Skocz do zawartości
IGNOROWANY

defro sigma ekopell 16kw problemy z kotłem


MarioBross1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam kocioł defro sigma ekopell 16kw z podajnikiem ponad 200kg. Kotła używam już od 3 lat... nie mogę sobie z nim poradzić na forum nie znalazłem takiego kotła... ciagle coś zmieniałem ale już nie mam do tego siły i czasu bo bywam w domu tylko na weekendy... teraz podczas pracy kilkadziesiąt sekund ogień jest super taki jak ma być potem jakby wyłączają się wentylatory prawie do zera po czym języki ognia nie są nawet widoczne... od 28grudnia do 19.02.2022 piec spalil 2 tony peletu ! Teraz widzę że jest trochę gródek w popiole, sciany kotła nie są do końca białe(szare) miają troszkę spieków - nie wiem jak to opisać placków popiołu ? Do tego czasami sie zdarza że chcemy się wykąpać a woda jest chłodna ma około 30c gdzie powinna mieć minimum 43 bo tak jest histereza ustawiona. Nie ukrywam że bawiłem się trochę wentylatorami w trybie serwisowym i teraz proszę megaaaa o pomoc jak to ustawić poprawnie. Poniżej wklejam linki do filmików z ustawieniami kotła.

 Ustawienia ogólne 

 

Ustawienia serwisowe

W domu mieszkam 3 lata, okna 3 szybowe, strop ocieplony, podłogówka góra dół grzejniki w łazieńkach ale niestety wpiete w podłogówke... styropian 20cm na elewacji

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w sterowniku opcje " przywróć ustawienia fabryczne "? jak masz to użyj . Test wagowy zrobiony , dane wpisane w sterownik ?

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterwonik nie ma testu wagowego wlasnie... ustawienia fabryczne... nie wiem czy to dobry pomysl nie usunie zaworow itp z pamieci... ? Ja sam tego sobie nie ustawie wiem ze trzeba chwili do tego a mnie nie ma codziennie zeby siedziec i ustawiac po 3h dziennie... dane w sterownik ale jakie ? Ustawienia serwisowe po za moja zmiana obrotow wentylatorow jest taka jak montezy ustawili nic nie ruszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zawory mieszające? Czas otwarcia to jakaś masakra. Pokaż  instalacje. Wróć ustawienia fabryczne.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia zaworów zmień na 2 minuty. W menu serwis daj ustawienia fabryczne. Wyłącz ochronę powrotu w zaworach. Minimalną temp. masz napisaną na kotle, Temp. zadaną na kotle daj na 70. Zostaw na parę godzin niech popracuje. Jak tamp. powrotu będzie jeszcze za niska to włącz pompę CWU na stałe do czasu aż nie przerobisz instalacji. W twoim układzie z dwoma zaworami 4d powinno być sprzęgło i zawór temperaturowy do ochrony powrotu. Schemat masz prawdopodobnie w instrukcji obsługi.

 

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.