Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 4d


itan

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyc interesujące to co piszesz,tylko nie do konca kapuje ,możesz napisac patrząc na te zdjęcia na początku posta co jak i gdzie wspawac.?

 

Witam.

 

Na zdjęciach nie widać bojlera,więc nie wiem jak wspawany obecnie jest jego powrót.Dla uniknięcia nieporozumień wyjaśnię opisowo.Woda z kotła płynie do dolnego króćca wężownicy bojlera a następnie z górnego do zaworu 4d.Pomiędzy króćcami wężownicy wstawiony jest bocznik z zaworem.W najwyższym punkcie odpowietrzenie albo rura bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego.Króćce i wężownice w bojlerach mają średnice 1 lub 5/4 cala.

Na obecnym etapie to spora przeróbka.

 

Pozdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler jest dwupłaszczowy a zasilanie z pieca do niego idzie od góry,powrót wychodzi dołem i idzie do pieca do powrotu,to wydaje się dobrze podłączone.

Przy zdjęciu poniżej jest narysowane jak monter wymyślił obieg wody - idzie od pieca przez bojler powrót do pieca i dalej ma grzac instalacje,ale nawet na 3 biegu pompki przy takich temp jak teraz,w domu jest po prostu zimno.(temp pieca 75,a wody na instalacji przy piecu 38)

post-12385-1259352084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak,woda na bojlerze będzie miała taką temperaturę jak zasilanie z kotła.Jest możliwość zakręcenia lub regulacji tego obiegu przez wstawienie bocznika z zaworem przed wężownicą.Wykonywałem takie instalacje i bardzo dobrze się sprawdzają.

Błędne podłączenie zaworu 4d to zupełnie inna bajka.

 

Pozdrawiam - M.

Myślę, że niekoniecznie inna bajka. Należy się zastanowić czy monter założył, że zasilanie grzejników jest u góry i tak też podłączył pompę (czyli pchającą wodę do góry czyli przeciwnie niż trzeba) to działanie tego układu na mój rozum może być takie właśnie jak opisane przez autora tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka była w tym miejscu zamontowana i bez zaworu.Dawniej po prostu zasilanie z pieca szło pionowo do góry i pompka była teoretycznie włączona w inst tak jak teraz.

 

>Przy takim ustawieniu zaworu i kierunku obiegu jak na rysunku , po prostu powrót z grzejników ciśnie zimną wode do zaworu a ciepła nie chce iśc na zasilanie grzejnikow,bez sensu.No chyba że rozpalę do 90*C :P to może puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.