Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smog nie istnieje, to wymysł ekooszołomów!


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Czy, aby na pewno:

image.png.23f344b0526a277f6756eb15bf7ec4ba.png

screen z amatorskich stacji w Europie.

https://maps.sensor.community/#6/50.855/13.799

Cała Polska daleka od ideału, a Śląsk to "masakra"

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest czy go nie ma?

A zagłębiu Ruhry to wszystkie huty nagle wygasili??

Uważaj co piszesz! Taki tytuł to czysta prowokacja: Smog nie istnieje, to wymysł ekooszołomów! ..... Dzisiaj rocznica stanu wojennego. A Google cenzuruje 🙂

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mawiał idol oświeconej europy 🙂 "nie ważne gdzie jest smog, ważne gdzie są zainstalowane czujniki" 🙂

radzę włączyć myślenie i poczytać jak to jest robione w europie.

Swoją drogą dodam jako ciekawostkę, że koledzy z pracy (korea płd) przyjeżdzając do warszawy zawsze mówili, jakie u nas jest czyste powietrze. Śmieliśmy się trochę z tego bo w sumie przy samej trasie armii ludowej mieliśmy biuro 😉 ale zrozumiałem co mieli na myśli lądując na lotnisku w inecheon pod seulem.... takiego smrodu, nieprzepalonej ropy nie da się opisać. Dopiero po tygodniu mój węch zdołał się do tego "przyzwyczaić"... 

Co ciekawe lotnisko było nad samym morzem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejona mapka jest zbiorem amatorskich czujników badających pyły pm2,5 i pm10, więc nie szukałbym spisku w tej kwestii.

Zrób to sam:

https://nettigo.pl/products/zestaw-czesci-do-budowy-czujnika-luftdaten-info

 

Tę ohydną rurę kanalizacyjną można zastąpić dużo ładniejszymi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wieszcze spisku tylko się śmieje ;), że dowolne dane można przedstawić w dowolny sposób ;). Nawet jeden minister ostatnio dowodzil jakiś tez ale w okresie kiedy dany preparat nie był stosowany na masową skalę ;). Tutaj może być podobnie, wystarczy wiatr w jednym miejscu a niż w innym i mamy co mamy. U mnie np od3dni jest mgliście i pojawiła się szadź na drzewach, dwa co z kalibracja? Trzy na zdjęciu brakuje skali. Cztery osoby kopcace powinny być w pierwszej kolejności edukowane! Piec niestety za podtrzymanie tego stanu w 100% odpowiadać będzie rząd i unia windując ceny prądu i kosmos....(sam rozważałem przejście na PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolenie: 

https://maps.sensor.community/#2/0.0/0.0

 

Kalibracja? Mgła nie "zakłóca" odczytów pm2,5, cząsteczki wody we mgle są dużo większe. Jeżeli masz mgłę to czujnik pm10 pokaże powiedzmy 150, a pm2,5 nadal np 15.

Jeżeli mamy "dane" z kotła na węgiel to pm10 mamy nawet 1000, a pm2,5 wtedy jakie 400-500- rosną liniowo.

skala europejska, albo who.

Szczepionek, to Ty lepiej w to nie wplataj... 👍

Wiatr jest zbawienny w rozrzedzaniu pyłów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kraków najbardziej zanieczyszczonym miastem świata

Pan Majchrowski wmówił ludziom, że jak przestaną palić węglem w kotłach i drewnem w kominkach to przy alternatywnych źródłach ciepła będzie jak w bajce

swoją drogą ciekawi mnie egzekwowanie przepisów antysmogowych w takim Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi (w jej "centrum") jest jeden czujnik airly. Tak obecnie wyglądają jego wskazania:

Mapa Airly_ stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce.png

A tak wyglądał wczoraj o 20:

Mapa Airly_ stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce (2).png

Nie wiem - nie sądzę, aby czujnik był zamontowany na czyimś kominie - nie wygląda to zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakow i Slask tam nie trzeba czujnikow, nos wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

Swoją drogą palacze na forum o ogrzewaniu sami sobie  wrzucają jakieś mapki , dziwne to jakieś .

Nie rozumiem do czego zmierzasz?

 

Mam chować głowę w piasek i udawać, ze nic nie widzę?

24 minuty temu, PioBin napisał:

Krakow i Slask tam nie trzeba czujnikow, nos wystarczy.

