Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa naczynia przeponowe do bufora 1000l


Fluorescent

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możemy rozpatrywać takiego przypadku, kompletnie sprzecznego z przepisami i zdrowym rozsądkiem

To forum techniczne a nie samobójców czy idiotów , więc nie nawet nie będziemy się nad tym zastanawiać.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fluorescent napisał(a):Jeśli możesz podaj mi przepis lub normę która to reguluje będę wdzięczny. 

PN B02414-1991_3125.pdf
 

PN-B_02414 _zabezp_instalacji_zamkniÃÂte.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź. Mi nie chodzi o to żeby zbudować bombę bardziej ,aby pokazać jaka głupotę zrobili mi fachowcy zostawiając mnie ze zbyt małym naczyniem i o wiele za dużym ciśnieniem w środku a robili to tłumacząc się właśnie niebezpieczeństwem a wygląda na to że zrobili większe.

Tak właściwie jakby trochę pomyśleli to rura wznosząca bezpośrednio od kotła jest- można było wykorzystać rurę którą spadała woda przelewowa do której był założony wąż i trafiało to co się przelało do kanalizacji. Wówczas można było zrobić tak że woda która by się przelawala z nowego zbiornika mogła być podłączona do kalizacji już na strychu- metr obok miejsca gdzie był zbiornik  jest u mnie kanalizacja.

No nic ja i tak nie zdecyduje się na postawienie tam już zbiornika na strychu,bo wolę drugie naczynie przeponowe dokupić i postawić obok tego które mam.

Jeszcze tylko prośba o podsumowanie jakie zadać ciśnienie powietrza przy dwóch zbiornikach i jakie ciśnienie ustawić wody ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PioBin napisał(a):

Mozna laczyc i nie musza byc jednakowe. Wazne sa ustawienia.

Tam powyzej naddatek 0,2bar i ubytki 0,1% bo otrzymales ponad 350l naczynie.

Zreszta dla instalacji o poczatkowym cisnieniu 0,9bar, 1300l i zaworze bezp. 2bar to te 200l naczynia to nie bedzie na wyrost.

Chyba coś nie tak z wprowadzonymi danymi?Przy Pnad=0,2 i E=0,1% i danymi autora postu wychodzi naczynie 104l?

Dobór naczynia.jpg

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok tzn. wyliczono teoretycznie dla podanych wartosci. Zmieniles tez zakres temperatur - po prostu tak przyjales = ok.

Najblizsze naczynie (ma byc wieksze) to min. 120l. To sa wyliczenia po stronie ssawnej a u niego bedzie po tlocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli w moim wypadku wcale nie tak dużo brakuje ,bo największe ciśnienie widziałem może 1.9 bara zawór się nie otworzył a jest na 2 bary. Zakupiłem już drugie naczynie więc temat zamknięty zobaczę jak będzie wyglądało ciśnienie w przyszłym sezonie grzewczym, ale mam nadzieję,że będzie już ok. Dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.