Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Atlantic Excelia 11kW ustawienia użytkowanie


mircio26

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy post z konkretną nazwą dotyczący użytkowania urządzenia takiego jak pompa ciepła Atlantic Excelia Duo 11kW bo chciałbym tu wymienić spostrzeżenia odnośnie tej maszyny, jej użytkowania i przy okazji może znajdę rozwiązanie na moje bolączki z nią związane. Już w innych postać pisałem przy okazji pytań na inne tematy jednakże związane z tą konkretną pompą. Użytkuję ją już 4 miesiące, przez ten czas miałem sytuację, która oparła się o serwis i chwilowo dalej trwa- problem częstych defrostów.

Czy ktoś posiada taką pompę, jakie ma zużycia, ustawienia i jak generalne mu się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustąpił, tak mi się jakoś napisało dziwnie. Było 1,1 kg z 2,5 kg. Defrosty się skończyły- są normalnie jak cały wymiennik się zaszroni. Teraz objawił się problem częstych startów i wyłączeń co przysłaniały mi te defrosty. Tak się zachowuje jakby była przewymiarowana. Może bym się już poddał, ale przy montażu nie wiem czy nie zrobili przepięcia i poszła płyta w jednostce zewnętrznej. Płytę wymienił na drugi dzień, ale nie byłem pewny co do jej pochodzenia i po zgłoszeniu serwis przysłał drugą. Jednak to nie wyczerpuje po tym incydencie moich obaw i będzie zmiana płyty w jednostce wewnętrznej (bo może coś poszło dalej). Jak to nic nie zmieni to będzie dupa i ta zostanie. Kolega ma taką samą , grzeje 160 m ( budownictwo takie samo jak moje, a nawet nowsze) i przy dzisiejszych temperaturach jemu chodzi cały czas na 30%, a moja 10-15min stop. Powierzchni mam też między 140-160 i w tym grzeje garaż, który za ciepły nie jest. Tak więc nie wiem. Chyba, że źle ją prowadzę. Podłączałem do nie również bufor i nie wiele to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników tejże pompy, czy ktoś zaobserwował ile włączeń macie na godzinę? Czy faktycznie, jak zadać takie pytanie w Google to wyskakują strony gdzie opisują tak:
Aby zapewnić prawidłową pracę pompy ciepła, sprężarka powinna włączać się dwa lub trzy razy na godzinę. Wówczas urządzenie może pracować stabilnie i z najwyższą efektywnością. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sezon grzewczy się praktycznie skończył i teraz jest chwilę czasu aby usunąć niedomagania układu. Tak jak już wcześniej wspominałem, mam przewymiarowaną pompę. Założyłem bufor równolegle i trochę rozwiązało to mój problem. Za buforem pompką steruje termostat pokojowy poprzez sterownik Tech I-2. Trochę rozwiązało mój problem ponieważ pozostaje jedna ułomność tej pompy jakim jest brak możliwości ustawienia histerezy na zasilaniu, co powoduje, że pompa aby zatrzymała się na postój, to albo musi przebić temperaturę nastawy, że po wymieszaniu w buforze nie spadnie temperatura na zasilaniu poniżej temperatury z krzywej, w przeciwnym razie włączy się 2-3 razy zanim dobije. Zastanawiałem się czy nie można zarządzać pracą pompy poprzez zewnętrzny sterownik (w moim przypadku Tech) poprzez styki ex1 ex2 ex3 w pompie. Histerezę bufora ustawiłbym sobie na Tech-u, a ten poprzez styk napięciowy lub bez dałby zezwolenie na start pompy. Czy może ktoś ogarniał taki sposób sterowania? Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.