Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne Mieszkanie Mimo Grzania !


tomo75i8

Rekomendowane odpowiedzi

tak tez sproboje!! mate zagrzejnikowa z warstwą folii aluminiowej juz umocowalem, teraz grzanie na maxa i zobaczymy, a jeli chodzi o "szklarnie" to chodzilo mi glownie o to ze nie mialem wyobrazenia jak taka folie na sciany i sufit mocowac zeby wzgledy estetyczne zachowac!! ale wielkie dzieki za rady, sa one zgodne z prawami fizyki co by nie powiedziec!!!

 

Witaj!

Twoje obawy o niedogrzanie mieszkania w zimie są przedwczesne.Instalacje podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej zasilane są w ten sposób że im niższa temperatura otoczenia tym wyższa jest temperatura czynnika grzewczego zgodnie z tabelami temperatur.Zawory otwórz na maxa bo jak przymkniesz to nie będzie grzało.Niedogrzewania zgłaszaj w administracji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o poddasze to są tam 2 pokoje .pierwszy 24m2 -jest tam 9 żeberek żeliwnych ,przez ten pokój przechodzi komin który też trochę ciepła oddaje (zimą fajnie ,latem niekoniecznie).Drugi pokój ma 16m2 i 8 żeberek.W garderobie i przedpokoju jeszcze grzejników nie zawiesiłem- jest znośnie ,ale dam po parę żeberek.Muszę jeszcze zaznaczyć ,że całe poddasze jest ze skosami a wysokość pokoi ma 230cm więc te metry w przeliczeniu na m3 trochę będą mniejsze.W pierwszym poście zapomniałem dodać że wraz ze styropianem wymieniłem okna z niezbyt szczelnych na plastyki ,co pewnie też dużo wpłynęło na zużycie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, mam zatem jakieś porównanie, ja mam na poddaszu też okna plastikowe, a w pokojach o powierzchni 16 m2 ma grzejniki dwupłytowe 500 x 1000 więc chyba porównywalne i może rzeczywiście są wystarczające.

Może zaten (oby tak było) "zgdyni" ma rację, jak porządnie obniży się temperatura na zewnątrz to i temp. czynnika grzewczego w grzejnikach wzrośnie odpowiednio. Zrobiłem ponadto mały sprawdzian, zakręciłem grzejniki na cały dzień i temperatura spadła o 2-3 stopnie więc, może nie jest tak źle ciepło nie ucieka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy!

Po to aby w mieszkaniu uzyskać właściwy komfort cieplny trzeba policzyć straty ciepła poszczególnych pomieszczeń i według tego dobierać grzejniki.Porównywanie wielkości pomieszczeń niewiele daje gdyż np. pomieszczenie o tej samej powierzchni ale narożne z oknami w ścianach przyległych położone od strony północnej ma znacznie większe straty ciepła niż pomieszczenie środkowe położone od strony południowej,które ma okno tylko w jednej ścianie.Jeżeli zamontowano zbyt małe grzejniki to żadne cudowanie nie pomoże.

 

Pzdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam teraz ten sam problem :)

 

Tylko u mnie wygląda to tak:

 

Ściany 45cm grube bez ocieplenia, nowe okna, Na kotle 80°C oraz jakieś 70°C na kaloryferach (dotknąć się ich nie da) a w pomieszczeniach tylko 18,3°C i 56% wilgotności :)

T.zew. : -15°C

 

Popróbuje jeszcze z tym nawilżaniem powietrza ale co dziwne na drugim pietrze nie mierzyłem temp ale jest odczuwalnie cieplej tylko ze tam pusto jest bo mebli prawie nie ma, ale wszystkie kaloryfery w domu są na maxa odkręcone i tez grzeją.

 

Mozę mi to ktoś wytłumaczyć ten fenomen :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.