Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kipi 16kw słaby płomień na mocy minimalnej


gamzajo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni użytkuję kocioł Kotlospaw slimko 16kw z palnikiem Kipi i sterownikiem Ecomax 860 P3. O ile na mocy maksymalnej i na średniej udało się mniej więcej dobrać parametry i jakość płomienia oscyluje w okolicy 100% to kiedy przechodzi w moc minimalną w tym przypadku 5kw to płomień spada do około 20-30 a z palnika ledwo widać ogień.  Próbowałem różnych nastaw i najlepszy efekt jaki mi się udało osiągnąć to chwilowy skok do 80% a potem znów mocny spadek. Udało mi się zaobserwować,  że podajnik nie zawsze podaje pellet do palnika przy tej mocy. Zdarzy się,  że załączy go a pellet sie nie wysypuje bo obrot był zbyt krótki i dopiero po jakims czasie jak sie nazbiera to poda dawkę i uda utrzymać płomień.  Zwiększenie dawki poprzez kaloryczności czy wydajność podajnika skutkuje tym że moce srednia i wysoka nie chodzą jak trzeba. Miał ktoś podobny problem i potrafi pomóc? Pellet to dębowy EN plus A1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pellecie dębowym mogłeś na początku postu napisać... Taki pellet da się ustawić, przy posiadaniu "wagonu" cierpliwości, na maksymalnej mocy, więc ciesz się, że tak masz. Posiadając "mikroskopijny"palnik, jaki posiadasz, 16kw, to dobrze, że udało się trafić w ustawienia na max mocy. Na minimalnej mocy nie ma co liczyć na cud, przy tym pellecie. Ten pellet i tak wymaga absurdalnych ustawień palnika. 

P.S. Dużo masz tego pelletu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję. 

Dobrze, że na mocy maksymalnej działa dobrze. Naprawdę, na tym pellecie nie spodziewaj się modulacji na minimalnej mocy. 

Jak masz ochotę, to poszukaj w wątku, tym tasiemcu, o palniku kipi. Kilka lat temu, jeden z kolegów też spalał taki pellet.  Kol. @Kordjano pomagał ustawić palnik. Ale z tego co pamiętam, dążyli do tego, żeby ustawić palnik na maksymalnej mocy, a nie minimalnej i jakoś to się udało, ale ustawienia były absurdalne, z kosmosu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wypróbuje jakiś sosnowy np i zobaczę jak będzie. Lepiej niż na mocy max chodzi na około 8kw. Wtedy potrafi płomień być i cały dzień na 100% ale tylko na testy przy dużym odbiorze ciepła bo na codzień 8kw bez przerwy nie do wytrzymania pod względem temperatury w domu.  A i zapomniałem dodać zdjecia jak wygląda palnik po dobie palenia i popiół 

20231224_150921.jpg

20231224_150925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić kolego, ale na zdjęciach, kiepsko to wygląda... O ile komora spalania wygląda pięknie, to wnętrze palnika i popiół,to jest bieda z nędzą...

Od kilku lat palę tym samym pelletem sosnowym w palniku 36kw. Prawdę powiedziawszy, nawet wydajność podajnika nie zmienia się w kolejnych partiach pelletu. Wstyd się przyznać, ale palnik czyszczę 1-3 razy na sezon. Serwis pełny, ze smarowaniem łożysk, zrobiłem samodzielnie dopiero po 3 latach. Prawdę powiedziawszy, mogłem go nie robić, bo wszystko jest w porządku. 

Ale moja rura palnika, bez czyszczenia wygląda o niebo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki oznakowane od 4 lat tak samo. Prosto od producenta. Dominowood. 

Musisz zwrócić uwagę na rurę paleniskową palnika. Kosztuje kilkaset złotych. Widziałem rury paleniskowe wypalone na papier, jak firanka. Musisz czyścić palnik i udrażniać otwory nadmuchowe, bo twoje zdjęcie palnika wygląda po prostu źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.