Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie w instalacji cwu


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam w nowym domu od 3 lat. 2 lata wszystko było w porządku a od roku zaczęły pojawiać się stuki podczas zamykania ciepłej wody. Słychać je lekko przy kranach ale najbardziej ten dźwięk jest słyszalny w kotłowni koło bojlera. 

Moja instalacja wygląda tak: na zasilaniu jest reduktor na którym w tej chwili jest ustawione 3bary. Bojler 200L z naczyniem przeponowym 18L. Naczynie sprawdzałem i ciśnienie w nim jest 4bary. Tyle nabiłem podczas wymiany wentyla który przepuszczał. Zastanawiam się czy nie nabiłem za dużo bo chyba ciśnienie wstępne ma być 3 bary. Naczynie jest sprawne, ciśnienie nie ucieka, woda nie pojawia się przez wentyl. 

Miałem ostatnio problem z zaworem bezpieczeństwa który puszczał wodę gdy zagrzałem wodę w bojlerze. Wodę grzeję do ok 60 stopni i wtedy zawór puszczał. Wczoraj wymieniłem na nowy, narazie trzyma zobaczymy jak długo. 

No ale pomimo sprawdzenia wszystkiego stuki nadal pozostały. Co może być przyczyną? Czy może naczynie przeponowe jednak ni3 działa prawidłowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły bojler. Stukanie jest cały czas i tylko przy zamykaniu ciepłej wody. Przy zamykaniu zimnej nie ma tego objawu. Druga sprawa to taka że nie ma też zanaczenia ciśnienie w naczyniu przeponowym ponieważ zmniejszałem nawet do 1,5 bara i stukało tak samo jak przy 4 barach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustal czy masz , bo powinien być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem rozwiązany i aż wstyd się przyznać co było powodem stukania. Nie mam podpiętej pompy cyrkulacyjnej cwu więc miałem zakręcony zawór od cyrkulacji z tyłu bojlera. Dziś wlazłem za bojler a żona puszczała i zamykała ciepłą wodę. Stukało przu tym zaworze. Po odkręceniu stukanie ustało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam powinna być taka kolejność: zaw odcinający ( kulowy), za zwrotny , za nimi odejście na naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa 6bar, dopiero za tym wszystkim wejście do bojlera.

Czy masz tak podłączone?

Możliwe, że rura do naczynia przeponowego ma za małą średnicę i naczynie nie kompensuje skoków ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.