Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Combi S5 16 kw przegrzewa się


misza1991

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz problem z przepływem ? Piszesz, że masz 4D, może jest źle ustawiony, lub zamontowany ?  Na jakiej mocy chodzi pompa co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zwiększać moc pompy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sprawa wygląda tak:

Podawanie 7s, przerwa 60s. Temp CO 52, CWU 50. Podtrzymanie 25 minut. Przedmuch palnika co 30 minut. Wentylator pracuje na 20%.Przy temperaturze - 4 na piecu jest 60-65 stopni. Piec pracuje praktycznie ciągle. Tu uwaga: drastycznie zmniejszyła się ilość spalanego paliwa. Jestem w szoku. Kopczyk stabilny. W domu głowice na 3,5. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy to dobrze, że piec prawie non stop pracuje? Co z wentylatorem i podajnikiem? Nie skończą się za szybko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misza1991 napisał:

uwaga: drastycznie zmniejszyła się ilość spalanego paliwa

I tak właśnie ma być. Zawsze stała praca z mocą dopasowaną do zapotrzebowania to oszczędność. A dlaczego ma się skończyć podajnik? Powiedzmy, że przepchnie 35 ton węgla. I stała praca nie ma tu nic do tego. Wentylator? Może wytrzyma rok. A może piętnaście. Tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misza1991 napisał:

Czy to dobrze, że piec prawie non stop pracuje? Co z wentylatorem i podajnikiem? Nie skończą się za szybko? 

Po prostu dawka, a w zasadzie energia z niej uwalniana bilansuje straty. W wentylatorze są łożyska do wymiany

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2915680.html

Można wymienić sam silnik

https://www.dmuchawa-do-kotla.pl/category/czesci-zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić na workach i kg

U mnie w skzp04p raz pokazuje dobre spalanie raz o 1/4 za male

Najważniejsze że jest efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.