Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak dołożyć CWU


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jako "gospodarz" forum chyba nie powinienem wypowiadać się w tym temacie, ale uważam, że dyskusje o stylu dyskusji mało wnoszą do tematów i są średnio potrzebne ;) Generalnie więc nie zamierzam krytykować, lecz postawić małą diagnozę i zaproponować rozwiązanie.

 

Cóż - już miałem nieco zaoponować czytając tekst o braku wiedzy na tym forum. Jednak każdy ma prawo do własnej oceny. Oczywiście jak każdy wolałbym aby krytyka danego rozwiązania była zawsze poparta dowodami, jednak musimy chyba zaakceptować styl wypowiedzi himaniego, bo jak widać taki on po prostu jest :D Tak więc więc dużo luzu i do przodu :)

 

Kolego himani: oczywistym jest, że forum jest jednak skarbnicą wiedzy - lepszej, gorszej, czasami obalanej przez tych, którzy wiedzą lepiej - taka jest idea forum jako "platformy" wymiany doświadczeń i myśli. Twoje posty budzą kontrowersje dlatego, że nie wpisują się one w tą ideę - bo stwierdzając, że coś jest do bani należy ZAWSZE poprzeć to argumentem, warto dodać poradę czy swoją wersje rozwiązania. Inaczej będzie jak jest... Będziemy się buntować bo szukamy tu głównie porady a nie tylko ogólników typu "źle" lub "dobrze" lub "zwróć się do fachowca" (a niestety część Twoich postów tak właśnie wygląda). Gdyby wszystko robili fachowcy (i robili to dobrze) to nasze forum (i wiele innych) w ogóle nie miałoby racji bytu. Jeżeli więc zdecydowałeś się do nas dołączyć postaraj się, aby Twoje posty zawierały oprócz ocen także porady.

 

Pozdrawiam

Marcin

Szanowny Marcinie

 

Postanowiłem wejść i poczytać wypowiedzi ,które są tu na forum.Nie przyszedłem pouczać ,ganić ani drwić z czyjejś nie wiedzy.Udzieliłem wielu wskazówek fachowych i podzieliłem informacją o skutkach.Wyjmowanie słów z kontekstu całej wypowiedzi nic nie znaczy.Znam i byłem przy miejscach gdzie w wyniku niewiedzy giną ludzie,rady przekazywane przez nie których mogą doprowadzić do tragedii.Chyba że nie liczy się zdrowie czy życie drugiego człowieka.Zaistniała sytuacja

rozpętana przez gościa ,który nie poczytalny jest w rysunku technicznym i mojej odpowiedzi pisemnej gdzie wskazałem wadę układu,przerosła w głupotę.Zarzuca łamanie regulaminu,różne słowa pod moim adresem,pomimo że już zwracałem wcześniej uwagę,że dziwię się jego słowom.I stwierdzę jeszcze fakt, że gość łamie sam regulamin umieszczając prace

układów co, nie posiadając do nich praw autorskich ani zgody na publikację.Jest to wpisane w regulamin na forum.

Istnieje wiele wyspecjalizowanych serwisów gdzie udziela się porad, ale w każdym z nich gwarancją na prawidłowość działania jest wykonanie poprzez osobą o dobrym doświadczeniu.Rozumiem fakt naprawy drobnych usterek.Myślę ,że kontrowersje wyrosły w chwili kiedy zacząłem udzielać zbyt dużej ilości wypowiedzi na raz.Postaram się z tego wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do kolegi Himaniego: kto jest właścicielem praw autorskich dla układu instalacji z pompą i zaworem różnicowym? taki układ instalacji mogę spokojnie powiedzieć, że jest w kilkuset tysiącach domów w Polsce. Czy wszyscy użytkownicy takich instalacji i instalatorzy, z których każdy wykonał po dziesiątki i setki podobnych lub identycznych układów? Sa instalacje całkiem bez praw autorskich, np. podłączenie wodomierza do instalacji. Kto jest wlaścicielem takich projektów z prawami autorskimi? Wskaż nam taką osobę lub instytucję, poprzyj to odpowiednimi przepisami prawa, tylko aktualnego, a zrobimy co możemy, żeby płacić tam odpowiednie honoraria.

 

Na tym Forum jedyne układy grzewcze proponowane przez NIEKTÓRYCH użytkowników Forum jako niebezpieczne zgodnie z AKTUALNĄ Polską Normą to instalacje ciśnieniowe z kotłem na opał stały bez zastosowania wymiennika. Mimo opinii tych niektórych, że są to układy dobre, generalnie wypowiedzi innych będących w temacie są całkiem odmienne, zgodne z PN i zasadami bezpieczeństwa.

 

Nie jest tak, że tylko Twoje wypowiedzi są zgodne z prawdą i jako jedyne słuszne, bo wychodzi na to, że w milionie polskich domów jest zle, a tylko u Ciebie jest dobrze, choć nie znamy układu Twojej instalacji. Pokaż nam ją na zdjęciach zamieszczonych na Forum. Nie po to, żeby je wyśmiać, absolutnie nie, tylko po to, żeby wyciągnąć konstruktywne wnioski. Dla obu stron, bo okazuje się, że jesteś sam po jednej stronie - swojej stronie. Nikt tu nie jest dla Ciebie wrogiem, ale Twoje wypowiedzi w stylu "to jest do bani, zaraz wybuchnie, bzdura i głupota" nie pozwalają na obiektywną i sensowną wymianę poglądów tylko wzmagają niechęć.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-3430-1224799640_thumb.jpgWidzę, że z mojego zapytania wyniknęło wiele kontrowersji, z wrażenia chyba zrezygnuję w tym roku z CWU, pozostałem przy schemacie pierwszym, układ otwarłem żeby było bezpiecznie, sprawdzałem obieg bez pompy i stosując zawór aż 1,5 cala mogę dosyć spokojnie używać grawitacji. . Zawór to super sprawa więc polecam wszystkim , niekoniecznie musi być taki wielki bo ciężko dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.