Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS BIO SLIM TECH ST-580 zPID - nie dogrzewa pomieszczeń


zoomb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Ostatnio przeprowadziłem się do domu z piecem na pellet. Jest to SAS BIO SLIM 17KW ze sterownikiem TECH ST-580 zPID. Dom dwukondygnacyjny. Na dole ogrzewanie podłogowe plus dwa kaloryfery (łazienka i pokój). U góry kaloryfery (6 szt.) plus podłogówka w łazience. 

Problem polega na tym, że odkąd pojawiły się mrozy piec nie dogrzewa. Łazienka na górze oraz pokoje osiągają temperaturę około 19,5°C podczas gdy na dole jest ponad 22°C. Próbowałem ustawić to zaworami na rozdzielaczu podłogówki, ale w ogóle nie reagują, nieważne czy zakręcam górne czy dolne, nic się nie dzieje. Jest jeszcze zawór przy pompie OP ale jeśli tam zmniejszę temperaturę to w łazience na górze temperatura też pójdzie w dół.

Dodam, że piec pracuje falowo co jest dość dziwne. Temperatura zadana to 60°C, a maksymalnie dochodzi do 53°C i spada na 44°C, potem znowu w górę i dół. Gdy nie było mrozów to pięć działał od 4:00 - 9:00, następnie od 16:00 - 20:00, więc myślałem, że nie ma czasu się zagrzać odpowiednio. Ale nieważne czy działa 5 godzin czy cały dzień, nie przekracza tych 53°C. Dodam, że temperatura komina/spalin wynosi od 160°C-180°C. Po przejrzeniu tego forum wiem, że instalacja jest źle zrobiona, ale wynajmuję ten dom, więc o jakichkolwiek zmianach nie ma mowy. Wyczytałem też, że powinno pomóc włączenie pompy CWU razem z pompami CO, ale nic to nie dało. Odpowietrzałem z nadzieją, że to coś pomoże, ale nie gdzie nie było nawet maleńkiego pęcherzyka powietrza. 

Z tego co rozumiem sterownik PID sam dobiera parametry, więc niczego nie muszę ustawiać. Mam kod do menu instalatora, ale tam nie zaglądam bo nie znam się i nie chcę niczego zepsuć.

Piec 17kw, powierzchnia około 150m, temperatura zadana CO 60°C, CWU 50°C. Dodaję zdjęcia instalacji oraz rozdzielacza. 

Jeśli ktoś wie co mogę zrobić, żeby to ustawić jak należy, proszę o pomoc.

Pozdrawiam 

IMG_20211213_122647.jpg

IMG_20211213_122628.jpg

IMG_20211213_122555.jpg

IMG_20211213_122517.jpg

IMG_20211213_122450.jpg

IMG_20211213_122335.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę o nadawanie tytułów opisujących temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zoomb napisał:

tego co rozumiem sterownik PID sam dobiera parametry, więc niczego nie muszę ustawiać. Mam kod do menu instalatora

Mam ten sam problem u znajomego. Instalacja bez ochrony powrotu i w Pid do 53*. Póki nie ma nic przerobione, ustawiłem go w pracy bez PID i wydłużylem tylko czas podawania. Płomień jest teraz taki jak powinien być i bez problemu dogrzewa kocioł do 65*. Niestety na czopuchu ponad 220*. Jak przerobi instalację, może wezmę się za Pid i dorobię mu jakieś zawirowacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na SAS BIO SLIM TECH ST-580 zPID - nie dogrzewa pomieszczeń
  • 3 tygodnie później...

Na zdjęciu z rozdzielacza widać, że masz przymknięte przepływy na 1 od zaworu jest przepływ "0",

Na 2 masz ok 50 % przepływu, na 3 jest 100% na 4 jest "0" Spróbuj tymi pokrętłami na dole rozdzielacza ustawić większy przepływ.

Musisz zwiększyć moc kotła, żeby dobijał do temperatury zadanej. Menu instalatora>Współczynnik PID> Współczynnik mocy kotła> sprawdź jakie masz ustawienia. TU POKOMBINUJ (daj może o 5 oczek w górę i sprawdź co się dzieje).

Edytowane przez Zbyszekd
błąd literowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.