Skocz do zawartości

Fluorescent

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Fluorescent

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ok czyli w moim wypadku wcale nie tak dużo brakuje ,bo największe ciśnienie widziałem może 1.9 bara zawór się nie otworzył a jest na 2 bary. Zakupiłem już drugie naczynie więc temat zamknięty zobaczę jak będzie wyglądało ciśnienie w przyszłym sezonie grzewczym, ale mam nadzieję,że będzie już ok. Dziękuję za pomoc
  2. Jeszcze tylko pytanie diagnostyczne. Jaki skok ciśnienia jest powiedzmy w normie ile może wzrosnąć ciśnienie przy dobrze dobranym naczyniu ?
  3. Dzięki za konkretną odpowiedź. Mi nie chodzi o to żeby zbudować bombę bardziej ,aby pokazać jaka głupotę zrobili mi fachowcy zostawiając mnie ze zbyt małym naczyniem i o wiele za dużym ciśnieniem w środku a robili to tłumacząc się właśnie niebezpieczeństwem a wygląda na to że zrobili większe. Tak właściwie jakby trochę pomyśleli to rura wznosząca bezpośrednio od kotła jest- można było wykorzystać rurę którą spadała woda przelewowa do której był założony wąż i trafiało to co się przelało do kanalizacji. Wówczas można było zrobić tak że woda która by się przelawala z nowego zbiornika mogła być podłączona do kalizacji już na strychu- metr obok miejsca gdzie był zbiornik jest u mnie kanalizacja. No nic ja i tak nie zdecyduje się na postawienie tam już zbiornika na strychu,bo wolę drugie naczynie przeponowe dokupić i postawić obok tego które mam. Jeszcze tylko prośba o podsumowanie jakie zadać ciśnienie powietrza przy dwóch zbiornikach i jakie ciśnienie ustawić wody ?
  4. Spokojnie ja tylko pytam. Jeśli możesz podaj mi przepis lub normę która to reguluje będę wdzięczny.
  5. Jasne ja rozumiem że jest taka zasada ale moje pytanie brzmi czy w przypadku zamknięcia wszystkich zaworów ,które wymieniłeś to czy woda przez powrót nie pójdzie i tak do naczynia wykorzystując przejście w grzejniku ?
  6. Układ wcześniej był otwarty jednak hydraulik tłumaczył że skoro do zbiornika idzie rura jedynie z pionu to jak pompa przestanie tłoczyć zamknie się zawór trójdrożny to stworzy się na dole układ zamknięty co dla mnie nie jest do końca zrozumiałe bo przecież powrót nigdy nie zostanie zamknięty o ile nie zakręcę obu grzejników z tego pionu a i na ten wypadek jest przecież zawór zabezpieczający przy kotle. Chyga że ja tu czegoś nie rozumiem i wodzie będzie różnica czy trafi na górę do zbiornika przelewowego oddzielna rura czy pionem z bufora. Zamknęli i dali te 80l. Jakie waszym zdaniem teraz jest najlepsze rozwiązanie i jakich nastaw użyć?
  7. Jeszcze mam jeden pomysł ale proszę o wyrozumiałość 😉 a gdyby naczynie dodatkowe wstawić na strychu w miejscu w którym był wcześniej zbiornik przelewowy jest to na górze instalacji dochodzi tam pion w tej chwili zagłuszony przez odpowietrznik.
  8. Nie jestem pewny czy dobrze wypełniłem. Wychodzi z tego co rozumiem ponad 200l naczynie zgadza się ? Też nie wiem jak określić pojemność instalacji mam 12 grzejników płytowych przeważnie 1200x600. Czyli wszyscy się zgadzają, że nie ma przeciwwskazań żeby dołożyć drugie naczynie i nie musi być tej samej wielkości?
  9. Naczynie jest na rurze powrotnej z bufora do kotła i dalej jest tam pompa właśnie, dwie pompy są na zasilaniu na bojler i grzejniki z tego samego bufora
  10. Jeszcze mam wątpliwości jak dobierać te ciśnienie wstępne ? Gdzieś znalazłem informację że 0.1 bara na każdy metr wysokości między zbiornikiem a najwyższym punktem instalacji a potem ciśnienie wody o 0.1 bara większe niż powietrza ?
  11. Czyli uważasz ,że mogę łączyć dwa naczynia o różnej wielkości? Mam 80l planuje albo wymienić te na jedno 100l.albo dołożyć drugie małe lub identyczne 80l - w skrócie taki jest dylemat
  12. Witam, mam kocioł mpm ds wood 18kw z buforem 1000l. Dom słupek -same grzejniki. Właśnie minął pierwszy okres grzewczy na tym zestawie i chciałbym rozwiązać problem ,który się ujawnił podczas użytkowania. Hydraulicy zamknęli układ i wstawili naczynie przeponowe reflex n80. Podczas pierwszych prób palenia zauważyłem że ciśnienie rośnie zbyt szybko po konsultacji okazało się że w naczyniu jest 1.5 bara ciśnienia wstępnego co jest zdecydowanie za dużo. Ustawiłem wstępne na 0.8 bara- wysokość najwyższgo grzenika to jakieś 7m od naczynia. Ciśnienie wody ustawiłem na 0.9 i w tej konfiguracji dało się palić ,ale jeśli dogrzeje już bufor do powiedzmy 80 stopni ciśnienie to już około 1.8 bara a max na kotle powinno być 1.5 a zabezpieczenie jest na 2bary więc blisko. Wydaje mi się, że mimo tych 80l naczynie jest zbyt małe do mojej pojemnej instalacji. Myślałem nad wymianą na 100l ale myślę też nad dołożeniem drugiego naczynia i tu pytanie czy można łączyć w jednej instalacji dwa naczynia różnej wielkości np dołożyć 24l ? Słyszałem teorię że można łączyć ale takie same co i tak byłoby tańsze niż zakup 100l a wówczas miałbym 2x80l co mam nadzieję rozwiązałoby przyrost ciśnienia. Czy ma ktoś z kolegów wiedzę jak to właściwie jest w takiej sytuacji? Pytałem kilku hydraulików to każdy mówi co innego. Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam
  13. Witam przymierzam się do instalacji nowego kotła MPM DS wood 18kw do którego mam zbiornik buforowy 1000l. Problem polega na tym że nie bardzo wiem jak rozwiązać sterowanie pompki za buforem. Instalacja jest stara same grzejniki na 5 pionach do tej pory była jedna pompka ze starym kopciuchem. Teraz chciałbym podłączyć ta starą instalacje za buforem oraz druga pompę do cwu. Nie bardzo wiem jak to rozwiązać pod względem sterownia zależy mi na tym żeby utrzymać żądaną temperaturę w pomieszczeniach tak aby niepotrzebnie nie przegrzewać domu i zminimalizować wahania temperatur jakie były do tej pory. Mam już sterownik do kotła unister Duo z miarkowanikiem. Jak rozwiązać obniżenie temperatury zasilania na grzejniki zawór trojdrogowy i manualnie czy lepiej coś z siłownikiem ? Myślałem o tech i2 plus ale zastanawiam się czy to dobry wybór w tym wypadku i co do niego dokupić jak dobrać sterownik pokojowy oraz jak to działa z pogodówką i czy to nie jest zbyt zaawansowane do takiego prostego układu. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak to dobrać tak żeby być z tego zadowolonym i nie musieć biegać co chwilę czegoś korygować albo za chwilę wymieniać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.