Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokujący się podajnik po wymianie retorty


adekadek41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec na ekogroszek firmy Galmet i mam problem od kilku tygodni więc postanowiłem tu napisać.  

Problem się zaczął gdy żeliwne kolano retorta zużyła się i wytarła się w nim dziura , oczywiście wymieniłem ją,  dodam że retorta jest obrotowa ale aktualnie na końcu nie mam złożonego smigielka do obracania , ale to już dłuższy czas przed problemem .

Po wymianie kolana slimak zaczął się zacinać a silnik burczeć,  oczywiście wymieniłem.kondensator na taki sam i nic to nie dało , następnie dałem 30 procent większy i silnik chodzi ale po jakimś czasie slimak i tak się blokuje tym razem z takim efektem ze silnik słychać że ma moc a slimak czasem lekko stuka przy próbie podawania a czasem tylko chodzi . 

Chwilowy efekt daje stuknięcie w trzpień ślimaka ale zaraz znów to samo , rozkręciłem od strony silnika motoreduktor i zębatka łatwo chodzi tak samo jak i w silniku ,

.

Slimak moim zdaniem nie jest az tak zużyty ale przydała by mi się wasza opinia , miałem nie raz dużo gorszy lecz kolano wymieniłem.po raz pierwszy i może potrzebuje teraz świeżego ślimaka,  czy jednak coś z motoreduktor? Zawleczka oryginalna nie jest zrywana . 

Dzieki za wszelkie sugestie .

20231106_083053.jpg

20231106_083043.jpg

20231106_083059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaka to właściwie już nie ma.
Używaj tylko suchego opału. Tu co widać to ewidentnie był mokry groszek. Wszędzie winien mieć ściankę jak przy samym silniku. Na środku to już masz blaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , z góry dzięki za odpowiedzi. Winny był motoreduktor,  rozebrałem go i w środku zębatka była całkiem zjechana że połowy zębów nie było, w środku dosłownie gnój,  łożyska totalnie rozwalone ... wszystko wymieniłem,  założyłem łożyska kryte , zębatka została dorobiona i w końcu problem zniknął a pięć zaczął normalnie podawać i pracować,  co do ślimaka zgadzam się że jest już przetarty choć miałem już kiedyś tak zjechany że pękł,  jeszcze ta zimę pochodzi moim zdaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ,,Jeżeli przewidziałeś cztery możliwe awarie i zabezpieczyłeś się przed nimi, to natychmiast wydarzy się piąta, na którą nie byłeś przygotowany" Usunąłeś dość złożoną awarię ale zostawiłeś sobie taką niewielką, w sam raz na styczniowe mrozy kiedy trzeba grzać a na slimak trzeba czekać kilka dni.

Edytowane przez alf
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację co do zabezpieczenia się przed tą awarią , lecz niedługo zmieniam ogrzewanie na gazowe więc myślę że wytrzyma póki co a w razie czego mam awaryjne ogrzewanie w postaci kominka oraz przepływowe ogrzewacze wody więc w zupełności kilka dni w razie czego dam radę.  Dzięki za troskę i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.