Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł gazowy z niższej półki cenowej


Michal0712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post - stoję właśnie przed wyborem pieca gazowego (źródło gazu to zbiornik na gaz podziemny). Piec jest potrzebny do domu o powierzchni 101 m2, w całości jest w nim ogrzewanie podłogowe. W cenie budynku deweloper oferuje kocioł Termet Eco 22kW, jednak jest możliwość dopłaty do np. Termeta Gold Plusa, który cieszy się dobrymi opiniami. Dopłata rzędu 2000 zł. Podpowiedzcie mi proszę, czy warto dopłacić do tego "lepszego" pieca, czy ten pierwszy model w zupełności wystarczy?

A może jesteście w stanie polecić jakiś inny piec gazowy z niższej półki cenowej który dobrze spisywałby się przy tej powierzchni budynku i podłogówce?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady!

Jeśli chodzi o kotły To jestem zupełnym laikiem, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc właśnie tutaj.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy masz na mysli zbiornik na gaz plynny. Jesli na wlasnosc to koszt zbiprnika ok. 10k. I gaz tanszy za litr. Jesli dzierzawa od jakies spolki Matki PGNiG to gaz ponad 5zl za litr i zylowane ceny jak sie im podoba. I wtedy plać i płacz. Co do wyboru juz kotla sa tez tansze od Golda. Ale na twoj 106m2 dom to szumac jak najnizszej mocy min. Gold posiada 3kw min. Moc. Co do twojego budynku w okresie przejsciowym spowoduj taktowanie w podlogowce. Pozdro

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak, chodzi o zbiornik na gaz płynny. Zbiornik jest na własność i jest już zakopany na posesji.

Generalnie przy wyborze kotła najważniejsza jest dla mnie względna bezawaryjność i dobry serwis. W mojej lokalizacji Termet ma niestety tylko jednego serwisanta na duży obszar, więc zastanawiam się coraz mocniej nad inną marką w podobnej klasie cenowej.

Czy jesteś w stanie zaproponować coś alternatywnego, co będzie odpowiednie do podłogówki w moim budynku?

Zastanawiam się jeszcze nad dopłatą do tego modelu: Saunier Duval IsoTwin Condens T31-CS
Orientujesz się może, czy będzie on odpowiedni? Moc minimalna w jego przypadku to 3,8 kW. Jest też wersja o mocy nominalnej 2,8 kW. Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że masz nowoczesny dom, to szukaj raczej kociołka z mocą min., poniżej 2 kW, bo jak Ci kolega D20CR, napisał większej mocy będzie taktował w cieplejsze dni. Ja mam starą chałupę ocieploną styropianem 12cm ok. 90m2 i mam kociołek 12kW, moc min.1,8kW i aż nadto wystarcza. Jeszcze dodam że był instalator i chciał mi 20kW wsadzić, ale pogoniłem i sam kupiłem w hurtowni bez jego łaski a jeszcze 2 tyś. taniej. Sam sobie zamontowałem, serwisant odebrał i kociołek śmiga już 3-sezon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Będę w takim razie szukał czegoś o niższej mocy minimalnej. Myślisz, że 2,8kW to stanowczo za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wspomniales serwis bardzo istotny , chodzi o odleglosc od miejsca zamieszkania. Zorientuj sie w okolicy nad serwisem i zaczerpij info o danym modelu kotla, jedno czy dwufunkcyjny, w zaleznosci z czego masz CWU. Kotly z moca w granicach 2KW do tanich nie naleza. Viessmann, Bosch, Buderus, Vailant sa w cenie ponad 5 tys/zl.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej 7-8 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o serwis to najbliżej jest Buderus, Vaillant i Saunier Duval. Jest też najwięcej autoryzowanych serwisów tych firm w okolicy. Kocioł musi być dwufunkcyjny bo będzie odpowiedzialny też za CWU. Coraz mocniej skłaniam się ku modelowi Saunier Duval IsoTwin condens T26-CS/1. Producent określa moc minimalną 2,5 - 2,8 kW. dodatkowym atutem jest też to, że mialbym namiar na sprawdzony i rzetelny serwis od osoby mieszkającej w okolicy. Mam też pewność, że jest dostępny w lokalnej hurtowni, a teraz różnie  bywa z dostępnością kotłów. 

