Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy takie połączenia: Saunier Duval i sterowniki oparte na TUYA istnieją?


Piotr727

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

posiadam piec Saunier Duval isotwin condens t31-cs/1 i chciałbym sterować przez internet (apkę):

- temperaturą (np. w oparciu o krzywą grzewczą i dane ze stacji pogodowej lub internetowej stacji pogodowej)

- programować dni, godziny grzania etc. 

- programować CWU

Czy takie urządzenia sterujące w ogóle istnieją? Czy skazany jestem na produkty Sauniera - drogie i nie do końca funkcjonalne?

Dziękuję za pomoc, 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie urządzenia, ale to trzeba sobie samemu poskładać z różnych produktów. Wszystko zależy od sprzętu jaki już masz. Nie wczytywałęm się w instrukcję Twojego kotła, ale pewnie ma OpenTherm. Jak ma, to są bardzo rozbudowane możliwości.

Najpierw wiele pytań na początek.

Ogrzewanie podłogowe, mieszane, czy grzejniki.

Krzywa grzewcza ma sterować zaworem 3D, czy kotłem.

Pojemność zasobnika CWU, jeżeli takowy jest. Nie mam na myśli tego maleństwa wbudowanego w kocioł.

Czy jest opcja podłączenia grzałki zasilanej z PV do zasobnika.

Itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ma OpenTherm. Nie znalazłem tej informacji. Nie mam  żadnych elementów - jak pisałem: jest piec i potrzeba sterowania. Mam:

- jedną instalację grzewczą z kaloryferami i podłogówką w łazience (zawór RTL)

- krzywa ma sterować piecem

- piec ma dwa zasobniki 2 x 21 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem po "łebkach" instrukcję. Jest tam możliwość podłączenia czujnika temperatury zewnętrznej, więc musi być krzywa grzewcza. Jest również podłączenie do termostatu pokojowego, więc można sterować piecem zdalnie.

Co do CWU to jest wbudowany system, który sam powinien się nauczyć kiedy jest większe zapotrzebowanie na CWU.

Poza tym jest możliwość samodzielnego ustawienia harmonogramów na cały tydzień. Właściwie to prawie wszystko masz w tym kotle, tylko masz problem z obsługą.

 Co do sterowników TUYA, to jak najbardziej coś powinieneś znaleźć jako włącznik on/off zależny od temperatury. Większość producentów ma tak rozbudowane swoje sterowniki, że są w stanie ogarnąć przeróżne urządzenia. Przejrzyj sobie ofertę blebox.eu, mają całkiem ciekawe rozwiązania w które akurat zacząłem się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję, ale mam wrażenie, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. 

Ja szukam alternatywy do firmowych rozwiązań Sauniera, bo są drogie. Rozgryzłem je, wiem jak to działa, jak się steruję etc. Piszę o TUYA bo steruje już elementami alarmu. 

Chcę sterować zarówno CO i CWU (to ostatnie niekoniecznie oparte na "nauce", bo w moim przypadku się nie da). Nie mam pojęcia czy jakiś sterownik Tuya będzie współpracował z zewnętrzną pogodówką, jak się będą i czy działały krzywe grzewcze. Zadzwoniłem do Sauniera, twierdzą że da się tylko sterownikami Sauniera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.