noktovizor Opublikowano 23 Września 2022 #1 Opublikowano 23 Września 2022 (edytowane) Witam Wszystkich, jestem tu nowy, zresztą, w temacie ogrzewania domu także nowy. Nowy dom, zaczynam przygodę z własnym ogrzewaniem chałupy, pewnie takich tematów było wiele ale jakoś nie udało mi się wychwycić podobnego do mojego. Zresztą, po tym wszystkim co czytałem mam wrażenie że każdy przypadek jest inny ... No ale zacznę opis mojego tematu, mam VIESSMANN 050, do tego sterownik kotła pokojowy SALUS 091FL. Pytałem się już kilku znajomych i tak naprawdę żadnej jednoznacznej odpowiedzi, zatem, na sterowniku mam ustawioną teraz na jesień i zimę ogrzewanie na dzień i noc po 21 stopni. Na piecu za to jeszcze serwisant dewelopera ustawił mi na ogrzewanie kaloryferów i podłogi (bo na ogrzewanie wody w kranach jest oddzielne ustawienie) ustawił mi 40 stopni. I teraz tak, dwie różne opinie, temperatura na piecu jak najwyższa czyli w moim wypadku może być 80 stopni albo minimalna czyli 35-40. I teraz prośba, jak Wy sugerujecie, co pozwoli na większe oszczędności gazu i tak naprawdę jak powinno być to ustawione ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i odzew. Edytowane 23 Września 2022 przez Ryszard Dodano prefiks Cytuj
noktovizor Opublikowano 26 Września 2022 Autor #2 Opublikowano 26 Września 2022 Ehhh, no to chyba nie dowiem się co i jak, pozostaje mi tylko zamówienie drogiego serwisanta lub metoda prób i błędów ... Cytuj
Jozefg1 Opublikowano 26 Września 2022 #3 Opublikowano 26 Września 2022 Po mojemu to serwisant ustawił prawidłowo, wyżej grzać wody nie ma sensu chyba że w silne mrozy. U siebie mam ustawione też 40*C, w mrozy podwyższam na 42 lub 43*C, jak dotąd wyżej nie miałem potrzeby. CWU mam ustawione na 42*C. Cytuj
damianesqu Opublikowano 27 Września 2022 #4 Opublikowano 27 Września 2022 Przede wszystkim żeby kocioł nie palił gazu jak wściekły musisz ograniczyc mu max temperatury na CO jaki i CWU. Napisałeś tylko ze masz piec 2f jaloryfery i podlogowke, a cis wiecej jakies sprzeglo, mieszacze czy wszystko bezposrednio pod piec? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.