Może jest ktoś z Was w stanie zaproponować alternatywny kocioł w podobnej lub niższej półce cenowej? Najlepiej właśnie Saunier, Vaillant lub Buderus pod kątem serwisu. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i propozycje. 🙂

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się średnia półka😜

Mam Vaillanta VC 15CS . Pracuje bez zastrzeżeń . Serwis ogólnie dostępny. Na kocioł nie mogę narzekać. Póki co, niespodzianek brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu z sugestiami kolegów z forum i własnym rozeznaniu wskoczyłem półkę wyżej. 🙂 Chyba jednak warto dopłacić bo to inwestycja na lata.

Dzięki za propozycję, na pewno porównam sobie parametry itd. Im więcej kotłów do porównania tym lepiej. 😛

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victrix 1.9-12kw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dobę masz 96 startów. 

Normalna praca.

Niestety z jakichś powodów, wiele osób wpada w panikę na mityczne hasło "taktowanie", choć nawet nie bardzo rozumieją co to za zjawisko i kiedy występuje.

Ps. "piterchmiel1" masz jak najbardziej prawidłowe podejście do tematu. Rzadkość na tym forum 😉

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Vaillant ma 2.8 minimalnej i chodzi se cały czas. Kurde, w ogóle nie taktuje...Może i padnie z wysiłku za parę lat ale mi to lotto. Kupię se drugi. Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ożywienie dyskusji 😉 Po kolejnych postach widzę, że nie muszę się aż tak bać tej "wysokiej" mocy minimalnej. Trochę mnie to uspokaja. 🙂

Niestety w moim przypadku Immergas odpada ze względu na kiepski serwis w okolicy.

Zastanawiam się pomiędzy Saunier Divalem a Vaillantem. Tutaj przeważa argument dobrego serwisu i dużego wyboru wśród autoryzowanych serwisantów.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu moich rodziców vitodens 100 zataktował się na śmierć po niecałych 4 latach ... 

Może ich sztuka była felerna, ale cóż takie życie. A kupowanie za dużego kotła , przewymiarowanego kotła = większe zużycie opału.

 

Edytowane przez login7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci szkodzi poszukać kotła może droższego ale z sensowną , małą mocą minimalną? Może to i przerost formy nad treścią ale....

Przy nieocieplonym domu , kocioł i tak rzadziej będzie pracował na tym minimum bo zapotrzebowanie jest większe. 

Przy ocieplonym budynku, te cykle włącz- wyłącz  będą występować. Im dom lepiej ocieplony i moc minimalna większa, tym częściej. 

Czy to źle czy całkiem normalne i akceptowalne, nie mnie oceniać. 

Osobiście preferuję jak najdłuższe cykle pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że zakres mocy 2,8 - 20 kW będzie odpowiedni czy szukać czegoś o jeszcze mniejszej minimalnej? Po wszystkich poradach, ktorych zasięgnąłem i na forum i poza nim to powyzszy zakres wydaję mi się być optymalny.

Jeszcze raz dzięki za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę ciepło właściwe, oblicz szacunkowe zapotrzebowanie na ciepło. 

Jak będzie znane zapotrzebowanie można powiedzieć czy będzie dobry.

A wkoło Warszawy to są wszystkie serwisy, więc wybór jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Termeta sobie już odpuściłem ze względu na słaby serwis, a teraz mam dodatkowo kolejny argument "przeciw".

Wybór prawdopodobnie padnie na kocioł w zakresie 2,8 - 20 kW, w zależności od dostępności w hurtowniach w okolicy.

Wszystkim Wam dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet tez ma chyba od 3 min.i nie chodzi tak.a serwis tak jak w malborku to do innych piecy ci sami serwisanci czyli papudracy.nie patrz to co na papierze bo kazdy zachwala swoje.ja ci odradzilem termeta.popytaj tez czy trzeba wstawiac sprzeglo do innych piecy bo pozniej zwalaja na instalacje i opory.moj hydraulik juz nie montuje termeta.hihi.nie ma rur do ogrzewania fi 110.hihi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Termeta zrezygnowałem definitywnie 🙂 Zdecydowałem się na Saunier Duvala, czas pokaże, czy był to dobry wybór. Znajomy ma i sobie chwali, serwis również jest solidny w okolicy. Pozdrawiam i dzięki wszystkim za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.