Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki grzeją tylko górą dół zimny


fuks0426

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zleciłem przeniesienie grzejników ze ściany (wisiały na wysokości 1,5 m ) pod okna  (parter domku jednorodzinnego) . z wymianą na aluminiowe , Pan hydraulik zrobił instalacje z rur pp-r lecz mam dość duży problem grzejniki jest gorący tylko w górnej części dół jak i odpływy są zimne . Tutaj moja gorąca prośba o poradę co z tym zrobić jak to naprawić reklamacja nie wchodzi w grę ponieważ Pan hydraulik wziął 2 tys za robotę i kontakt się urwał.. nie odbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesza się grzejników na ścianach bez powodu. Prawdopodobnie zrobiono tak ze względu na grawitacyjny charakter układu, by parter w ogóle grzał (zakładam, że kocioł jest na poziomie parteru). Tu pytanie, czy masz w układzie pompę, czy dalej grzejesz grawitacją. Jak jest pompa, to czy masz zawory na grzejnikach i jakie. Jakie są średnice rur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pompę 80 w . nowa instalacja na rurach 25 mm i 16 mm . przy nowych grzejnikach sa zawory na zasilaniu i powrocie na pietrze i Ii piętrze zaworow brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe grzejniki wyposażone w zawory (jakie? termostatyczne?) i na rurach małej średnicy, stawiają większy opór wodzie, która wybiera "stary" obieg przez piętra, gdzie nie ma zaworów. 

Jeśli masz w tej instalacji bojler, to sprawdź czy nie da się go przydławić, bo jak idzie na full, to bardzo dużo przepływu zabiera. Generalnie to bez regulacji hydraulicznej cienko to widzę.

Sprawdź jeszcze filtr pompy, bo po spuszczeniu i napełnieniu układu dużo syfu odrywa się od rur i grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory przy grzejnikach zwykłe  bez termostatu , bojlera nie posiadam , filterek czysty  czyli jesli dobrze rozumiem musze pozakladac zawory na piętrach i ograniczyć im przeplyw wody ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za objaśnienie sprawy :) wiem na czym stoję na wiosnę pozakladam zawory termostatyczne i wszystkie grzejniki powymieniam na te zime musi byc tak jak jest i tak trwa na parterze remont . Napewno sie odezwę jeszcze jak to właściwie  ustawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.