Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rotametry nie wskazują przepływu


Okopowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z rotametrami na rozdzielaczu podłogówki - 5 z 6 rotametrów wskazują zerowy przepływ, jeden działa, tzn. reaguje na zakręcenie/odkręcenie zaworów itp. Rozdzielacz i rotametry firmy TECE. Ten, który działa zakupiłem w sklepie stacjonarnym celem sprawdzenia czy jest ok. Później domówiłem przez internet pozostałe 5 - takie same. Właśnie jestem po montażu i niestety tylko ten jeden pokazuje przepływ. Pompa na podłogówkę pracuje, instalacja zalana wodą, pompka odpowietrzona, rotametr zamontowany w komplecie z nyplem. Generalnie przepływ jest, ponieważ czynnik w podłogówce osiąga zadaną wartość 28 stopni, podobnie jak pomieszczenia według regulatora. Wygląda na to, że same rotametry się jakby zacięły? 

Niestety nie mam obecnie zdjęć, ale rotametr dokładnie taki, jak z linku:

https://allegro.pl/oferta/tece-rotametr-do-rozdzielacza-ogrz-podl-teceflex-8226250421?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_ss&ev_adgr=ogrzewanie&ev_campaign_id=14937753733&gclid=EAIaIQobChMI6Y2htevM9AIV7QWiAx30fQu0EAQYASABEgIQ1PD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie szafki z rozdzielaczem i rotametrami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20211205_155612.jpg

20211205_155620.jpg

20211205_155624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rotametrach są magnetyczne "talerzyki"?  Ewidentnie są za blisko "sufitu" metalowej szafki.

Oczywoście czarne zawory na powrotach są odkręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powroty odkręcone na max. Tak, to magnetyczne rotametry. Dziwne tylko, że ten 1 z lewej działa chyba ok, a pozostałe faktycznie jakby kleiły się do górnej ścianki. Spróbuję to odseparować. Generalnie gdy zbliżałem do nich śrubokręt - bez problemu podążały za nim na dół, więc ta górna ścianka nie może ich jakoś mocno przyciągać, ale kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety metalowa skrzynka nie oddziałuje na te talerzyki. Gdy zacząłem kręcić poszczególnymi sekcjami przymykając je, inne zaczęły pokazywać większy przepływ. Wygląda na to, że te rotametry mają u mnie problem z wyłapaniem przepływu? Wygląda jakby przepływ był zero, ale jednak rurki idące na podłogówkę są ciepłe, pomieszczenia dogrzane, więc tutaj akurat wszystko działa.

Pompa od podłogówki ustawiona na 3 bieg, charakterystyka stałego ciśnienia. Jakieś pomysły? Nieodpowiednie rotametry?

Ewentualnie: czy to możliwe, że te rotametry są tak wrażliwe na kręcenie, że jest problem z ustawieniem? Próbowałem ponad godzinę kręcić, ale maksymalnie 4 mają jakiś przepływ. Przy otwieraniu piątego wszystkie lecą do góry, na "zero".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.