Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem domu.


zagajgsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukam pomysłu/rozwiązania. Mam spory dom w nim 4 mniejsze pokoje, salon, kuchnia, łazienka i spory korytarz, w piwnicy dwa pokoje tylko dogrzewane i mniejsza łazienka. Ogrzewanie Gazowe piecyk Wolf CGB24, sprzęgło z zaworem 3drogowym (do sprzęgła podłączony piec na ekogroszek nie będę z niego korzystał w tym sezonie 😄),grzejniki aluminiowe w całym domu, do tego korytarz podłogówka i w piwnicy podłogówka w łazience.

Dobra to teraz do celu. 

Szukam rozwiązania na zautomatyzowanie systemu, chce wszędzie założyć głowice termostatyczne połączyć to z czymś w stylu zigbee, ale coś żeby też sterowało piecem czyli żeby go włączało, dobrą opcją było by też coś z czujnikiem temperatury zewnętrznej

Może ktoś ma podobnie zrobione u siebie i pomoże podjąć decyzje podrzuci jakiś temat, rozwiązanie.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sterownik kotła obsługuje czujnik temp zewnętrznej i można ustawić krzywą grzewcza. Nie jest ekonomiczne grzać do wysokiej temp gdy wystarczy pchać na grzejniki temp w okolicach 30*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zagajgsi napisał(a):

Może ktoś ma podobnie zrobione u siebie i pomoże podjąć decyzje podrzuci jakiś temat, rozwiązanie.

Zajrzyj na stronę Techsterowniki. Mają rozwiązanie o którym piszesz. U mnie to działa bez zarzutu. Każdy obwód ma swój czujnik (u Ciebie byłaby głowica). Jest czujnik temperatury zewnętrznej i w odpowiedni sposób steruje zaworem 3D. Jak wszystkie obwody będą zamknięte (nie ma zapotrzebowania na ciepło) sterownik wyłącza kocioł gazowy. Dodatkowo, to bajer w postaci sterowania przez internet. Tak to wygląda.

image.thumb.png.ce5a57bf1164c7f67663acd52addbaf5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 06:10, Przemyslaw85 napisał(a):

Sprawdź czy sterownik kotła obsługuje czujnik temp zewnętrznej i można ustawić krzywą grzewcza. Nie jest ekonomiczne grzać do wysokiej temp gdy wystarczy pchać na grzejniki temp w okolicach 30*.

Tak sterownik kotła to skpz-01 mam czujnik temp zewnętrznej. Aktualnie mam podłączone do niego właśnie piec gazowy ale nie umiem ustawić na krzywa grzewcza. Mam ustawione na temperaturę w pokoju a dokładnie w korytarzu bo tam wisi czujnik pokojowy

Ogólnie to nie dodałem. Ten skpz steruję pompą od grzejników, pompa podłogówki, zaworem trójdrożnym, włączeniem pieca gazowego (spadnie tem. Sterownik włączy pompy, z wyjścia pompy mam założony  przekaźnik zwierny i powoduje odpalenie) generalnie to piec gazowy jest tak jakby za pięć na ekogroszek. Musiałbym zrobić zdjęcia jak to wygląda wtedy może było by latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.