Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inne spalanie na komputerze inne w praktyce


KamilGD

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco. Przeważnie w większości sterowników wpisując wartość ( test wagowy) przelicza to na moc,ale są też takie ( Platinum bio), że test wagowy ma tylko pokazać ile opału zostało spalone, nie zmieniając przy tym mocy palnika ( podawania w sekundach) i przy takim sterowniku można jakoś to doprecyzować. Jezeli przykladowao masz 10 odpaleń na dobe i jakoś to zgrasz, to jak bedzie 5 odpaleń, to znowu sie to rozjedzie. Najlepiej liczyć ile worków się wsypuje. 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim parametrem jest kaloryczność pelletu. Jeżeli wpisana jest niezgodna z rzeczywistością ,komputer i życie się rozchodzą.

Zresztą to nie jedyna rozbieżność w temacie życia i komputera😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 14:06, Trener40 napisał:

ale są też takie ( Platinum bio), że test wagowy ma tylko pokazać ile opału zostało spalone, nie zmieniając przy tym mocy palnika ( podawania w sekundach) i przy takim sterowniku można jakoś to doprecyzować.

Ja mam palnik platinum bio VG w kotle kostrzewy i mam pytanie, jak zrobic zeby bez testu wagowego dobrac otymalna dawke pelletu w kg/h zeby byla utrzymana maksymalna moc kotla 11.7kw i mam powiazane z tym pytanie czy jezeli obnize maksymalnie dawke peletu na godzine w opcji kalorycznosc paliwa lub korekta paliwa to na wyswietlaczu powinna tez sie zmienic moc kotla z maksymalnej mocy 11.7kw na nizsza czy tez moc na wyswietlaczu bedzie maksymalna 11.7kw a rzeczywistosci kociol bedzie pracowal z mniejsza moca , mam ustawione w sterowniku na palnik EEI i maksymalna moc pokazuje mi 11,7KW i po tescie wagowym przy kalorycznosci 5.6 pokazuje mi zuzycie peletu na godzine 2.3kg/h a w rzeczywistosci po 6 godzinnej pracy pracy kotla na mocy 11.7kw zuzycie wynosi ok . 18kg. Chcialem jeszcze zapytac czy podwyzszenie i obnizenie kalorycznosci paliwa i wybor korekty paliwa to jest to praktycznie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozumieć lub nie ? Elektronika przelicza i wyświetla moc kotła na podstawie tego co jej wpiszesz , wpisując zaniżoną kaloryczność od rzeczywistej sterownik będzie podawał więcej , np pracując na 50% mocy zamiast podać opał przez 3 sek poda przez 4 sek . Zmieniając maksymalną dawkę paliwa na mniejszą ograniczasz moc kotła i taką powinien wyświetlić sterownik bo przelicza ile podał x kaloryczność. Dobrze zrobiony test wagowy nie zagwarantuje poprawnych wskazań o zużyciu bo jest to gówniany sposób i tyle .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, besix napisał:

 wpisując zaniżoną kaloryczność od rzeczywistej sterownik będzie podawał więcej , np pracując na 50% mocy zamiast podać opał przez 3 sek poda przez 4 sek . Zmieniając maksymalną dawkę paliwa na mniejszą ograniczasz moc kotła i taką powinien wyświetlić sterownik bo przelicza ile podał x kaloryczność.

Czyli jak dostanie mniej paliwa to na wyswietlaczu sterownika powinna zmienic sie tez moc kotla w KW. Jeszcze jedno pytanie bo juz kombinowalem z kalorycznoscia i po wpisaniu najwyzszej kalorycznosci dostepnej w sterowniku 6.0 dalej na wyswietlaczu byla widoczna przez caly czas pracy maksymalna moc 11.7KW tylko spalanie pelletu na godzine zmniejszylo sie na wyswietlaczu z 2.4kg/h na 2.2kg/h i w zwiazku z tym czy juz tylko moge dalej zmniejszac ilosc podawanego pelletu na godzine aby ograniczyc ogromne spalanie w opcji: korekta paliwa ktora nie jest objeta kodem serwisowym do momentu az na wyswietlaczu maksymalna moc 11.7kw zacznie sie obnizac i w ten sposob wlasnie dobrac optymalna dawke pelletu dla tej maksymalnej mocy 11.7kw ograniczajac w ten sposob rzeczywiste nadmierne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, besix napisał:

 Bardziej bym się skupił na Twoim miejscu na źle wykonanej instalacji jeśli rzeczywiście to spalanie jest takie ogromne.  

Instalacje mam rzeczywiscie zle wykonana bo najprostsza, zawor atv-45 stopni nakrotkim obiegu+11 grzenikow zeliwnych(duza pojemnosc wodna) instalacja tak wyglada jak na zdjeciu. Kociol mam od 3-miesiecy i nie opanowalem wszystkiego co jest w sterowniku, teraz pracuje kociol w automacie(fuggy logic) temp. na kotle 62 a na mieszaczu ktorego czujnik jest zalozony na rurze zasilania krotkiego obiegu temp. 58st.(przy tej temp. pompka sie wylacza i piec szypko dochodzi do zadanej temp. i sie wylacza) Chcialem Cie jeszcze zapytac czy wydajnosc podajnika ktora jest ustawiona 6.3 kg/h ma tu jeszcze jakies znaczenie zoby ograniczyc nadmierne spalanie?x.jpg.0bbd1dc22740bd8713758746af3f85ea4c004.png.84dc0014da8ca19e1c00f018cdf0aab5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ACHA napisał:

Instalacje mam rzeczywiscie zle wykonana bo najprostsza, zawor atv-45 stopni nakrotkim obiegu+11 grzenikow zeliwnych(duza pojemnosc wodna) instalacja tak wyglada jak na zdjeciu. Kociol mam od 3-miesiecy i nie opanowalem wszystkiego co jest w sterowniku, teraz pracuje kociol w automacie(fuggy logic) temp. na kotle 62 a na mieszaczu ktorego czujnik jest zalozony na rurze zasilania krotkiego obiegu temp. 58st.(przy tej temp. pompka sie wylacza i piec szypko dochodzi do zadanej temp. i sie wylacza) x.jpg.0bbd1dc22740bd8713758746af3f85ea4c004.png.84dc0014da8ca19e1c00f018cdf0aab5.png

Mam pytanie do Ekspertow z tego Forum co by mozna jeszcze bylo mozna zmienic w ustawieniach tego kotla(Kostrzewa bio luxury B 12KW) na tej instalacji zeby ograniczyc nadmierne spalanie pelletu? Czy moze juz jedynym ostatecznym rozwiazaniem ktory rozwiaze problem nadmiernego spalania1277465187_bandicam2021-08-3120-16-00-312.jpg.9008d60312cc55cdc70d0f5d6598b650.jpg bedzie dolozenie zaworu 4-drogowego z silownikiem + 3-pompa do tej instalacji jak na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.