Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprsun 16 kW instalacja grzejnikowa, mały zład wody


andrz6

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzać pewnie zaczną od tych branych na dotację bo tam są szczegółowo zapisane warunki umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dotacje Czyste Powietrze u mnie sprawdzali. Musiałem dosłać zdjęcia zamontowanej  pompy z widoczną i czytelną tabliczką znamionową, kotłowni, domu z widocznym numerem. Wysłać gwarancję na pompę i wszystkie certyfikaty oraz jaka firma ją montowała. Wysyłałem raz do wniosku o płatność drugi raz do firmy kontrolującej. I tak jeszcze mogą przyjechać i to sprawdzić.

Podobno zostałem wylosowany do kontroli.

Nic się nie przejmują terminami jakie mają na rozpatrzenie wniosku. Znajomy składał w styczniu wniosek o płatność i pieniędzy jeszcze nie dostał. Niektórzy po 4 miesiącach dostali. Nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku taki bufor w mojej okolicy za rozsądną cenę. Może niezbyt fachowe pytanie ale nada się do pompy ciepła? Bufor jest nowy. 200 l.

34f14c5f-a9f3-4abf-ae0a-55275c73054b.jpeg

Edytowane przez andrz6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor on przez 2 lata t-capem 9kw będzie ogrzewał dom o powierzchni 50m. Przy takim małym buforze to on zajedzie tą pompę przez taktowanie.

Jeżeli statystycznie pompa ma wytrzymać 50tys wł/wył to przy 12 godzinach pracy na dobę i przy 4 zał/wył na godzinę będzie miała powyżej 20tys wł/wył z defrostami przez 2 lata.

Według mnie to powinien zamontować 2 duże bufory a po dwóch latach jeden zostawić a drugi sprzedać. 

Jak się mylę w obliczeniach to mnie popraw.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zrezygnuję z podłączania tej pompy do małego domu a bufor kupuję już dla nowego chociaż korci mnie podłączenie jej oraz wymiennik basenowy bo posiadam basen 50 m3.

Edytowane przez andrz6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cezario1 napisał(a):

Sambor on przez 2 lata t-capem 9kw będzie ogrzewał dom o powierzchni 50m. Przy takim małym buforze to on zajedzie tą pompę przez taktowanie.

Jeżeli statystycznie pompa ma wytrzymać 50tys wł/wył to przy 12 godzinach pracy na dobę i przy 4 zał/wył na godzinę będzie miała powyżej 20tys wł/wył z defrostami przez 2 lata.

Według mnie to powinien zamontować 2 duże bufory a po dwóch latach jeden zostawić a drugi sprzedać. 

Jak się mylę w obliczeniach to mnie popraw.  

 

Obecnie wisi jeszcze Galmet Kombi 100 l. z wężownicą spiralną równolegle zaraz za kotłem węglowym a to też chyba troszkę jak bufor, chyba że się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to zbiornik CWU? Jeżeli przez niego popłynie woda z instalacji CO to coś da, ale ta  pompa działa tak że grzeje wodę CO nastawioną na 38 stopni do temp 40 stopni a załącza się przy 31 stopniach przy delcie 7 (nie ma w pompie sterowania histerezą)   Jeżeli wystarczy Ci woda w CWU o temp 31-33 ( możesz trochę zmniejszyć deltę)to tak może być podłączony jeżeli nie to zbiornik musi być podłączony osobno i pompa grzeje go do wyższej temperatury ale zbiornik nie zmniejszy taktowania. Do pompy zbiornik CWU daje się 300l z dużą wężownicą o odpowiednim przepływie.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie: z jakiego materiału doradzacie zrobić kotłownię? PEX, PP? Powiedzmy, że kupiłbym sobie zgrzewarkę. Moje doświadczenia zatrzymały się na miedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego zrobisz to będzie tylko musi być zachowany odpowiedni przepływ Minimum rura PP40. Pompa ma przyłącze 5/4 cala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie robiłeś PP to musisz uważać żeby nie pozmniejszać średnicy w miejscach zgrzewania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem są rury stalowe zaciskane, tylko trzeba wypożyczyć zaciskarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.