Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kotła Auer Pulsatoire 20 kW.

Rozpoczynając przygodę z gazem chciałbym unowocześnić instalację i wprowadzić automatyczne sterowanie temperaturą w domu.

Dom ma 3 kondygnacje wraz z piwnicą.

Piwnica 100% podłogówka
Parter 100% podłogówka + 1 kaloryfer drabinkowy w łazience
Piętro 3 kaloryfery aluminiowe + 1 kaloryfer drabinkowy w łazience

Chciałbym połączyć to w jakiś jeden całościowy system sterowania ogrzewaniem z dostępem przez aplikację.

Wiem, że dla podłogówek to chyba wykonalne, osobno dla grzejników także, ale jak to połączyć z piecem?

Tak na prawdę tylko teoretycznie jestem w stanie wyobrazić sobie jak to ma wyglądać.

Sterowanie centralne steruje dwoma osobnymi "listwami sterującymi", które sterują ogrzewaniem podłogowym a do tego owa centralka steruje także termostatami przy grzejnikach.

Przy podłogówce muszę mieć sterowanie kilkoma obwodami jako jedną strefą - z jednego czujnika temperatury.

Czy jesteście w stanie polecić coś co może spiąć to w jedną całość razem z kotłem? Nie chcę żeby kocioł działał na zasadzie 55/35 stopni tylko żeby się uruchamiał w razie potrzeby i wtedy pracował.

Dodam, że sterownik ścienny montowany standardowo wraz z kotlem pulsacyjnym nie odpowiada mi ze względu na to, że ta mustawiam tylko temperaturę na tym sterowniku a obwody mam mieszane i nie daje wystarczającej temperatury wtedy na grzejniki bo jest zamontowany w na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.