Skocz do zawartości

zorzk7

Forumowicz
 • Postów

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana zorzk7 w dniu 20 Lipca

Użytkownicy przyznają zorzk7 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  115m2/parter/ocieplenie szczątkowe.
 • Instalacja
  Grzejniki, reku.
 • Kocioł
  Gazowy, Pelletowy (samoróbka), klimatyzator split

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Włochy

Ostatnie wizyty

882 wyświetleń profilu

zorzk7 Osiągnięcia

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Tydzień pierwszy zaliczony
 • Miesiąc później
 • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

7

Reputacja

 1. Witam. Prawdę mówiąc temat kociołka na pellet zszedł u mnie na dalszy plan, niedługo pewnie używając go będę łamał prawo i podlegał pod paragrafy, a nie mam zamiaru się kopać z koniem, więc używam do póki mogę. Wersji i kombinacji miałem tyle że trudno to ogarnąć, ale na dzień dzisiejszy moje subiektywne spostrzeżenia są takie: 1.Nie ma sensu walczyć o niebieski płomień. I tutaj muszę napisać co zaobserwowałem u siebie, więc niebieski na początku i niebieski na końcu. Na początku – to płomień który powstaje po dodaniu w odpowiedni sposób powietrza, w miejscu jego tworzenia pod odpowiednim ciśnieniem. Płomień chłodny, nie jest w stanie rozgrzać dopalacza, w spalinach czuć dym, ekonomicznie nieuzasadnione. Na końcu – to niebiesko fioletowa poświata (kolor) który można zaobserwować za rozgrzanym do wysokiej temperatury dopalaczem, lecz taki stan jest bardzo trudny do uzyskania i utrzymania, moim zdaniem bez sensu na chyba że z kotłowni zrobimy laboratorium. 2. Żółty płomień jest OK. Płomień sadzowy wybacza niedoskonałości i błędy, co w tak prostych konstrukcjach jak nasze jest podstawową zaletą, pod jednym warunkiem – należy zapewnić mu odpowiednio długą drogę przez dobre warunki do spalania(temperatura). Miejsce podania powietrza wtórnego przestaje mieć znaczenie, można również ograniczyć jego ilość. Żadnych obserwacji płomienia na wylocie z dopalacza, jeżeli widzisz płomień to jest za mało PW lub za krótki dopalacz. obecnie mam tak. I jeszcze mój grill zgazowujący, widać niebieski płomień, do grilowania wystarczający, tutaj ekonomia nie ma znaczenia, no i ładna lampka z niego jest, miło posiedzieć. Tutaj podczas testów, przy świetle dziennym płomienia niebieskiego nie widać. Pozdrawiam.
 2. Słusznie, i to powinno determinować dalszy kierunek Waszych przeróbek. A nie ciągłe grzebanie w dopalaczu, które jest bardziej wskazane dla biomasowców. Pamiętajcie o proporcjach części lotnych węgiel 45-65 % biomasa 70-80 % PS. Udział Powietrza wtórnego powinien być możliwie jak najmniejszy. pozdrawiam.
 3. Witam Wszystko zależy od konstrukcji wymiennika, zakładając ochronę powrotu 60 stopni i ujście spalin w pobliżu powrotu, kondensacji w w/w nie będzie. To powinno być normą w 5-tej klasie wg mnie. pozdrawiam.
 4. Porównywanie silników samochodów z domowymi paleniskami nie ma sensu kolego Piecuch, tam ciepło jest szkodliwym odpadem oraz co ważniejsze - spalanie kinetyczne. Wracając do paleniska. Podawane powietrze w porównaniu od gorących gazów będzie zawsze miało niższą temperaturę, chyba że zastosujesz dodatkową grzałkę. Aby płomień był krótki co robi większość? Zwiększa ilość powietrza a to powoduje wychładzanie. Jak duże? Po odpowiednim przedłużeniu kanału widać to znakomicie. Co do miejsca podania powietrza jestem zdania że najlepszym jest jak najbliżej żaru (z obydwóch stron), a PW powinno spadać na gorące spaliny. Czy to jest możliwe do wykonania w fabrycznej konstrukcji to już inny temat. PS. Kolego Carinus, myślę bardzo podobnie. Pozdrawiam.
 5. Witam Grono. Co ma na celu zawirowanie, mieszanie? Chodzi o to by cząsteczki materiału palnego z tlenem mogły się zbliżyć, spotkać. Moim zdaniem każda krągłość to błąd, jak również wirowanie całym płomieniem w rurze. Im więcej ostrości na drodze płomienia tym więcej mikro wirów i szansa na spotkanie. Poza tym ważny jest czas który „dajecie” tym spotkaniom, przy tak krótkiej drodze płomienia w gorących warunkach szanse bardzo spadają, no i wtedy trzeba więcej dmuchać co wychładza. A ha no i szczelina PW od dołu również nie sprzyja mieszaniu, gaz cięższy powinien być podawany od góry. To tak z moich doświadczeń piszę, rzecz jasna nie jestem ograniczony fabryczną konstrukcją. Pozdrawiam.
 6. zorzk7

  Odlew palnika

  O tutaj ładnie to widać. Najlepiej oglądać w zwolnionym tempie. https://www.shutterstock.com/pl/video/clip-22783030-closeup-burning-wax-candle-on-dark-black Strefa spalania jest niebieska, co o tym sądzicie?
 7. zorzk7

  Odlew palnika

  Otóż to. pamiętajcie Koledzy prawidłowy kolor https://www.youtube.com/watch?v=G9soBRGex6E nieprawidłowy kolor https://www.youtube.com/watch?v=qRb8KFUTKzw pozdrawiam.
 8. A no właśnie powietrze wtórne, temat szczeliny już był ale, chciałbym żebyście rozważyli podawanie powietrza wtórnego od góry, przed wlotem do palnika. Wiem że chodzi o samoregulację i inne korzyści, ale zwróćcie uwagę na temperatury, gorące gazy chcą do góry a wlatujące powietrze jest zimne, jest szansa na lepsze mieszanie. Może ktoś spróbuje. Pozdrawiam.
 9. Tak, oczywiście macie rację lecz czy w każdej z komór wiruje ta sama mieszanka?
 10. Witam grono. Chciałbym Was zapytać, czy nie uważacie że dzielenie płomienia przynosi więcej szkody niż pożytku? Szczególnie na mniejszych mocach podczas różnego ułożenia paliwa przed wlotem do palnika, z jednej strony warunki mogą być inne, gorsze zważywszy że cała droga ognia w gorącym otoczeniu jest bardzo krótka. Pozdrawiam.
 11. Niestety jest tragedia, tych po 80-tce nawet już do szpitala nie biorą - tak słyszałem.
 12. Witajcie. Mieszkam z rodziną na północy Włoch, tylko dzisiaj zmarło 793 osoby - trzęsę porami powiem Wam. Z mojego punktu widzenia ten wirus przenosi się bardzo łatwo. Życzę zdrowia wszystkim.
 13. No właśnie, na moje oko tam nic specjalnego się nie dzieje, moim zdaniem przyczyna leży gdzieś dalej ale to może niech koledzy użytkownicy się wypowiedzą. Gdyby to działo się w palniku i miało tak może z 13Hz, ale to nie to. dzięki i pozdrawiam.
 14. Dzięki za filmik, no gdzieś ten impus jest, ale nie wygląda na to że tam gdzie myślałem, to znaczy w palniku a raczej bezpośrednio przed nim. pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.