Jak drażni w nos to śmiało można powiedzieć, że normy (nasze krajowe) przekroczone o minimum 800% 😉

39 minut temu, marcin napisał:

Nie wiem - nie sądzę, aby czujnik był zamontowany na czyimś' kominie - nie wygląda to zachęcająco.

Smog bardzo często występuje mocno lokalnie, wystarczy jeden sąsiad który zakopci jak lokomotywa i pozamiatane, ale jak nie wieje, to możesz założyć, że u siebie masz tak samo tragicznie.

Dopóki nie miałem czujnika, nie miałem świadomości, że jest tak u mnie źle.

15 minut temu

image.png.57343c73a598ff4e40d66f87850b4c15.png

Dużo. W lato przecinek się przesuwa w lewo.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że "zadymiarzy" trzeba edukować. Policja  i SM zamiast latac i sprawdzać kagańce powinna robić po wsiach pogawędki i tłumaczyć jak palić czysto Ew. Jak uzyskać dotacje.

U mnie na ulicy wsi ogólnie kultura palenia jest dosyć wysoka i nie ma takich patologicznych typów co zasnuwaja cała wieś mgła.

Co do mapki to czemu Warszawa jest na pomarańczowo? Tam raczej nie ma kotłów na paliwa stałe ;).

Ps nie kupuje wersji, że okolice "zatruwają" Warszawę bo to jest śpiewka dla mądrych inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadymiarzy w 100% się zgadzam, trzeba edukować. Niestety próbowałem, bezskutecznie, zabrakło mi siły. "50 lat tak paliłem, będę dalej tak palił" + butelki i worki foliowe...

 

 

Kliknij na mapę powiększ sobie i zobacz gdzie jest sensor, może przy mocno uczęszczanej ulicy!

 

Jak oddalisz, to nawet Antarktyda i Sahara może być zanieczyszczona 🤣

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, o6483256 napisał:

Smog bardzo często występuje mocno lokalnie, wystarczy jeden sąsiad który zakopci jak lokomotywa i pozamiatane, ale jak nie wieje, to możesz założyć, że u siebie masz tak samo tragicznie.

Zdaję sobie sprawę że tak może być. Ale parezac na dane historyczne tam takie poziomy są normą całą dobę.  Ja na szczęście mieszkam na "peryferiach" i wieje tu często także pod tym względem pewnie lepiej. Gorzej że 50m od autostrady. Nie można mieć wszystkiego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czasami na swoje nie patrzę, bo STRACH 😉

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, o6483256 napisał:

Kliknij na mapę powiększ sobie i zobacz gdzie jest sensor, może przy mocno uczęszczanej ulicy!

Nie wiem czy to do mnie. Ten sensor wiem dokładnie gdzie jest. Na szkole...  Jest tam duże zagęszczenie domow jednorodzinnych także na pewno może tak być. Generalnie takie "centrum" wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Piastun`a 🙂

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin odszukaj „podobny” dzien z „podobnego” okresu ale przy niewielkiej wilgotnosci. Tak dla porownania tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś wkleję (ostatni rok):

 

widać sezon grzewczy?

image.png.aa51adbd4f30ae4f66340b89f4709c4b.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

@marcin odszukaj „podobny” dzien z „podobnego” okresu ale przy niewielkiej wilgotnosci. Tak dla porownania tylko.

Niestety chyba Airly udostępnia tylko dane dla ostatnich 24 godz. Także niestety nie mogę porównać bo najniższa wilgotność w tym okresie było 97% - taka różnica nie wpłynęła zbytnio na odczyty, ale rozumiem, że mówiłeś o większej różnicy.

58 minut temu, piastun napisał:

W sumie to nie wiem na co mam patrzeć?   Mam rozumiec, że 6/7/8/9/10stycznia.ludzie przestali palić na trzech króli? 😉

Po mince poznaję, że to ironia - także chyba nie ma się co spinać.

Wyjaśniam: najpierw miesiąc, potem dzień (zawsze 1).

Edit: No chyba że to ja nie załapałem 🙂 Wtedy sorry - późno 🙂 Przyznam, że mi się ten wykres też wydał dziwny z powodu tego formatu daty.

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie tak. Wciąż nie wiem czy jestem wkręcany 😉

@o6483256Proszę o potwierdzenie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.