W załączniku wysyłam zdjęcia popiołu i kopczyka na retorcie .

Proszę o pomoc czy dobre są te ustawienia ?  Dodam że sterownik st-480z ( bez pid ).

IMG_20240113_210127802.jpg

IMG_20240113_210529731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Karolinke dobrze wygląda, możesz dodać z 10s przerwy między podawaniem, bo jakieś czarne resztki sie w popiele walają. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha , rozumiem. Chciałem mieć popiół jak z papieru . To karolinka tak ma ?  6 sekund podawania  to jest wystarczająco ? Jaki nadmuch stosować w tej dmuchawie 40W ? 25 % jest ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, żebyś z tego węgla uzyskał taki popiół. Karolinka, Pieklorz, Karlik to takie g... polskie węgle. 

Jeżeli osiągasz zadaną to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten... 

Jak znajdziesz teraz taki ekogroszek, to możesz pochwalić sie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego wtopa? Chcesz mieć popiół jak z papieru to musisz palić papierem. Zdjęcie trochę przepalone ale nie widać większych problemów. Problem byłby gdybyś miał w popielniku czarny koks w takiej ilości ile wrzuciłeś do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić piec na pelet ale zdecydowałem na ekogroszek i jakoś tak nie mogę go ustawić . Mi się wydaję, że 6 sekund podawania to mało ale przerwa 35sekund to chyba za krótko ale jak wydłużę to spieki robi , tak samo z mocą dmuchawy , nie wiem czy 25 % to dużo czy mało na 40W dmuchawę . Jakbym nie stał przy piecu co 2 godziny to robi się taki duży spiek i ciągnie się nawet do 10 cm dopiero musze rozwalić go pogrzebaczem więc troche mnie to wkurza . Myślałem że ta karolinka to dobry ekogroszek. W załączniku daje lepsze zdjęcia bo wtedy z fleshem robiłem .  

IMG_20240114_093506291.jpg

IMG_20240114_093501614.jpg

Edytowane przez LUKIRADZIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.