Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecyk wodny na pellet w mieszkaniu


Mcgiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które ogrzewają swoje mieszkania piecykiem pelletowym i podgrzewają nim c.w.u. czyli mają piecyk z płaszczem wodnym.

1. Jak te piecyki u Was działają.

2. Jakiej macie mocy je i ile m2 ogrzewacie

3. Czy piecyk mocno się grzeje na zewnątrz

4. Czy nie przegrzewa pomieszczenia w którym jest zainstalowany

5. Czy w lecie ogrzewacie nim c.w.u.

6. Czy jesteś zadowolony z tego rozwiązania, co byś dziś zmienił.

Niestety nie znam nikogo kto ogrzewa dom takim piecykiem, mam nadzieję że tu się ktoś wypowie z użytkowników takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube jest fajny kanał tam może popytaj;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na komentarze, tam nikt nie odpowiada, na YT doczekać się jakiejś odpowiedzi to można się zestarzeć.
Liczę że tu jakiś użytkownik się odezwie. Chociaż niestety, często tu osoby zaglądają tylko o poradę, jak już ją dostaną to się nie pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecykiem z płaszczem wodnym ( w zasadzie to kocioł z szybka w drzwiczkach ) ogrzejesz i zagrzejesz wodę w zasobniku CWU ale nie z takim pod podkowę bo ten drugi grzeje wodę do mycia bezpośrednio . kocioł   sam z siebie ciepła emituje niewielkie ilości wiec nic na nim nie zagotujesz tak jak na piecu z podkową .

To co jest na filmie powyżej to piec peletowy atmosferyczny bez wody w środku , grzeje powietrze bezpośrednio emitując ciepło , grzejników z niego nie zasilisz ani nie zagrzejesz wody do mycia .

Eksploatacja takiego urządzenia przypomina palenie w kominku z płaszczem wodnym z tą różnica że paliwem jest pelet drzewny a proces spalania i zarządzania całym ogrzewaniem jest zintegrowany z piecem i zawiera w sobie zarówno automatykę odpowiedzialna za utrzymanie temperatury w pomieszczeniu jak również zagrzejesz nim CWU (wode do mycia )

Róónica zasadnicza pomiędzy kotłem a piecykiem jest taka że kocioł wg przepisów musi stać w kotłowni natomiast piec peletowy wodny / z płaszczem wodnym możesz ustawić w salonie i cieszyć się widokiem płomienia .

Przykłady

https://allegro.pl/oferta/piec-z-plaszczem-wodnym-na-pellet-kociol-pelet-10582393711?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_ss&ev_adgr=ogrzewanie&ev_campaign_id=14937753733&gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-kGHjIikRkASf-1AODvmc4EGBsXlRsJqUz_F9Lr6oyVK6FD3kOMsysaAsckEALw_wcB

https://extrakominki.pl/piec-defro-Hydropell-8-pellet?gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-nHxXsRxxnGY3A-r-xP_E4D8RdDgZUrF16OajSAMasQKwGH9bSEV_0aAlUaEALw_wcB

Przy zakupie takiego produktu pytaj o certyfikat ekodesign.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie zasad działania i różnic ale o tym to ja wiem, chodzi mi o odpowiedź na moje punkty od użytkowników piecyka z płaszczem wodnym. Póki co, to wygląda na to że wszyscy chwalą ale nikt nie użytkuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się że mało opinii bo rozwiązanie jest dość niszowe a cena zakupu też nie mała chociaż jak się wszystko policzy to może i realna . Generalnie to rozwiązanie dla mieszkań w kamienicach bez kotłowni , często z wymogiem likwidacji pieców akumulacyjnych / palenisk wymuszające przejście na źródła ciepła zgodne z uchwałami antysmogowymi . Z punktu widzenia klienta gdybym był w takiej potrzebie a nie miał dostępu do gazu lub prądu w tańszej taryfie o odpowiedniej mocy przyłączeniowej to to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie oczywiście nie pozbawione wad jak chociaż by konieczność wniesienia i magazynowania paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.