Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mała pompa powietrze- woda


szakallo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadwyżki energii z PV i chciałem podpiąć sobie jakąś małą tanią pompę ciepła powietrze woda np z klimatyzatora do swojego ogrzewania podłogowego.

Podejście mam zostawione teraz tylko chcę cos nie dużego żeby działało do powiedzmy -5 st  3-5kW całkowicie wystarczy.

Czy sam (mam tam jakieś zdolności w elektronice i elektryce) ogarnąłbym coś w miarę normalnego w budżecie powiedzmy do 4-5k zł ?

Mam grzałkę 3x1,5kW którą miałem zamontować przepływowo jak jeszcze miałem problemy z zawysokim napięciem w sieci, więc jest za darmo na tą chwilę.

Jak myślicie warto wydać te 4-5k zł żeby dogrzewać podłogę teraz?  Mam jeszcze klimatyzator rotenso imoto 3,5kW i bez problemu mogę podgrzewać powietrzem dom tym razem z rekuperacją ale zależy mi na ciepłej podłodze żeby dzieciaki miały ciepło w tyłki.

Ktoś coś poradzi, bo już sam nie wiem czy warto wydawać kasę?

Czy olać wszystko i palić gaz bo i tak mam małe rachunki około 2,5k zł na rok razem z CWU

 

 

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy. Masz zresztą klimatyzator, to grzej nim dodatkowo. Ja w tej chwili dogrzewam prądem i zużycie opału mam w granicach 6kg/doba, a tak miałbym około 8-8,5kg.

Nadwyżkę energii zużywaj w najprostszy możliwy sposób klimatyzatorem i grzałkami.

W II (do 3tyś kWh) taryfie wyjdzie Cię to ok 10groszy za kWh.

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szakallo napisał(a):

Mam nadwyżki energii z PV i chciałem podpiąć sobie jakąś małą tanią pompę ciepła powietrze woda np z klimatyzatora do swojego ogrzewania podłogowego.

Podejście mam zostawione teraz tylko chcę cos nie dużego żeby działało do powiedzmy -5 st  3-5kW całkowicie wystarczy.

Czy sam (mam tam jakieś zdolności w elektronice i elektryce) ogarnąłbym coś w miarę normalnego w budżecie powiedzmy do 4-5k zł ?

Mam grzałkę 3x1,5kW którą miałem zamontować przepływowo jak jeszcze miałem problemy z zawysokim napięciem w sieci, więc jest za darmo na tą chwilę.

Jak myślicie warto wydać te 4-5k zł żeby dogrzewać podłogę teraz?  Mam jeszcze klimatyzator rotenso imoto 3,5kW i bez problemu mogę podgrzewać powietrzem dom tym razem z rekuperacją ale zależy mi na ciepłej podłodze żeby dzieciaki miały ciepło w tyłki.

Ktoś coś poradzi, bo już sam nie wiem czy warto wydawać kasę?

Czy olać wszystko i palić gaz bo i tak mam małe rachunki około 2,5k zł na rok razem z CWU

 

 

Na twoim miejscu bym nie pytał tylko wybebeszył elektronikę z jednostki wewnętrznej twojej klimy zrobił wymiennik rurowy lub kupił płytkowy gaz/woda zlutować końcówki ,dwa przekażniki ok 50 zł pstryczek 3 pozycyjny sterownik CWU  30 zł zawór 3 drogowy przełączający 200 zł i masz pompę ciepła za grosze bo klimę masz to ją przerób i grzej cały rok łącznie z ciepłą wodą do bojlera ,to bardzo proste sprawy nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tej nadwyżki ?

A kolega @omama chce klimatyzator psuć , ciekawe czym autor będzie się chłodził w lecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold jest znany z dziwnych pomysłów które często nawet jemu bardziej szkodzą niż pomagają 😁

Godzinę temu, szakallo napisał(a):

Mogę mieć jeszcze zewnętrzną jednostkę Daikin 6kW prawie za darmo z 200zł ale nie mam wewnętrznej bo została zniszczona przy rozbiórce budynku. Warto się z nią bawić?

Za 200zł możesz spróbować, ale jeszcze jakieś 1,5-2tyś będziesz musiał zainwestować.

Sam sobie odpowiedz, czy warto.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że zrobię tą grzałkę 3*1,5kW i nie będę się męczył. Przekaźniki SSR mam tylko to zmontować  w całość ze sterowaniem

Za te 2 tyś to chyba będzie lepiej dołożyć z 3-4 panele pv bo mam zapas na falowniku

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zużyłeś energii elektrycznej z sieci do dnia dzisiejszego ? Mniej więcej?

 

Ile pieniędzy masz w magazynie?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś jeszcze w starym systemie!

 

Phi, to nie ma problemu. Zużywaj grzałkami i klimą!

 

 

Dołóż paneli za te pieniądze, to najsensowniejsza opcja!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szakallo napisał(a):

Mogę mieć jeszcze zewnętrzną jednostkę Daikin 6kW prawie za darmo z 200zł ale nie mam wewnętrznej bo została zniszczona przy rozbiórce budynku. Warto się z nią bawić?

Poszukaj na aliexpres lub jakiś ahu box by zagrał,oni tam maja płyty główne też do jednostek wewnętrznych a to drogie nie jest ,tobie tylko ta elektronika potrzebna nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.