Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana kopciucha


kamil-zamojskI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem wymiany starego kopciucha na kocioł pelletowy,wybór nie jest łatwy bo kotłów jest bardzo dużo na rynku.

Postanowiłem zalogować się na forum,bo kto lepiej doradzi jak nie użytkownik,a zapewne znajdą się osoby które są zawodowo związane z techniką grzewczą.

Dom w którym będzie pracował kocioł ma 150m2,stary przedwojenny budynek z czerwonej cegły,gruntownie wyremontowany,docieplony styropianem 10cm.na poddaszu wełna mineralna 20cm.(poddasze nieużytkowe)dom piętrowy z poddaszem.Na dole podłogówka ok70m2,piętro w grzejnikach też ok.70m2.,obecnie instalacja jest zasilana kotłem na paliwo stałe o mocy 18KW,trzeba podkreślić że kocioł służy jedynie do ładowania zbiornika buforowego którego pojemność wynosi 1000l.praktycznie instalacja C.O. oraz C.W.U jest zasilana ze zbiornika buforowego grup pompowych z zaworami 3d z siłownikami elektrycznymi ARM-AFRIZO,wszystkim steruje sterownik firmy TECH-i3,z tego układu jestem bardzo zadowolony i to napewno nie wymienię jedynie piec bo mam już dość syfu w kotłowni i w zimę człowiek uziemiony no bo trzeba w piecu palić.Budżet do dyspozycji no kocioł to 20000zł +/-10%.

Za wszelkie porady z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

Edytowane przez Ryszard
Przeniesiono temat do bardziej pasującego działu i dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pracy kotła i instalacji z buforem było tu na forum mnóstwo tematów wystarczy poszukać i poczytać.

Do bufora kupujesz jaki kolwiek kocioł ustawiasz na pracy z mocą maksymalną i wszystko.

Kocioł odpala się od sygnału z czujnika w buforze i ładuje do zadanej temperatury a następnie się wygasza, nie potrzeba tu żadnych mudulacji palnika by sprawnie i czysto spalać opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kocioł+bufor myślę że ogarnięty żadnego skomplikowanego sterowania nie trzeba ma pracować z mocą maksymalną i tyle.

Co do kotła to na dzień dzisiejszy mam trzy typy:

1. BLACKSTAR + 16KW

2. HEIZTECHNIK ONE BASIC 15 KW

3. RED SELECTA Q Z WI-FI 15

Co myślicie o moich wyborach no i w końcu który powinienem kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.