Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawianie grzania i temperatury


noktovizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, jestem tu nowy, zresztą, w temacie ogrzewania domu także nowy.

Nowy dom, zaczynam przygodę z własnym ogrzewaniem chałupy, pewnie takich tematów było wiele ale jakoś nie udało mi się wychwycić podobnego do mojego.

Zresztą, po tym wszystkim co czytałem mam wrażenie że każdy przypadek jest inny ...

No ale zacznę opis mojego tematu, mam VIESSMANN 050, do tego sterownik kotła pokojowy SALUS 091FL.

Pytałem się już kilku znajomych i tak naprawdę żadnej jednoznacznej odpowiedzi, zatem, na sterowniku mam ustawioną teraz na jesień i zimę ogrzewanie na dzień i noc po 21 stopni.

Na piecu za to jeszcze serwisant dewelopera ustawił mi na ogrzewanie kaloryferów i podłogi (bo na ogrzewanie wody w kranach jest oddzielne ustawienie) ustawił mi 40 stopni.

I teraz tak, dwie różne opinie, temperatura na piecu jak najwyższa czyli w moim wypadku może być 80 stopni albo minimalna czyli 35-40.

I teraz prośba, jak Wy sugerujecie, co pozwoli na większe oszczędności gazu i tak naprawdę jak powinno być to ustawione ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to serwisant ustawił prawidłowo, wyżej grzać wody nie ma sensu chyba że w silne mrozy.

 U siebie mam ustawione też 40*C, w mrozy podwyższam na 42 lub 43*C, jak dotąd wyżej nie miałem potrzeby.

 CWU mam ustawione na 42*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim żeby kocioł nie palił  gazu jak wściekły musisz ograniczyc mu max temperatury na CO jaki i CWU. Napisałeś tylko ze masz piec 2f jaloryfery i podlogowke, a cis wiecej jakies sprzeglo, mieszacze czy wszystko bezposrednio pod piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.