Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w zakupie UPS do pieca CO


Damian801212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje pomocy w zakupie UPS do pieca CO piec zwykły z nadmuchem plus pompka obiegowa 

Jaką moc wybrać i co najważniejsze jaka firma z tego co czytałem to Volt i Kemot odpada bo są podobno mocno awaryjne

Znalazłem taką firmę jak Wetu ale nic o niej nie wiem może ktoś z was ma ma coś prawdzonego godnego polecenia

 

 

IMG_20231008_092926.jpg

IMG_20231008_092957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator to zwykły kwasiak czy agm (jakieś polecane marki czy tylko patrzyć na budżet)? W kotłowni jest dość ciepło więc żywotność może skrócić się z tego powodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wstawić nawet zwykłego kwasiaka z auta, a nowy włożyć do auta.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć kwasiaka tylko nie trzymaj go w kotłowni zresztą jak każdy akumulator.
By przedłużyć kabel wystarczy że kupisz w dobrym elektrycznym kabel spalaniczy. Nie jest tani ale zapewni Ci bezproblemową pracę i bezpieczeństwo. Zbyt cienkie przekrój może się grzać. Przy pracy z UPSa każde 100W obciążenia to 10A z akumulatora 12V!
U Ciebie w zupełności wystarczy 500W.
Jak zdecydujesz się na kwasiaka to co najmniej raz w roku sprawdzaj poziom elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Volta od czterech lat plus aku-agm 120 amperogodzin i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem UPS do kotła Kemot 500W. Niestety w gniazdku często miałem 242V co powodowało że w UPS ciągle działał układ AVR który zbijał napięcie na wyjściu ok 20V. Zdarzało się że sterownik zgłupiał, ale głównie było ciężko kociołek ustawić na sterowniku dwustanowym. Wentylator przy napięciu 238V miał inne obroty niż przy 220V. Co było widać na kopczyku.
Teraz z racji na wymieniony kościółka który ma już zapalarka wymieniłem stary za słaby UPS na Powermat PM-UPS-1500MW (1500VA ~ 1200W)
Od 2 miesięcy działa i ma się dobrze. Z tego co widzę to akumulator jest inaczej ładowany. Kemot ciągle utrzymywał 14.4-14.8 a ten nowy póki co po naładowaniu akumulatora AGM utrzymuje cały czas 13.5V i doładuje dopiero gdy napięcie spadnie poniżej jakiegoś progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, zakupiłem volt volt sinus 800e + agm 160ah(wczoraj mi sąsiad sprawdził czy naładowany i wyszło 14V) dziś podłączyłem i na samej baterii pokazuje jest 5 kresek czyli w pełni naładowany i przełączyłem na normalną prace(prąd z sieci) i pokazuję ze ładuję akumulator (ładowanie mam wciśnięte ładuje 5 A). Czemu tak może być coś jest źle, zepsute czy wszystko ok  a po prostu przetwornica ma zadany trochę większy prąd niż 14 V. Sąsiad sprawdził prostownikiem zrobił test i wyszło że jest full 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki już myślałem że coś się zepsuło lub uszkodzone przyszło. (byle nie wybuchło:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.