Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łączenie wentylacji grawitacyjnych ^^


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z powodu likwidacji komina nad dachem mam pytanie odnośnie kominków wentylacyjnych w dachówce.  Komin systemowy CJ Blok z 4 kanałami wentylacyjnymi . Komin zostanie rozebrany do poziomu strychu i Pytanie ;

Czy potrzeba do każdego kanału wentylacyjnego osobny kominek wentylacyjny z dachówką? Czy można spiąć dwie wentylacje w jeden kominek na dachu ? Zamiast 4 szt.  Zrobić 2 szt. Na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie planuje też po 2 pokoje pod jeden kominek wentylacyjny połączyć pod samym dachem, a osobny do kuchni. Czy można, nie wiem, ale widzę takie połączenia u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie kanałów wentylacyjnych do kanału zbiorczego jest możliwe co druga kondygnacje. Jednak wymiary tych kanałów i zasady ich łączenia określa norma, której nie znam aż tak szczegółowo, bo na co dzień nie jest mi potrzebna.

Podobnie sprawa się ma z zastąpieniem komina kominkami wentylacyjnymi w dachówce. To można zrobić montując dla każdego kanału oddzieln kominek o odpowiedniej średnicy wewnętrznej, nie mniejszej niż 120mm. To trochę komplikuje sprawę, bo większość kominków wentylacyjnych w dachówkach to kominki przeznaczone do odpowietrzenia kanalizacji o średnicy wew. około 80mm. 

Dlatego lepiej przed rozpoczęciem prac, zasięgnąć opinii Inspektora Nadzoru Budowlanego i zorientować się w cenach, by nie wpakować się w kłopoty i niepotrzebna koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kominka wentylacyjnego z Robena Fi 150 to koszt 350zł,  więc trochę kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.