Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Pereko 12kw


tomek9395
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez lenas1,

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki tam masz sterownik,może taki jak na zdjęciu? Jeśli tak to w instrukcji jest dokładnie opisane co i jak...wystarczy przeczytać IMG_20220530_201952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Popcorn1 napisał:

Jaki tam masz sterownik,może taki jak na zdjęciu? Jeśli tak to w instrukcji jest dokładnie opisane co i jak...wystarczy przeczytać https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.pngIMG_20220530_201952.jpg

Właśnie nie mam instrukcji 

Sterownik taki sam jak na zdjęciu 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lenas1 napisał:

Jak długo czekałeś żeby sllimak zaciągnął pellet ile minut?

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Nie pamiętam jak długo,musisz wejść w ustawienia ręczne przyciskając + wybrać podajnik i czekać aż usłyszysz jak spada do palnika.Wszystko jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb ręczny, załączasz podajnik, jak zacznie spadać rurą robisz stop.

Wychodzisz z trybu ręcznego, naciskasz start i tyle.

 

Dla kotła 12kW dane wyjściowe sa mniej-więcej takie:

Podawanie 4sekundy

Pauza 20sekund

Nadmuch 60%

Dawka startowa 20-25sekund

Dmuchawa w rozpalaniu 40-45%

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamiętać,że ustawienia które podał Pieklorz,są to dane wyjściowe i należy zrobić korektę.U każdego ustawienia mogą być inne bo warunki są inne.U mnie i u mojej znajomej te ustawienia nie sprawdzają się (spieki) i rozpala długo bo 8minut.

MOJE USTAWIENIA:

Podawanie 2,5 sekundy

Pauza 15 sekund

Nadmuch 22% dla sosny,34% dla dębowego

W rozpalaniu 10min.25sek.45%

Przy tych ustawieniach temp.spalin na 100% mocy w rozpalaniu nie przekracza 142 stopnie,a pellet spala się na pył.Jeszcze nigdy nie miałem spieków.Na mocy 20% temp.spalin ok.78-80stopni.

Dlatego do każdych ustawień trzeba podejść indywidualnie.

Warto sprawdzić jaki jest zamontowany wentylator bo producent coś zaczyna kombinować i zaczyna montować różne wentylatory.Ja mam wentylator 35 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie przez tydzień było wszytko ok a teraz gdy chcem rozpalić na bojler i na ogrzewanie podłogowe dochodzi do 30 stopni na piecu i wyskakuje komunikat nieudane rozpalaniie. Dziś rano załączyłem na sam bojler to do wieczora paliło się pozniej znów nieudane rozpalanie co może być tego przyczyną

Edytowane przez tomek9395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie złe ustawiena i w palniku zostaje dużo popiołu i spieki.Napisz jakie masz ustawienia i jaki masz wentylator.

Pytam jaki masz wentylator bo montują dwa rodzaje WPA-097 i DM 85/EM i ustawienia się różnią.

No i doczytałem,że montują już trzy rodzaje wentylatorów.Trzeci to WPA 07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić jaki jest wentylator odkręcając dwie górne śruby obudowy palnika.

Zakładam,że masz wentylator DM 85/EM .

Podawanie 2,5

Pauza 20

Nadmuch 70%

Rozpalanie 10min.25sek.

Wyczyść przed rozpaleniem palnik.

Rozpalanie nadmuch 45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 16:32, lenas1 napisał(a):

Można sprawdzić jaki jest wentylator odkręcając dwie górne śruby obudowy palnika.

Zakładam,że masz wentylator DM 85/EM .

Podawanie 2,5

Pauza 20

Nadmuch 70%

Rozpalanie 10min.25sek.

Wyczyść przed rozpaleniem palnik.

Rozpalanie nadmuch 45%

Ustawiłem tak jak napisałeś i nadal niechce rozpalić wydaje mi się że tak jak by za mało pelletu podaję do palnika.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedz z nadmuchem niżej coś okolo 40 i obserwuj jaki płomień bo 70 to szybko dawka paliwa się kończy tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak byś sprawdził jaki masz wentylator.

Wejdż w sterowanie ręczne stoper do ręki i włącz podajnik 25sekund i sprawdż ile nasypało do palnika.

Zapalarka misi być lekko zasypana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że podajnik nie był wsunięty do końca wsunąłem rozpaliłem całą noc było wporzadku chodz wydaje mi się że za dużo pelletu spaliło bo przy zerowych temperaturach jakieś 25kg i popołudniu zapchał mi się rura od podajnika duży spiek się zrobił I zablokował podanie pelletu.Pellet słabej jakości czy można coś zrobić zeby takie spieki się nie robiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawienia zmieniłeś? Chyba za dużo pelletu podaje.U mojej znajomej też tak było i to nie była wina pelletu bo zabrałem jej pellet do swojego kotła i spalał się na pył.Po zmianie ustawień jakie podałem jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kamilmiernik.pl/kalkulator/

Tu masz kalkulator dla panika możesz sam ustawić palnik na 12kw. Pamiętaj o przeważeniu pelletu. Jak palisz przemysłówka to jest dziwny pellet raz może mieć 15mj a innym razem 20mj albo i więcej. Więc jak dasz podawanie np 3sek wtedy tylko Regulujesz podawaniem i powietrzem. U mnie na 12kw 3sek podawania i 20-23 przerwy zależy jaki pellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle nie trzeba przeważać pelletu.Zmniejsz podawanie pelletu na 2,5s reszty nie ruszaj i testuj.Tu żaden kalkulator nie pomoże trzeba obserwować jak się wypala.

Jak tylko do grzania wody to na CO robisz STOP,reszty nie ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.