Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie Lazar Smart Fire 22 kw


KrzysztofKon

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w ustawieniach kotła Smart Fire 22.Dom 230 m ocieplony, zbiornik 220 l ogrzewanie tylko grzejnikami.Kocioł spalił w listopadzie 800 kg pelletu a w grudniu aż 1200 kg czyli średnio ok 38 kg/dobę.W domu temp ok 22 stopnie, brak regulatora pokojowego.W załączniku wykres i moje ustawienia.Czy może jest coś co ewidentnie mam źle ustawione?

Screenshot_20220104-185933_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190128_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190631_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190641_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-185953_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190049_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190112_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220104-190118_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz coś więcej o domu i instalacji, jak sterowana, jak podłączony kocioł to może ktoś coś napisze.

Bo jak nie to nie licz na cokolwiek, bo na razie nie podałeś prawie nic, możesz liczyć jedynie na wróżbę u starej cyganki 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 230m piętrowy z lat 70 tych, ocieplony (styropian 10 cm), okna około 12 letnie dwuszybowe, brak piwnic, poddasze zaizolowane nieuzytkowe.Wszystkie grzejniki i instalacja są nowe.Kociol zamontowany w układzie zamkniętym, zawór mieszajacy, pompa elektroniczna obiegowa co i cwu, zbiornik 220 l z 2 wezownicami, brak czujnika temp zewn, brak sterownika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA PRDL i dalej nie wiadomo jak to podłączone, mogę jedynie domniemywać. Już nawet nie chce mi się pytać ale jeszcze zapytam.

Jak to jest podłączone daj schemat? zawór mieszający jaki? Czy z siłownikiem? Jak sterowany? Jaka temp idzie na instalacje? 40 stopni? Jak jest temp powrotu? Czy są zawory termostatyczne na grzejnikach itd itp.  Grzejniki jakie? Przewymiarowane czy nie? Daj fotki.

Zadaj sobie trudu i poczytaj forum, czytaj, czytaj , czytaj......

 

Cytat z opisu kotła :

Jego wyposażenie obejmuje palnik ze stali nierdzewnej z automatycznym czyszczeniem, regulację pogodową z wyświetlaczem dotykowym, system czyszczenia wymiennika poruszany za pomocą dźwigni, zasobnik paliwa w kilku wersjach pojemnościowych, zestaw hydrauliczny z zaworem termostatycznym oraz pompą energooszczędną.

 

I pytanie jak ci to magik podłączył......

 

 

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego wykresu wnioskuje ze piec nie pracuje zbyt długo w czasie doby .W zakładce modulacja mocy zwiększ przerwę podawania dla wszystkich wartości 100%50%30% daj powiedzmy 3sek więcej i obserwuj kilka dni jeżeli kocioł będzie osiągać temp. żądaną a w domu będzie ciepło , to zwiększaj dalej. Sam zobaczysz jak daleko można się posunąć najlepiej wszystkie zmiany notuj. 

Zamontuj regulator pokojowy i zewnętrzny ustaw krzywa grzewcza. Obniży to spalanie wiosna i jesienią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.