Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik na Pellet - pompa tłocząca do piwnicy


ŁukaszOP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chce zbudować w piwnicy zbiornik na 10 ton pelletu. Transport z tego zbiornika do zasobnika pieca zapewni mi oryginalne vacum z Lazara. Kiedyś takie nabyłem. Mam tylko zagwozdkę jak te 10 ton równomiernie rozłożyć w zbiorniku.

Moja koncepcja to dmuchawa do siana z wsypem za wentylatorem (żeby nie mielił pelletu). Grube rury i powinno lecieć. Może ktoś próbował, ma jakieś doświadczenie. Na jaką odległość powinno to ciśnienia dać radę pchnąć Pellet w rurze 200-250mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownie na pellet mocy rzędu 300kW mają właśnie takie zsypy pelletu, i ładowany jest cysterną z dmuchawą. W takiej cysternie jest około 25 ton pelletu. Pył i zmielony pellet i tak będzie, niestety każde obtarcie pelletu powoduje jego rozkruszenie, a im więcej transportu tym więcej pyłu. Zazwyczaj widziałem kotłownie typu Kocioł < Zasobnik kotła < Zasobnik główny (ok 30T) i po tych wszystkich ślimakach strasznie dużo pyłu lądowało do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o rozwiązanie jak z cysterną tylko bez cysterny, ponieważ lokalizacja tego pomieszczenia w piwnicy wymagałaby rozciągnięcia po podwórku ok. 40 mb węża a to już raczej nie pociśnie. Nie ma też jak bliżej podjechać. Mam możliwość zamówienia u lokalnego producenta w big bagu lub nawet luzem na przyczepie, później trzeba zrobić zsyp i jakąś dmuchawę bo pomieszczeni jest ok. 4,40 x 6,00 i H=2,40 w najwyższym miejscu (sufit po łuku) - są to zazwyczaj dwie rury chyba 160 lub 200, jedną ciśnie do zbiornika a druga to wyrzut powietrza. Jeśli rozwiążę to po mojemu to rura będzie stosunkowo krótka ok. 2 mb.

 

A co do ciekawości to do ogrzania jest hala i zapotrzebowanie na zimę będzie ok.12-14 ton. Najchętniej załadowałbym to na raz latem i niech siedzi. Nie ma czasu ani warunków, żeby co miesiąc dosypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.